Skocz do zawartości

Aktywacja webasto w DIS v.44


Yaza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 269
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

temp zewnetrzna musi być poniżej 16 stopni, paliwa więcej jak rezerwa i akumulator powinien mieć chyba powyżej 12,1V. Spełnione te warunki?

A nawiew ogrzewania chodzi naprawde delikatnie jak webasto grzeje i dmucha głównie na nogi i szybę, niewiele środkowymi nawiewami!

Jeszcze zrób reset webasto: Odłącz wtyczki na jakieś 5-10 minut, uruchom webasto na ok 30 sekund (oczywiście się nie włączy, bo wtyczki odpięte), poźniej wyłącz webasto, wyłącz kluczyk, podłącz wtyczki i zastartuj je jeszcze raz, pamiętając by było chłodniej jak 16 stopni i reszta powyższych warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co oznacza

STANDHEIZUNG_KONZEPT

nicht_aktiv

sh_high_ohne_sperrventil

http://www.directtraffic.pl/tl_files/clickad/zaufali_nam_small/bmw.pnghttp://kernest.fm.interia.pl/strzalka_w_lewo.gif. Zobacz link ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

http://www.youtube.com/user/RadekFiliks/videos?flow=grid&view=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.Kupiłem 3 miesiące temu E39 3.0D Kombi 1999r z navi. Mam webasto o oznaczeniu Z/C-D na monitorze jest opcja ''PRZEWIETRZ''

Chciałbym sie dowiedzieć czy da sie cos u mnie zrobić żeby grzało w środku?Co to jest ten Dis,ncs? Oprócz tego do czego służy przycisk z zegarkiem nad przyciskiem''MENU''?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zegarek:

jak jestes w aucie i masz wszystko wyłączone, nawet kluczyk to wciskasz i wyswietla ci sie godzina

jak nacisniesz podczas ogladanie TV wyswietli ci sie godzina

a webasto pewnie mozna odblokowac, a co to są za programy to poczytasz sobie w odpowiednim dziale i wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może się komuś przyda, bo dla mnie to nie było oczywiste.

E53, 2004r. opcja:

 

STANDHEIZUNG

aktiv

 

jest w module KMBI, nie ma w ogóle modułu IKE u mnie. Próbowałem robić 'process car' ale dostawałem jakiś komunikat błędu. Przy wyborze konkretnego modułu do kodowania poszło gładko. Poza tym wszystko wg opisów się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niby wszystko jest opisane w tym temacie ale żadnych konkretów nikt nie zebrał na sam początek, a po przeczytaniu całego tematu dalej nie wiadomo czy właczac czy nie : WASSERPUMPE oraz ZUSATZWASSERPUMPE ???

 

Aktywowałem webasto w E38 jednak nie działa jak powinno, nie grzeje wnętrza. Auto posiada pełne webasto Z/C, mam aktywowac WASSERPUMPE ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, jestem tu nowy i mam problem z webasto tzn. nie tyle problem co chciałem aktywować webasto w mojej e53 3.0d 2005. zrobiłem to dis-em v.44 jak w tytule, niby wszystko poszło ok ale... na monitorze pojawiła się funkja ogrzewania tylko gdy ją uruchamiam to po około 5 sekundach mi wyżuca zaznaczenie. i nie działa. Tak samo jak ustawie godz. włączenia 5sek. i wyłącza się wszystko. Moje webasto to thermo top c. A no i proszę nie mieszać do tego NCSa poniewasz nie mam go i nic mi po radach NCSem :cry2: Edytowane przez colnago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy i mam problem z webasto tzn. nie tyle problem co chciałem aktywować webasto w mojej e53 3.0d 2005. zrobiłem to dis-em v.44 jak w tytule, niby wszystko poszło ok ale... na monitoże pojawiła się funkja ogrzewania tylko gdy ją uruchamiam to po około 5 sekundach mi wyżuca zaznaczenie. i nie działa. Tak samo jak ustawie godz. włączenia 5sek. i wyłącza się wszystko. Moje webasto to thermo top c. A no i proszę nie mieszać do tego NCSa poniewasz nie mam go i nic mi po radach NCSem :cry2:

spełnione są warunki włączenia webasto?

czyli: temp zewnetrzna ponizej 16st (jak auto w garazu cieplym to nie wlaczy sie), wiecej jak rezerwa paliwa, aku naładowany...?

I zrób jeszcze tak: podnieś maskę, odłącz wtyczki od webasto, te na górze (duża 2 przewody i mała chyba 3 przewody). Pozostaw tak odłączone minutkę, pozniej wlacz webasto z monitora, po minucie wyłącz (mimo ze masz nadal wtyczki odłączone). Pozniej poczekaj, wyłącz zapłon, podłącz wtyczki i zobacz czy wtedy zastartuje. jesli zastartuje to super, jesli nie to jest cos uwalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp. ale nie pomogło zmieniło się o tyle że na navigacji miga środkowa lampka czerwona, poza tym mam błąd który się kasuje ale zaraz wraca w climatronicu:

 

33 Park heating locking valve, Latent heat storage system Cut off valve

 

error frequency :28

 

Short circuit to ground

error present

errorcode: 21 42 1c 42 42 42 99 11 10 03 78

 

Może ktoś pomoże co za cholera :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak zaczniesz korzystać z funkcji EDIT, bo walisz 3 posty jeden za drugim, a nikt ci w ciągu kilku minut nie pomoże chłopie, bo niektórzy pracują podczas gdy ty bawisz się autem. Do tego sam sobie odpowiedziałeś co to może być. Usprawnij układ webasto i wtedy ono zadziała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak zaczniesz korzystać z funkcji EDIT, bo walisz 3 posty jeden za drugim, a nikt ci w ciągu kilku minut nie pomoże chłopie, bo niektórzy pracują podczas gdy ty bawisz się autem. Do tego sam sobie odpowiedziałeś co to może być. Usprawnij układ webasto i wtedy ono zadziała.

 

No to żeś pomógł, normalnie nic tylko idę usprawnić układ webasto .... a ty pracuj dalej :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cześć ;)

Jestem tu nowy więc za wszystkie błędy z góry przepro;).

Mam bmw e46 320d z piecykiem thermo top c/z-d mam radio jak tutaj http://allegro.pl/radio-odtwarzacz-bmw-e46-318-316-320-kaseta-2000r-i2077104217.html

chciał bym uaktywnić ten piecyk na ogrzewanie postojowe

Mam więc pytanie co potrzebuję aby to zadziałało ?

Jakiś sterownik? moduł czy coś w ty stylu? wiązki kabli?

dzięki z góry za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym radiem nie masz szans na działanie webasto, tylko wchodzi w grę opcja dołożenia sterowania. Poszukaj, na forum było dokładnie opisane, ale szczerze to dość drogi interes. Dodatkową pompkę także będziesz musiał dołożyć. 1,5 tyś zł włóż sobie lepiej w coś innego lub zostaw na przyszłościowe przygody z dieselkiem jak zacznie kopcić, przerywać, gasnąć lub jak wał korbowy ci pęknie, wysypie się dwumasa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym radiem nie masz szans na działanie webasto, tylko wchodzi w grę opcja dołożenia sterowania. Poszukaj, na forum było dokładnie opisane, ale szczerze to dość drogi interes. Dodatkową pompkę także będziesz musiał dołożyć. 1,5 tyś zł włóż sobie lepiej w coś innego lub zostaw na przyszłościowe przygody z dieselkiem jak zacznie kopcić, przerywać, gasnąć lub jak wał korbowy ci pęknie, wysypie się dwumasa...

straszne głupoty piszecie ...

1) nie trzeba dodawać żadnej pompki ponieważ wszystko już jest , jedyne co to trzeba przeprogramować webasto ...

2) nic na forum nie było opisane jak dołożyć takie ogrzewanie ...

3 ) potrzebujesz modułu telestart i specjalnej wiązki aby to ogrzewanie działało jako niezależne ogrzewanie postojowe ...

4) spokojnie zamkniesz się w kwocie 650zł ...

jak chcesz więcej info pisz na prv

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.