Skocz do zawartości

Zmieniarka Alpine NO CD! FOTY! :(


damian90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w swojej e36 posiadam pełen zestaw Alpine-CHA 5604 (radio zmieniarka wzmaki i dwa głośniki) wszystko oryginalnie montowane w bawwarii ponieważ autko to indywidual i sprzęt był wstawiany na zamówienie. Mam problem otóż albo zmieniarka mi nie czyta płyt albo jestem poprostu ciemny i nie potrafie obsłużyć sprzętu :duh: . Jeśli ktoś by posiadał instrukcje obsługi, wie jakie formaty odtwarza ta zmieniarka bądź poprostu zna się i wie jak mi pomóc PROSZĘ PISAĆ :cry: . A i jeśli ktoś wie jak szyścić i konserwować sprzęcik również uważnie posłucham. Samochodzik mam od niedawna i niestety nie potrafie sobie poradzić z tym sprzęcikiem. :wink: Z góry dzieki za pomoc ;)

:mad2:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img201.imageshack.us/img201/778/482381222sk9.jpg

%5B640%3A20%5Dhttp%3A//img201.imageshack.us/img201/482381222sk9.jpg/1/w1024.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmieniarka chodziła cudnie, a ostatnio to samo - NO DISC. Prawdopodobnie wymaga przeczyszczenia, więc bardzo się tym nie przejmuję. Miałem czyścić sam i nawet kupiłem takie mikro śrubaczki, ale nie wiem czy warto oszczędzać i czy bardziej nie popsuję.

Damian sprzęt masz wymontowany, zanieś do serwisu RTV do czyszczenia i napisz ile Cię skasowali. Tylko nie mów że nie działa bo zaraz zanjdą tyle usterek że się nie pozbierasz.

Pozdrawiam, Hary.

Pozdrawiam, Hary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmieniarka chodziła cudnie, a ostatnio to samo - NO DISC. Prawdopodobnie wymaga przeczyszczenia, więc bardzo się tym nie przejmuję. Miałem czyścić sam i nawet kupiłem takie mikro śrubaczki, ale nie wiem czy warto oszczędzać i czy bardziej nie popsuję.

Damian sprzęt masz wymontowany, zanieś do serwisu RTV do czyszczenia i napisz ile Cię skasowali. Tylko nie mów że nie działa bo zaraz zanjdą tyle usterek że się nie pozbierasz.

Pozdrawiam, Hary.

mialem tak kilka razy,zobacz czy od wstrzasow cos sie nie rozlaczylo

wyjmij wklad do zmieniarki

i wloz jeszcze raz ,niech zastartuje od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee taką zmieniarkę można spokojnie samemu rozebrać, nic tam tak skomplikowanego niema-delikatnie zwilżyć (nie tak żeby kapało!) patyczek (taki do czyszczenia uszu) spirytusem (nie salicylowym i denaturatem bo osad pozostaje) i delikatnie przetrzeć soczewkę lasera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jest podobnie,zaniosłem do naprawy i nici.Jezeli chcesz naprawić zmieniarkę(ja mam oryginalną z logo BMW AL003E prawdopodobnie Alpine) to trzeba im zanieść dodatkowo radio+kabel :jawdrop: .Inaczej jej nie uruchomią a rodzajów kabli do zmieniarek jest sporo i są drogie.Większość serwisów rtv niestety nie ma ich.
A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc Panowie ja zrobiłem tak... pokombinowałem płytką którą sam nagrałem iiii nic. Wkładałem tak siak i kupa ;/. W końcu wsadziłem płyte ich troje :norty: z tiny. Oryginalna ... co się okazało płytka gra...

Wydaje mi się że wszystkie piosenki muszą być nagrywane na płyte z podpisem 'Audio'. Czyli poprostu np. w NERO tworzymy płyte audio z trackami. Dzięki Bogu :modlitwa: nie musiałem kręcić śrubek Alpiny i wszystko gra. Jeśli ktoś chce moge wysłać instrukcje w PDF do podobnej zmieniarki. POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc Panowie ja zrobiłem tak... pokombinowałem płytką którą sam nagrałem iiii nic. Wkładałem tak siak i kupa ;/. W końcu wsadziłem płyte ich troje :norty: z tiny. Oryginalna ... co się okazało płytka gra...

Wydaje mi się że wszystkie piosenki muszą być nagrywane na płyte z podpisem 'Audio'. Czyli poprostu np. w NERO tworzymy płyte audio z trackami. Dzięki Bogu :modlitwa: nie musiałem kręcić śrubek Alpiny i wszystko gra. Jeśli ktoś chce moge wysłać instrukcje w PDF do podobnej zmieniarki. POZDRO

to co ty tam wkładałeś MP3?

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ale na płytach piosenki były podpisane nie audio bądź track tylko zwykłymi roboczymi nazwami.

 

No to chyba jednak mp3 :)

 

Szczerze mówiąc się nie znam zbyt dobrze ale mi gra ICH TROJE :norty: i to się liczy hehehe dziś nagrałem płytkę w audio wszystko śmiga elegancko ;) pozdro panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ale na płytach piosenki były podpisane nie audio bądź track tylko zwykłymi roboczymi nazwami.

 

No to chyba jednak mp3 :)

 

Niekoniecznie... stare programy zmieniały domyślne nazwy plików na sound track (numerek) nowsze Nero wwala nam nazwę pliku cobyśmy mieli niejako File-Info jeśli radio ma taką funkcję... I będzie to normalna płyta CD Audio, a jednak z nazwami :P Ale moim zdaniem jeśli czyta ci oryginały to powoli oznacza koniec lasera w zmieniarce... A spróbuj przegrać to ich troje i odpalić... jak odpali to problem z nazwami (kwestia konfiguracji programu) jeśli nie... czyszczenie optyki lasera lub jego wymiana w zmieniarce (to może okazać się nieopłacalne)

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak audio nagrywasz to oczywiście na niskiej prędkości! Jeśli laser masz na przykład w kiepskim stanie to płytę nagraną prędkością do 24X odczyta a powyżej może skakać już. Audio CD w ogóle na niskich prędkościach się powinno nagrywać, aha jeszcze jakość czystej płyty jest ważna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co ma do tego prędkość nagrywania... :roll: ?

Przecież dane zostają tak samo zapisane tylko że w szybszym tempie i przy większej możliwości zepsucia płytki :twisted2: Przegrałem płytkę z tiny i wszystko gra normalnie. Kwestia podpisywania piosenek. Cały pic podobno w tym że nagrywarka nie może odczytać podpisu utworu i wyświetlić go na panelu radia. Ale już się uporałem z problemem i wszystko mi gra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co ma do tego prędkość nagrywania... :roll: ?

Przecież dane zostają tak samo zapisane tylko że w szybszym tempie i przy większej możliwości zepsucia płytki :twisted2: Przegrałem płytkę z tiny i wszystko gra normalnie. Kwestia podpisywania piosenek. Cały pic podobno w tym że nagrywarka nie może odczytać podpisu utworu i wyświetlić go na panelu radia. Ale już się uporałem z problemem i wszystko mi gra ;)

 

A taka różnica że przy wolniejszym nagrywaniu laser dokładniej i głębiej wypala płytę, i jeśli w jakimś tam odtwarzaczu audio laser jest już padnięty albo tandetny to nie odczyta Ci płyty nagranej np na 40X a przy 12X będzie działała idealnie-po wypaleniu płyty na mniejszej prędkości ma ona inny odcień pod spodem także nie biorę tego z powietrza. A poza tym na większej prędkości więcej błędów zostaje zapisanych-przy rzeczach typu gry komputerowe itp dane komputer o tyle jest mądry i daje sobie rade z tymi błędami ale przy audio wszystko leci prosto na głośniki i tutaj wszelkie błędy i niedokładności są słyszalne na lepszych zestawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.