Skocz do zawartości

amortyzatory przednie - wymiana


barto

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginalne przednie amortyzatory w E34 wytrzymaly 200tys km Wymienilem na Sachs 312 254 (krotkie grube) + odboje z oslonami i jest rewelacja, lepiej niz seryjne. Sa zauwazalnie twardsze i przyjemniejsze dla ucha od olejowych Poczatkowo myslalem ze sa skopane wystepowaly szybkie poprzeczne drgania cala buda Jednak amory potrzebowaly czasu zeby sie ulozyc ok 1500km Auto stalo sie bardziej przewidywalne, szybkie luki to teraz przyjemnosc Wymiana i czesci u kolegi mechanika pracujacego w Focie kosztowała 650zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

byc moze nie w tym temacie sie rozpisze ale mysle ze temat zblizony.otoz zmierzam ku wymianie amorkow z przodu (co prawda tylko lewy wymiekl,ale chce wymienic oba) i tu pojawia sie problem.na fakturze z fabryki mam wyszczegolnione "sportowe,utwardzone zawieszenie" po ogledzinach,stwierdzilem ze potrzebuje amorki do obrotnicy,dlugie z grubym trzpieniem (loze zakryte wypuklym korkiem,nakretka na klucz 22,sr.gwintu 14) no i wlasnie:czy jest to jakis zadko spotykany model amorkow?od jakiegos czasu przetrzepuje allegro w poszukiwaniu amorow i nikt takowych nie posiada.moze ktos podpowie w jakich modelach byly zakladane takie jak moje?bo z tego co sie doczytalem,w 524td byly montowane te z krotszym trzpieniem,wiec nawet tymczasowo,ciezko jest znalezc uzywke.dodam tylko ze niestety zasobnosc portfela nie pozwala mi na wydanie calej wyplaty na amorki :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a słyszeliście coś na temat amortyzatorów firmy, AL-CO, KAMOKA, cena tych amortyzatorów jest w granicach 180zł/szt. Używał ktoś takich??

Mam alko i innym aucie na tyle i powiem, że z chęcią pozyłbytm się ich, jakoś ich praca mi nie pasuje, a może już po miesiącu padły??? Strasznie "strzelają" na dziurach w połączeniu ze sprężynami eibacha.

Do tej ceny dolicz nakrętki na kolumny, których nigdzie nie znajdziesz na szybko (jak się pewnie okaże, że stare szlag trafił i ich nie ma) a w bilsteinach masz je w komplecie z amorami. Podane przez ciebie cena również nie powala. Za 230pln /szt. mogłem mieć B4 w necie od firm z Wro ( "okno na polskę" czy coś podobnego w nazwie). A tak miałem problem, z załatwieniem nowych nakrętek w sobotę w południe.

Ja kupiłem KYB gazowe i wraz z odbojami i osłonami zapłaciłem (u nich) za 2 szt. ok. 440-450 PLN. Teraz są ok na początku musiały się wpracować.

 

A tak poza tym nie oszczędzaj marnej 30 -tki :D na amorach z przodu. Częste wymiany są kosztowniejszze, nie mówiąc o pewności jazdy

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz podac mi jakieś namiary na ten sklep we wrocku bo za KYB wraz z odbojami za 440zł to bardzo mało, najtansze jakie znalazłem to 209zł szt oczywiscie plus odboje 70zł i przesyłka 20 no to jest troche. Namiary znalazłem tylko na stronie nie ma oferty amorków do mojego samochodu wiec czekam do jutra zeby przez gg sie dogadać,

A powiedz mi nie miałeś problemów z dopasowaniem amorków tam są jakies dwa rodzaje 2 różne koncówki dł i gwinty M14 iM12 zwracałeś na to uwage przy kupnie czy wziełeś w ciemno i trafiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz podac mi jakieś namiary na ten sklep we wrocku bo za KYB wraz z odbojami za 440zł to bardzo mało, najtansze jakie znalazłem to 209zł szt oczywiscie plus odboje 70zł i przesyłka 20 no to jest troche. Namiary znalazłem tylko na stronie nie ma oferty amorków do mojego samochodu wiec czekam do jutra zeby przez gg sie dogadać,

A powiedz mi nie miałeś problemów z dopasowaniem amorków tam są jakies dwa rodzaje 2 różne koncówki dł i gwinty M14 iM12 zwracałeś na to uwage przy kupnie czy wziełeś w ciemno i trafiłeś.

 

To z nimi pogadaj, masz tam namiary telefoniczne i maliowe. Mają dobry kontakt, szybko odpisują.

http://aukcja.onet.pl/my_page.php?uid=3834759

 

Co do wyboru sprawdzałem jakoś po winie nr amortyzatorów (chyba na realoem,ale mogę się mylić) potem w katalogach KYB lub Bilsteina i kupiłem powiem szczerze bez innego sprawdzania co jest faktycznie. Sprzedawcy poślij swój VIN i dowiesz się dokładnie co on zaleca.

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja jestem wlasnie po wymianie amorkow. kupowalem bilsteiny b4 po 225zl sztuka(z jakas znizka dla stalego klienta;) ). odboje wraz z oslonami 50zl komplet tez bilsteina...

jeszcze kupilem gumy pod i nad sprezyny w salonie bmw koszt okolo 50zl.(nigdzie ich nie mieli)

 

wymiana dosc szybka jest:) a co do tych nr amorow i rodzajow.. ja poprstu wzielem stary amor do sklepu i nie bylo problemu z doborem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a mam pytanie co do sprężyn, powiedzcie mi czy sprężyny obniżające do -40mm są twardsze od tych orginalnych, czy poprostu twardoiśc jest taka sama, tylko ze sa krutsze. Pytam bo poprzedni właściciel własnie podciął orginalne sprężyny a jestem na etapie wymiany amorków i nie chciał bym zeby taka podcieta sprężyna uszkodziła mi amortyzator, wiec przy okazji wymienił bym sprężyny na -40mm. I przy okazji mozecie mi napisac jaka wysokośc ma orginalna sprężyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W czwartek wymienilem przednie amortyzatory i podaje ceny.Moze sie komus to przyda.Amortyzator Sachs-276PLN za sztuke,odboje-50PLN za komplet na dwa kola i robocizna 100PLN.Jazda dzien do nocy w porownaniu z tym co bylo!!Dodam,ze prawy mialem juz mocno wybity.......

Z pionierskim pozdrowieniem od towarzysza Floyda......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.