Skocz do zawartości

[e39]ZDJĘCIE-jasność LCD navi-czy da się zmienić na stałe?


arekt

Rekomendowane odpowiedzi

To fakt że jak jest zimno to LCD musi się trochę rozgrzać żeby zaświecić trochę jaśniej ale to nie zmienia faktu że po dłuższym wyłączeniu zapłonu wartość kontrastu zmienia się z nastawionej wcześniej 7 na seryjne 0 :( Próbowałem już różnych rzeczy ... np. wyłączałem zapłon nie wychodząc wcześniej z manu serwisowego ... i innych wariantów ale nic nie pomaga. Będę próbował dalej ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wegług mnie coś się stało z oprogramowaniem monitora, że nie trzyma tych ustawieć jak u reszty. Tylko pytanie jak to naprawić.
e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze że to wina jakiś aku. Chłopak, który mi wgrywał język polski i odblokowywal tv mowil, ze jakis blad monitora wyskakuje podczas testu, kotego nie moze skasowac. Wygladalo na to, jakby monitor zostal wymieniony i nie wgrano do konca fabrycznego oprogramowania. Niegadzal sie tez rocznik tego monitora choc navi mam zgodnie z vinem fabryczna. Mowil, ze juz tak mial jak montowal nowy monitor. Przy uzywanych nie bylo tego problemu. To tez by potwierdzalo, ze cos bmw daje ciala. U Was byly wymieniane monitory? Od niedawna ma on gt1 i bdziemy chcieli wgrac na nowo oprogramowanie monitora. Moze to rozwiaze ta dokuczliwa usterke.
e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziś jeszcze jedną dziwną przypadłość która zaczęła występować po odłączeniu akumulatora. Otóż wchodzę do auta uruchamiam silnik i jadę ... monitor domyślnie ustawia się na panelu głównym (tam gdzie jest komputer, navi, telefon i inne). Przełączam go na radio. Kończę jazdę wyłączam zapłon - monitor w pozycji radia. Następnym razem kiedy wsiadam i przekręcam zapłon monitor znowu pokazuje panel główny ?!? Wcześniej tak nie było ... jak wyłączałem z radiem to jak ponownie odpalałem to znów było radio. Teraz za każdym razem muszę wcisnąć guzik żeby było radio !?! no i za każdym razem muszę wcisnąć guzik BC na manetce żeby na zegarach pokazał się zegar. Dodam że nie było tak wcześniej a całkiem niedawno odłączałem akumulator przy okazji czyszczenia kolektora ssącego ?!? Dziwne jak cholera !!! Spróbuję odłączyć akumulator jeszcze raz ... tym razem na nieco dłużej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziś jeszcze jedną dziwną przypadłość która zaczęła występować po odłączeniu akumulatora. Otóż wchodzę do auta uruchamiam silnik i jadę ... monitor domyślnie ustawia się na panelu głównym (tam gdzie jest komputer, navi, telefon i inne). Przełączam go na radio. Kończę jazdę wyłączam zapłon - monitor w pozycji radia. Następnym razem kiedy wsiadam i przekręcam zapłon monitor znowu pokazuje panel główny ?!? Wcześniej tak nie było ... jak wyłączałem z radiem to jak ponownie odpalałem to znów było radio. Teraz za każdym razem muszę wcisnąć guzik żeby było radio !?! no i za każdym razem muszę wcisnąć guzik BC na manetce żeby na zegarach pokazał się zegar. Dodam że nie było tak wcześniej a całkiem niedawno odłączałem akumulator przy okazji czyszczenia kolektora ssącego ?!? Dziwne jak cholera !!! Spróbuję odłączyć akumulator jeszcze raz ... tym razem na nieco dłużej.

Pozdrawiam

 

Też mi nie pamięta ustawień, co było ostatnie. Miałem zmieniany aku. ale nie chce mi się wierzyć, żt to od tego. Raczej błąd w oprogramowaniu.

e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem ... wcześniej jak czyściłem kolektor miałem aku odłączony na jakieś 4 godziny i jak podłączyłem z powrotem to wszystko działało jak wcześniej ... panel BC zawsze po włączeniu zapłonu włączał się na tym na czym został wyłączony no i jeśli miałem ustawione na zegarach wyświetlanie czasu to również samoczynnie włączał się po zapłonie !!! Teraz wszystko muszę włączać sam :( Dodam że po zmianie softu z V31 na V64 (j. polski) również wszystko działało jak trzeba ?!?

Daj znać co będzie po wgraniu softu do BC.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zadam może śmieszne pytanie ale czy wy przypadkiem nie macie ściemnionego podświetlenia zegarów na maxa???

 

pozdro

Muszę się poprawić .... dziś dopatrzyłem się że jednak LCD reaguje na regulację podświetlenia tablicy tzn. zciemnia i podjaśnia się razem z nimi. Ale to i tak nie zmienia faktu że nie zapamiętuje ustawień po wyłączeniu zapłonu ! :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeszcze raz proszę, aby ktoś kto ma 16:9 sprawdził u siebie, jak to jest z zapamiętywaniem ustawienia tej jasności....

 

u mnie raz zapamietana jasnosc nei zmienila sie juz od roku sama z siebie, wiec widac że mozesz miec jakas usterke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://media.share.ovi.com/m1/large/0727/d34d8507eea848b780ccd642f2989b9f.jpg

 

 

wgrałem sowy soft, ostatni polski, ale to walka z wiatrakami. Sprawdzaliście może czy wam wyskakuje na diagnozie jakiś błąd? Ja mam nieznany błąd monitora. Co więcej, wychodzi że jest z roku 2010.... Auto ma navi fabryczną. Moze ktoś zmieniał popsuty monitor i coś zrobił nie tak. Jeszcze jedna dziwna rzecz. Po podłączeniu kompa nie mam w opisie auta BM - board monitor, a powinno być. Już nie mam pojęcia co zrobić. Aha, podłączyłem na próbę starego Simensa (4:3) i żeby było śmiesznie trzymał ustawienia.

e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodałeś SA609 po wymianie starutkiego 4:3 na nowe że oczekujesz że jakikolwiek soft pokaże Ci że masz navi ?

W odpowiedzi na Twój problem z janością - istnieje możliwość zmiany janości podświetlenia (bądź przez ISIS lub SSS) na jaśniejsze w przypadku gdy komuś wciąż zbyt ciemno (niezależnie od tego w menu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodałeś SA609 po wymianie starutkiego 4:3 na nowe że oczekujesz że jakikolwiek soft pokaże Ci że masz navi ?

W odpowiedzi na Twój problem z janością - istnieje możliwość zmiany janości podświetlenia (bądź przez ISIS lub SSS) na jaśniejsze w przypadku gdy komuś wciąż zbyt ciemno (niezależnie od tego w menu).

 

Ja nic nie wymieniałem. Skąd ta informacja. Auto jest z 2001 roku i ma fabrycznie przypisaną dużą navi. Z tym, że zakładam że poprzedni włąściciel mógł z jakiś powodów ją wymieniać (zepsuła się) i nie została dokodowana i stąd być może problem, że BM nie jest widoczny w opisie w programie komputera, a także kłopot z zapamiętywniem jasności ekranu.

 

Mógł byś więcej napisać jak to np. zrobić sss skoro BM nie jest widoczny?

e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie wymieniałem. Skąd ta informacja. Auto jest z 2001 roku i ma fabrycznie przypisaną dużą navi. Z tym, że zakładam że poprzedni włąściciel mógł z jakiś powodów ją wymieniać (zepsuła się) i nie została dokodowana i stąd być może problem, że BM nie jest widoczny w opisie w programie komputera, a także kłopot z zapamiętywniem jasności ekranu.

Mógł byś więcej napisać jak to np. zrobić sss skoro BM nie jest widoczny?

 

Nadinterpretowałem bazując na tym, że napisałeś, że podłączyłeś starutki 4:3 - zwykle rzadko kto inny niż ten kto wymieniał 4:3 -> 16:9 jest w posiadaniu 4:3.

 

Co masz na myśli BM nie jest widoczny w programie komputera ? O czym mówisz ?

 

A co do ISTP/ISIS czy SSS standardowa ścieżka na dokodowanie to CIP > Load SW > Retrofit > NAVGT. A zmiana jasności o ile mnie stara pamięć nie myli - Load SW > Conversion > NAVGT > Brightness;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BM - board monitor, (inpa, sss) po wlaczeniu nie figuruje w spisie, mimo ze navi jest. Inpa pozwala jedynie wejsc w niego, ale wyskakuje nieznany blad.
e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BM - board monitor, (inpa, sss) po wlaczeniu nie figuruje w spisie, mimo ze navi jest. Inpa pozwala jedynie wejsc w niego, ale wyskakuje nieznany blad.

Nie wiem jakiej INPA używasz, to nie o tym wątek :), ale poprawne skrypty to navmk4/bm_wide.ipo.

 

Pozostałe oprogramowanie, jeżeli masz nieprawidłowe kodowanie samochodu może nie widzieć/wiedzieć o Twojej navi. Sprawdź to przedewszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BM - board monitor, (inpa, sss) po wlaczeniu nie figuruje w spisie, mimo ze navi jest. Inpa pozwala jedynie wejsc w niego, ale wyskakuje nieznany blad.

Nie wiem jakiej INPA używasz, to nie o tym wątek :), ale poprawne skrypty to navmk4/bm_wide.ipo.

 

Pozostałe oprogramowanie, jeżeli masz nieprawidłowe kodowanie samochodu może nie widzieć/wiedzieć o Twojej navi. Sprawdź to przedewszystkim.

 

Kodowanie samochodu jest dobre. Navi widzi, board monitra nie widzi. Coś mi się wydaje, że coś z monitorem nie tak. Sary simens (wzięty z demobilu) trzyma ustawienia. Pewnie też jest widoczny jako BM w opisie. Sprawdzę to jeszcze. Ale jak widać problem ten dotyczy więcej osób.

e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam navi z czytnikiem mk3 i nie mam opcji ustawiania jasnosci LCD,jedynie w ustawieniach zaawansowanych mogę ustawić kontrast. Ktoś dobrze zauważył ze pod ekranem jest malutka dziurka,to czujnik oswietlenia.Tak jak samoczynnie zwieksza sie glosnosc radia podczas zwiekszania predkosci,tak samo ekran sam sie sciemnia gdy na zewnatrz robi się ciemniej. Zapal swiatla i przytkaj ta dziurke palcem, zauwazysz ze ekran robi sie ciemniejszy. Jednak wg to troche za malo,tzn. troche za maly zakres tej samoregulacji.

http://images.chomikuj.pl/button/Mr.Lova.gif


Na Chomiku mapy 2014,soft spolszczający MK2/3/4 mono-kolor,MK3 z polskimi znakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Czy ktoś rozszyfrował ten problem. U mnie od czasu kiedy zdjąłem kleme z akumulatora dzieje sie tak samo jak w opisie z tego wątku, monitor po każdym wyłaczeniu silnika wraca do ustawień ze środka skali kontrastu. Wcześniej tak nie było. Czy ktoś poradził sobie z tym problemikiek, czy wgranie jeszcze raz softu od navi pomoże? U mnie nigdy nie był wymieniany monitor ani nie było kopane przy tym temacie więc jestem pewien że problem zaczoł się od odłączenia akumulatora. Pomoże ktoś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.