Skocz do zawartości

wymiana płynu hamulcowego


rudesmen

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem płyn hamulcowy, chyba źle bo weszło mi tylko 600ml, zrobiłem to tak:

- odessałem strzykawką stary płyn

- nalałem nowego i pokolie odkręcałem odpowietrzniki zaczynając od kół tylnych i naciskając hamulec po 15 razy (w sam naprawiam napisali zeby tyle), dolewalem plynu na bierzaco, tak żeby było przynajmniej połowe zbiornika, robilem to bez wężyka wiec nie moglem wychwycic momentu kiedy zaczyna lecieć nowy płyn

I teraz hamulec jest bardzo miękki, dopiero przy końcu łapie, a gdy kilka razy podpąpuje to się robi twardy,co z tym zrobić?

Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co z tym zrobić?

 

Odpowietrzyć - ale już z odcinkiem przezroczystego wężyka, bo tylko wtedy doskonale widać (właśnie w samym wężyku) kiedy pozbywamy się powietrza.

(ja kupiłem w OBI fajny wężyk w sam raz pasujący średnicą do odpowietrznika)

 

 

hej.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebne będą do odpowietrzania 2 osoby wiec wsadź dziewczynę lub zonę do samochodu i niech pompuje i w czasie gdy pedał stwardnieje niech go nie puszcza a ty w tym momencie odkręć odpowietrznik w kole gdy pedał opadnie zakręć go i tak po kolei na każde kolo zaczynając od PT LT PP PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...niech pompuje i w czasie gdy pedał stwardnieje niech go nie puszcza a ty w tym momencie odkręć odpowietrznik w kole gdy pedał opadnie zakręć go i tak po kolei na każde kolo zaczynając od PT LT PP PL

Zakrecic trzeba zanim opadnie calkiem, ale aby bylo to efektywne to tuz przed podloga. Jak pedal dojdzie i nie zdazysz zakrecic to moze sie dostac powietrze (cofka) i nici z odpowietrzania.

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ hamulcowy ma dwie sekcje, przednią i tylną, zaczynamy od koła najdalej położonego w danej sekcji (najdalej od pompy), pompujesz kilka razy pedał hamulca, tak aby stwardniał, gdy to się stanie trzymasz mocno wcisniety pedał (twardy) a druga osoba w tym momencie odkręca odpowietrznik przy zacisku (lub cylinderku jeśli masz hamucle bębnowe), pedał zaczyna opadać, pod koniec opadania druga osoba zakręca odpowietrznik i.... jedno koło odpowietrzone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ hamulcowy ma dwie sekcje, przednią i tylną, zaczynamy od koła najdalej położonego w danej sekcji (najdalej od pompy), pompujesz kilka razy pedał hamulca, tak aby stwardniał, gdy to się stanie trzymasz mocno wcisniety pedał (twardy) a druga osoba w tym momencie odkręca odpowietrznik przy zacisku (lub cylinderku jeśli masz hamucle bębnowe), pedał zaczyna opadać, pod koniec opadania druga osoba zakręca odpowietrznik i.... jedno koło odpowietrzone

 

dokładnie tak... pamiętaj tylko o tym wężyki, kosztuje grosze bo dużo ci nie trzeba... i ja osobiście proponuje aby dwa razy spłynął płyn bez powietrza, tak dla pewności...

http://img232.imageshack.us/img232/9283/08outlinesbmwff3.th.jpg

http://forum.krewniacy.pl/images/signatures/45905725347f78fd44403e.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 520i (automat)

 

Na początku spuściłem cały płyn przez odpowietrzniki (wymieniałem reperaturki i uszczelnienia we wszystkich zaciskach), następnie po uzupełnieniu, nie "pompując" pedałem hamulca odkręcałem w kolejności od tyłu do przodu odpowietrzniki i uzupełniałem płyn w zbiorniczku wyrównawczym.

Następnie po odsunięciu fotela kierowcy i "podpompowaniu" pedału hamulca blokujemy o fotel kierowcy np. szczotką, kijkiem, kluczem i odpowietrzamy kolejno koła, tak jak słusznie zauważył moi przedmówcy od najdalszego czyli od tyłu (bodajże tylnego prawego). Czynność z "pompowaniem" każdorazowo powtarzamy po "zejściu" pedału hamulca i do czasu kiedy przestaną się ukazywać pęcherze powietrza.

Jest to pracochłonne, ale wykluczamy niebezpieczeństwo że przy tradycyjnym "pompowaniu" zapowietrzymy częściowo układ hamulc.

Z tego co mi wiadomo takie rozwiązania przy uzyciu bardziej specjalistycznych urządzeń do zablokowania były stosowane kiedyś w serwisach.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można i tak... ja wymieniałem miesiąc temu tłoczek i płyn i pomagał mi przy tym młodszy brat... udało mi się odpowiednio wszystko zrobić... ale wiecie, co kto może... jakbym nie miał brata do pomocy też pewnie bym czymś blokował pedał... w sumie rozwiązanie dobre jak każde inne...

http://img232.imageshack.us/img232/9283/08outlinesbmwff3.th.jpg

http://forum.krewniacy.pl/images/signatures/45905725347f78fd44403e.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezyk wychodzacy z odpowietrznika powinien byc zanuzony w plynie chamulcowym w jakims sloiczku.Wtedy widac powietrze (bulki) i nie zapowietrza sie powtornie podczas odpowietrzania.

Odpowietrzanie hamulcow z ABS-em,powinien byc wlaczony zaplon ,zeby pompa ABS pracowala.

Ile pali?Dwie radialki tygodniowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisał czescidobmw i chyba jest tak jak było wczesniej, nie jest juz taki miękki, ale w sumie zużyłem tylko 600ml nowego płynu więc chyba nie wymieniłem całości, jak wymienia się w części od sprzęgła?
Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.