Skocz do zawartości

problem z centralnym zamkiem


krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Drogich Kolegów i proszę o pomoc!

Mam następujący problem z centralnym zamkiem w e-34 92r, a mianowicie nie otwierają mi się i nie zamykają prawie wcale prawe drzwi (raz na 50 razy się otworzą lub zamkną). Muszę zawsze po wejściu do autka pociągną w prawych ten dzyndzelek lub gdy wychodzę go wdusić. W prawych strzelił mi pół roku temu siłownik, ale przy otwieraniu i zamykaniu strasznie piszczał, a tu nic nie słychać. Po prostu się nie otwierają.

Co to może być: Czy jest to siłownik, czy winna centralki, czy przewodów. Może ktoś miał podobny problem. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

KRZYSIEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Beemce chyba jest coś nie tak z zamkiem centralnym. Przy zamykaniu drzwi przekręcam kluczyk w prawo i drzwi się zamykają, po czym nagle otwierają się choć wcale nie przekręcam kluczyka w lewo! Następnie znowu ruch w prawo i są zamknięte. Innym razem wystarzczy raz przekręcić kluczyk w prawo i są zamknięte. Czy to może oznaczać usterkę czy może to normalne? :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Drogich Kolegów i proszę o pomoc!

Mam następujący problem z centralnym zamkiem w e-34 92r, a mianowicie nie otwierają mi się i nie zamykają prawie wcale prawe drzwi (raz na 50 razy się otworzą lub zamkną). Muszę zawsze po wejściu do autka pociągną w prawych ten dzyndzelek lub gdy wychodzę go wdusić. W prawych strzelił mi pół roku temu siłownik, ale przy otwieraniu i zamykaniu strasznie piszczał, a tu nic nie słychać. Po prostu się nie otwierają.

Co to może być: Czy jest to siłownik, czy winna centralki, czy przewodów. Może ktoś miał podobny problem. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

 

Ja bym zaczął od sprawdzenia samego siłownika, jeśli ten okazałby się dobry/sprawny to sprawdziłbym czy wogóle do niego dochodzi prąd. Gdyby się okazało że nie to po nitce do kłębka ;)

 

W mojej Beemce chyba jest coś nie tak z zamkiem centralnym. Przy zamykaniu drzwi przekręcam kluczyk w prawo i drzwi się zamykają, po czym nagle otwierają się choć wcale nie przekręcam kluczyka w lewo! Następnie znowu ruch w prawo i są zamknięte. Innym razem wystarzczy raz przekręcić kluczyk w prawo i są zamknięte. Czy to może oznaczać usterkę czy może to normalne?

 

Czasami tak objawia się słabość któregoś siłownika. W moim przypadku był to siłownik zamka bagażnika. Takie zachowanie normalne nie jest ;)

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek podzialaj na kluczyku - duzo, ale wczesniej napsikaj WD40 do zamka i do "dzyndzelka". W instrukcji chyba tez jest napisane zeby co jakis czas podzialac na kluczyku. Mialem tak to wiem.

A jak to nie podziala to i tak musisz zdjac boczek i zajrzec do zamka. Bedziesz wiedzial czy zamek czy silownik jak rozbierzesz. Ja tam sugeruje zeby na kluczyku duzo pokrecic

REMOL

______

o/_______\o

(Oo=00=oO)

[] =****= []

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Beemce chyba jest coś nie tak z zamkiem centralnym. Przy zamykaniu drzwi przekręcam kluczyk w prawo i drzwi się zamykają, po czym nagle otwierają się choć wcale nie przekręcam kluczyka w lewo! Następnie znowu ruch w prawo i są zamknięte. Innym razem wystarzczy raz przekręcić kluczyk w prawo i są zamknięte. Czy to może oznaczać usterkę czy może to normalne? :?:

 

:search: pisałem o tym dokładnie ze dwa razy na forum

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki sam problem. nie dzialalo otwieranie z kluczyka w dzwiach kierowcy oraz ryglowanie zamkow, ponadto samochod sam mi sie otwieral. W moim przypadku przyczyna lezala po stronie trzech przelacznikow umieszczonych na krzywkach zamka w dzwiach. Jako ze nie moglem dostac samego modulu przelacznikow bez klamki, sprawe rozwiazalem w inny sposob. Otoz wystarczy kupic w sklepie elektronicznym trzy mikroprzelaczniki podobne w wygladzie. nie jest to trudne do dostania bo to jakas standardowa czesc wielu elementow elektronicznych urzadzen. Nastepnie skleic ze soba, polaczyc przewodami tak jak w oryginalnych przelacznikach, zlozyc do kupy i po robocie :P

 

milego majsterkowania zycze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

no i mnie to tez dopadło z tym samoistnym otwieraniem :( i teraz taki problem czy musze rosbierać wszystkie 4 boczki zeby dojść który jest walniety siłownik :?: czy jest jakas inna metoda sprawdzenia :?: bez zbędnego grzebania.

 

POMOCY :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobne objawy. Wystarczyło że odwiedziłem p. Chimko na Warszawskim mokotowie i sprawa została załatwiona od ręki. W moim przypadku cały mechanizm był bardzo brudny. I tutaj wina także specyfiku o którym wspomina Remol.

 

Na poczatek podzialaj na kluczyku - duzo, ale wczesniej napsikaj WD40 do zamka i do "dzyndzelka".

 

Zanim użyłem WD40, zamek chodził jako tako. Po użyciu zdechł! W trosce o Was totalnie odradzam używanie WD40 i podobnych specyfików. WD40 po wyschnięciu tworzy jeszcze większe tarcie. Zepsuły się te smarowidełka ostatnimi czasy (kiedyś był skuteczny). W moim e34 zamki zaczęły chodzić jak nowe, a receptą było wyjęcie zamków i klamek, wymoczenie ich w ropie (czyszczenie) i wysmarowanie najzwykleiszym smarem do łożysk. Chodzi jak nówka sztuka!

Sprawdź czy zamki nie są po prostu brudne.. jeśli nie to skorzystaj z propozycji kolegów.

 

Wracając jeszcze do tych "psikadełek", to jedno co robią naprawdę nieźle, to czyszczenie takich elementów z tłuszczów, brudu i wody. ;)

http://img426.imageshack.us/img426/2232/bmwsiga7ar.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.