Skocz do zawartości

TEST KLIMY


max_karp

Rekomendowane odpowiedzi

Opis problemu:

Klima nie dziala, poniewaz nie ma gazu, klima nie byla uruchamiana juz od okolo 1 roku, najprawdopodobniej sa jakies nieszczelnosci (stwierdzono to na podstawie testu z sprezonym powietrzem, mechnik powiedzial ze chlodnica ma jakies nieszczelnosci) ale powiedzial rowniez ze jak nabija gaz to moze on ujsc w 1 tydzien albo 1 miesiac moze tez trzymac 1 rok - NO TO JUZ CZEGOS nie kumam skoro, czlowiek ktory twierdzi ze sie na tym zna mowi ze sa nieszczelnosci i nie potrafi okreslic jakie te nieszczelnosci sa ?? Czy to jest normalne ??

Pozniej poprosilem zeby nabic gaz i sprawdzimy czy caly uklad klimy dziala, poniewaz nie chce sie pakowac w koszty nowej chlodnicy i nabicia, jezeli bedzie jeszcze do wymiany sprerzrka itp. (bardziej juz mi sie oplaca sprzedac samochod i kupic sobie inny z dzialajaca klima :) ) Mam %20 z roku 90, i stwierdziali ze mam stary gaz krory bedzie kosztowal 280 zl, ale niestety nie moge zrobic tego testu poniewaz jak sie juz raz ten gaz wposci to juz sie go nie da odessac - CZY TO prawda ??

 

Z gory dzieki za odpowiedz !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przewaznie nabija sie klime i jest takie urzadzonko którym sie sprawdza czy ucieka gaz i w którym miejscu

z odessaniem tez nie powinno byc problemu

mysle ze wszystko zalezy od sprzetu jaki posiada ten macher

 

pozdrawiam

POSPOLITUS MANIAKUS BEEMWUUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak pisze GWOZDZIU, nie powinno byc problemow z odessaniem gazu. tak wygladala operacja tez u mnie, byla jakas drobna nieszczelnosc, mechanik nabil gazu, posprawdzal czujnikiem i wyciagnal gaz. naprawil co trzeba, uszczelnil i wszystko dziala jak trzeba :) moze ten mechanik jakis niedouczony, albo nie ma sprzetu odpowiedniego ?
było... E30 320, E30 325ix, E34 535iA, E46 330xd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy spece od klimy to spece od nabijania, ale nie klimy tyko klijentów

gaz da się wyssać a koszt gazu do twojej klimy to niecałe 50zet :evil: , kupując

w najdroższejej bo w jednorazowej butli , proponuję zapytać pana o szczegółowy kosztorys (ile za gaz a ile za robotę) i wrazie czego powiedzieć mu ile kosztuje gaz w cenie detalicznej

1http://www.linde-gaz.pl/international/web/lg/pl/likelgpl.nsf/repositorybyalias/cennik%20detaliczny%20czynnikow%20chlodniczych/$file/cennik%20freony%202005%2001-04-2005.pdf :jawdrop:

2http://www.boc.com.pl/gazySpecjalneCzynnikiChlodnicze.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy spec, sam ostatnio nabijałem u siebie gaz i po nabiciu okazało się że były 3 dziurki w chłodnicy klimy, mój spec odessał gaz spowrotem po czym zdemontował chłodnice zlutował dziurki (palnik i specjalny drut aluminiowy) po czym nabił 28 atmosfer chyba azotu bo ma dobre właściwości penetrujące i do wody w celu sprawdzenia szczelności. Chłodnice zamontował, odpowietrzył układ nabił gaz ponownie, posprawdzał ultrafioletem, dorobił mi jeszcze uchwyty na wentylator, całośc trwała ponad 3 godziny koszt 150zł. Po tygodniu byłem w celu sprawdzenia czy wszystko OK i jest Super, zero dodatkowych kosztów sprawdzenia. To jest Fachowiec i obsługa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy spec, sam ostatnio nabijałem u siebie gaz i po nabiciu okazało się że były 3 dziurki w chłodnicy klimy, mój spec odessał gaz spowrotem po czym zdemontował chłodnice zlutował dziurki (palnik i specjalny drut aluminiowy) po czym nabił 28 atmosfer chyba azotu bo ma dobre właściwości penetrujące i do wody w celu sprawdzenia szczelności. Chłodnice zamontował, odpowietrzył układ nabił gaz ponownie, posprawdzał ultrafioletem, dorobił mi jeszcze uchwyty na wentylator, całośc trwała ponad 3 godziny koszt 150zł. Po tygodniu byłem w celu sprawdzenia czy wszystko OK i jest Super, zero dodatkowych kosztów sprawdzenia. To jest Fachowiec i obsługa.

 

Wprawdzie nie mam klimy u siebie :cry: ale napisz gdzie tacy specjaliści w Tarnowie urzędują :wink: może się to kiedyś przydać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jest to ulica Skotnik w Zbylitowskiej Górze o ile dobrze pamiętam numer domu 58 gośc się nazywa Nosek numer do niego to 606159169, można się powołać na gościa od czerwonej bmki, samo nabicie i sprawdzenie szczelności 100zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis problemu:

Klima nie dziala, poniewaz nie ma gazu, klima nie byla uruchamiana juz od okolo 1 roku, najprawdopodobniej sa jakies nieszczelnosci (stwierdzono to na podstawie testu z sprezonym powietrzem, mechnik powiedzial ze chlodnica ma jakies nieszczelnosci) ale powiedzial rowniez ze jak nabija gaz to moze on ujsc w 1 tydzien albo 1 miesiac moze tez trzymac 1 rok - NO TO JUZ CZEGOS nie kumam skoro, czlowiek ktory twierdzi ze sie na tym zna mowi ze sa nieszczelnosci i nie potrafi okreslic jakie te nieszczelnosci sa ?? Czy to jest normalne ??

Pozniej poprosilem zeby nabic gaz i sprawdzimy czy caly uklad klimy dziala, poniewaz nie chce sie pakowac w koszty nowej chlodnicy i nabicia, jezeli bedzie jeszcze do wymiany sprerzrka itp. (bardziej juz mi sie oplaca sprzedac samochod i kupic sobie inny z dzialajaca klima :) ) Mam %20 z roku 90, i stwierdziali ze mam stary gaz krory bedzie kosztowal 280 zl, ale niestety nie moge zrobic tego testu poniewaz jak sie juz raz ten gaz wposci to juz sie go nie da odessac - CZY TO prawda ??

 

Z gory dzieki za odpowiedz !!

 

Koles cie centralnue laduje

 

albo sprawdza sie nieszczelnosci wykrywaczem R12/R134a

albo jest druga metoda - do gazu dodaje sie barwnik swiecacy

w ultrafiolecie, napelnia sie uklad, a pozniej lampa UV sprawdza

gdzie ucieka. kazdy powazny warsztat powinien umiec to zrobic.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problemy z klimą, nareszcie skompletowałem wszystkie brakujące części a teraz kombinuje gdzie pojechać żeby mnie bardzo w balona nie nabili z tą klimą, może znacie jakiś dobry i niedrogi warsztacik w Warszawie ,lub w okolicach Siedlec???.
BMW i wszystko jasne!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez szukam w okolicach wawy jakiegos warsztaciku aby sprawdzic szczelnosc i nabic,szkoda ze u nas nie ma takiego co za wszystko bierze 150zl-moze sa tylko ja nie wiem,ktos ma namiar?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.