Skocz do zawartości

Aktywacja webasto w DIS v.44


Yaza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zgodnie z instrukcja lacze sie przez modul EWS (IKE nawet nie mam), zmieniam opcje "FERNWIRKEN_STANDHEIZUNG" na aktiv (innej zwiazanej ze standheizung nie mam), dodatkowo w tym samym module zmieniam "ZUSATZWASSERPUMPE" na aktiv. Opcji "STANDHEIZUNG_KONZEPT" w ogole nie mam, a z modulem IHKA nie chce sie laczyc, wywala blad przy probie zapisu pliku do FSW_PSW.TRC.

 

Co teraz, teoretycznie powinno byc aktywowane, jednak bladego pojecia nie mam jak je uruchomic czy nastawic timer. BMW E46 1999, 320d, webasto ThermoTop Z/C. Bez Nawi, zwykle BC...

Masz wogóle webasto? INPA może się z nim połączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 269
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

... BMW E46 1999, 320d, webasto ThermoTop Z/C. Bez Nawi, zwykle BC...

 

Tak, webasto mam, INPA sie z nim laczy, uruchamia wszystkie pompki, i podgrzewanie silnika. Gdy temp. spadnie ponizej 7st to wlacza sie automatycznie po uruchomieniu silnika i tak az do 70st. Ogolnie jesli chodzi o dogrzewanie komory silnika to dziala w porzadku, i na pewno jest to ThermoTop Z/C, dodatkowa pompka, tlumik spalin etc...

 

Jesli to niby aktywowalem, to jak to uruchomic bez nawigacji? Przez BC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć urządzenie które je uruchamia czyli telestart z pilotem lub z programatorem ! oraz wiązkę elektryczną ..... jeśli jesteś zainteresowany to pisz na PW....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

koledzy bardzo przepraszam ,ale mam ten sam problem z aktywacja webasto czyli :

error at changing ZCS

 

COAPI-2020: no answer from ECU

IFH-0009: NO RESPONSE FROM CONTROLUNIT.

 

mam e39 z 2000 styczeń 530D , przejżałem temat i nie widze rozwiazania czy jakoś sobie z tym poradziliście moze cos podpowiecie z góry wielkie dzięki pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a co mam przy podszybiu p otwarciu maski od strony pasażera ? albo jest dogrzewacz elektryczny albo webasto .....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Panowie, mam taki wyświetlacz w swoim samochodzie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/163bf5e6ccd1de84.html na dodatek wyświetla mi się funkcja dogrzewania kabiny, ale nie mogę na nią kliknąć co za tym idzie włączyć jej :(. Inne funkcje czyli przewietrzanie działa wszystko poprawnie, można ustawiać czasy tylko to WEBASTO :( Pytanie brzmi: jak myślicie, jest to dogrzewanie kabiny czy trzeba odblokować webasto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Odpal NCS. Zapłon - 1. Załaduj profil expert. F1,F3,E46,IKE. Odpal sobie w tle jakiegoś totalcmd. przejdz do katalogu WORK w katalogu gdzie zainstalowales NCS. Skopiuj FSW_PSW.TRC do FSW_PSW.MAN. Weydytuj plik MAN, znajdz standheizung, zmień na active. Wróć do NCS, edytuj profil, podaj hasło (repxet), włącz w FSW_PSW odczytywanie MAN. OK. Potem F6, Code Car. Prościej nie umiem Ci napisać. Nie znajdziesz standheizung - to masz za stare skrypty w ncs. Zepsujesz - nie płacz :mrgreen:

 

Koledzy, sorry że piszę tutaj, nie wiem czy w dobrym temacie pisze ale chciałem uruchomić WEBASTO. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że po odczytaniu MAN (zaznaczam że nie wyskakuje żaden błąd) , ale nic się nie koduje. Nie ma aktywnego klawisza F6 (czyli Code Car). Jak rozwiązać ten problem? Może trzeba wybrać PROCESS CAR? Czy ktoś już miał ten problem?

 

poniżej link z mojego kodowania :(

http://images43.fotosik.pl/1085/d86369d25156ef22med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal NCS. Zapłon - 1. Załaduj profil expert. F1,F3,E46,IKE. Odpal sobie w tle jakiegoś totalcmd. przejdz do katalogu WORK w katalogu gdzie zainstalowales NCS. Skopiuj FSW_PSW.TRC do FSW_PSW.MAN. Weydytuj plik MAN, znajdz standheizung, zmień na active. Wróć do NCS, edytuj profil, podaj hasło (repxet), włącz w FSW_PSW odczytywanie MAN. OK. Potem F6, Code Car. Prościej nie umiem Ci napisać. Nie znajdziesz standheizung - to masz za stare skrypty w ncs. Zepsujesz - nie płacz :mrgreen:

 

Koledzy, sorry że piszę tutaj, nie wiem czy w dobrym temacie pisze ale chciałem uruchomić WEBASTO. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że po odczytaniu MAN (zaznaczam że nie wyskakuje żaden błąd) , ale nic się nie koduje. Nie ma aktywnego klawisza F6 (czyli Code Car). Jak rozwiązać ten problem? Może trzeba wybrać PROCESS CAR? Czy ktoś już miał ten problem?

 

poniżej link z mojego kodowania :(

http://images43.fotosik.pl/1085/d86369d25156ef22med.jpg

 

 

Witam

 

Stworzyles plik *.man dla wszystkich sterowników w samochodzie. W takim przypadku "Proces car", czyli zakodowanie wszystkich sterowników.

Jak chcesz dla pojedynczego sterownika, musisz odczytać tylko jeden (wysiwetli Ci sie nazwa jednego sterownika). Tobie wyświetlają sie nazwy wszystkich sterwonikow.

 

pozdro

TOmek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę z innej beczki. Jeżeli nie mam opcji przewietrzania na Navi 16:9 to czy mogę to zaprogramować z poziomu NCS lub DIS ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zakodowac jeden sterownik ike moge prosic o opis z góry dzieki

tak ! zamiast code car ( czy process car ) wybierasz process ecu ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę z innej beczki. Jeżeli nie mam opcji przewietrzania na Navi 16:9 to czy mogę to zaprogramować z poziomu NCS lub DIS ?

 

NCSem. W pliku MAN pewnie masz:

STANDLUEFTUNG

nicht_aktiv

STANDHEIZUNG

nicht_aktiv

 

Więc sobie przestaw na:

STANDLUEFTUNG

aktiv

STANDHEIZUNG

aktiv

i zakoduj.

 

To pierwsze to jest przewietrzanie, drugie dogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale dotychczas nei maięłm tego, i mam tylko podgrzewacz elektryczny wiec niema sensu uruchamiac podgrzewania, ciekawe czy przewietrzanie zadziała, dzięi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinna być jeszcze zaznaczona (X) opcja FSW/PSW-Manipulieren mit FSW PSW.MAN. Może dlatego wywala Ci błąd. Spróbuj tego.

 

 

coapi-1020 can not open file for reading

c:ncs/work/fsw_psw.man

 

plik MAN jest w katalogu work

co robie nie tak??

 

w pliku zmieniam na standheizung aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety u mnie nie ma modułu IKE, szukałem w IHA i KMB i tez nie mam tych opcji. Macie jakiś pomysł w którym module szukać tych opcji ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.