Skocz do zawartości

Właściciele e46 150ps


Darek-77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam do pytanie jak się zachowują Wasze auta, ściślej chodzi o dymienie. U mnie wygląda to następująco podczas miejskiej raczej spokojnej jazdy w momencie mocniejszego przyspieszania w lusterku widzę jak dymi, a gdy dłużej jadę spokojniej i raptownie i mocno wcisnę gaz to tego dymu unosi się całkiem sporo. Mam wrażenie, że po chwili układ wydechowy się oczyszcza i mimo dalszego przyśpieszania dymienie zanika. Pytałem swojego mechanika i on twierdzi, że tak silniki diesla się zachowują. Proszę o opinie czy Wasze diesle zachowują się podobnie, czy może wcale nie dymią. Ewentualnie co powinienem zrobić żeby tego dymienia było mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz uniknąć dymienia, o którym wspomniałeś najprostrzym sposobem jest delikatne obchodzenie się z pedałem przyspieszenia.

A tak na poważnie - diesle tak mają.

http://img155.imageshack.us/img155/5220/bkptouring350x100avatarzt8.gif

_________________

http://images.spritmonitor.de/239085_5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary nie daj się zwieść tym wszystkim od: "te typy tak mają". Diesel w dobrym stanie technicznym i bez domorosłego programu w sterowniku nie będzie wydalał, jak napisałeś, sporo dymu. Owszem może być go trochę w momencie zmiany (zwiększenia) obciążenia, ale jeśli jest tak jak opisujesz to sprawdź przede wszystkim słynne zaworki oraz szczelność dolotu PO przepływce. Oczywiście takie podstawy jak szczelność po turbinie sprawdziłeś.

Pozdr - napisz jakie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary nie daj się zwieść tym wszystkim od: "te typy tak mają". Diesel w dobrym stanie technicznym i bez domorosłego programu w sterowniku nie będzie wydalał, jak napisałeś, sporo dymu. Owszem może być go trochę w momencie zmiany (zwiększenia) obciążenia, ale jeśli jest tak jak opisujesz to sprawdź przede wszystkim słynne zaworki oraz szczelność dolotu PO przepływce. Oczywiście takie podstawy jak szczelność po turbinie sprawdziłeś.

Pozdr - napisz jakie efekty.

Dokładnie , mój puści bąka przy kick down ale to wszystko mimo że mam duży przebieg i mooda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rowniez przy kickdownie delikatnie dymil, co bylo widac w swiatlach reflektorow samochodow jadacych za mna, ale po wymianie filtrow, a w szczegolnosci separatora oleju, dymienie zupelnie ustalo.

właśnie na poczatku września wymieniłem go jak i również powietrza i jadąc w pierwszą trase nie widziałem już nic za mną , raczej nie zwracam uwagi na to ale teraz z ciekawości zaglądałem w lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawny diesel nie dymi.

Dym z rury to obciach straszny....

 

Tak sie zastanawiam od dłuższego czasu nad twoimi komentarzami...

 

Wniosków nachodzi mnie kilka, albo jest to dla Ciebie żródło podniety, pokazania wiedzy, która posiadasz albo delikatnego braku inteligencji. Wiekszość z nich nie wnosi nic nowego do poruszonego tematu a nawet checi choć w czesci wyjasnienia problemu o którym piszesz.

 

Rozumiem, że możesz być przeciwnikiem diesla, ale nie odnoś się do tego w każdym niemal poście, staje sie to już nudne....

 

Obecnie nawet nowy VW Passat 2,0TDI z DPF dymi gdy przyspiesza.

 

Wracając do watku dymienia - wymień sobie odmę, filtry w tym powietrza (w naszych warunkach klimatycznych szybko się zapycha), najlepiej olej na Motul 5W40 (przy chipie nawet wymagany :D ) i zobacz wtedy rezultat.

Jeśli to nie pomoże, i faktycznie będzie MOCNO kopcił zafunduj sobie wizytę na kompie i sprawdz wtryskiwacze :roll2:

Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawny diesel nie dymi.

Dym z rury to obciach straszny....

 

Mercedes C220 CDI 2007 - kopci

Focus 2008 TDCI - kopci

Passat 2007 2.0 TDI kopci

 

Tak sie zastanawiam od dłuższego czasu nad twoimi komentarzami...

 

Wniosków nachodzi mnie kilka, albo jest to dla Ciebie żródło podniety, pokazania wiedzy, która posiadasz albo delikatnego braku inteligencji. Wiekszość z nich nie wnosi nic nowego do poruszonego tematu a nawet checi choć w czesci wyjasnienia problemu o którym piszesz.

 

Rozumiem, że możesz być przeciwnikiem diesla, ale nie odnoś się do tego w każdym niemal poście, staje sie to już nudne....

 

 

Tez to zauwazylem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój diesel nie kopci. jedynie co to przy kick down...ale to i tak w znikomym stopniu, w lusterku tego dymu nie da sie zobaczyc. robiłem test jechałem z przodu szwagier z tyłu a6 1.9 TDi, "dymienia nie było" jak to szwagier powiedział.

 

http://www.motofakty.pl/artykul/dym_z_rury_wydechowej.html <--- ciekawy artykuł odnośnie tematu.

 

vtec81 napisał:

Tak sie zastanawiam od dłuższego czasu nad twoimi komentarzami...

 

Wniosków nachodzi mnie kilka, albo jest to dla Ciebie żródło podniety, pokazania wiedzy, która posiadasz albo delikatnego braku inteligencji. Wiekszość z nich nie wnosi nic nowego do poruszonego tematu a nawet checi choć w czesci wyjasnienia problemu o którym piszesz.

 

Rozumiem, że możesz być przeciwnikiem diesla, ale nie odnoś się do tego w każdym niemal poście, staje sie to już nudne....

 

zgadzam sie z Tobą w pełni vtec81.

Jakub naprawde takimi postami nic nie wnosisz do tematu, nie wspominając juz o pomocy.

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie zrobię jak radzicie jutro pojadę do mechanika i umówię się na czyszczenie filtrów przy turbo i egr, wymienię filtr odmy i zobaczę czy pomoże. Słabo się na tym znam ale wydaje mi się, że jakby coś było z wtryskami to bym czuł spadek mocy albo po prostu, że coś nie jest tak jak trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie zrobię jak radzicie jutro pojadę do mechanika i umówię się na czyszczenie filtrów przy turbo i egr, wymienię filtr odmy i zobaczę czy pomoże. Słabo się na tym znam ale wydaje mi się, że jakby coś było z wtryskami to bym czuł spadek mocy albo po prostu, że coś nie jest tak jak trzeba.

 

U mnie, gdy jeden wtrysk zastrajkował auto wcale duzo słabsze nie było.

I jeszcze jedna ciekawostka - lał górą, komputer wcale danychmówiących o awarii wtrysków nie wyłapał (był tylko błąd czujnika na listwie wtryskowej). Problemem był jednak wtrysk, doszli do tego mechanicy swoimi sposobami.

 

W razie czego poczytaj na forum :search: "wtryskiwacze" "wtryski".

Pozdrawiam

Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.