Skocz do zawartości

Automatyczna skrzynia biegów - wymiana.


Duro2005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mam nastepujace pytanie czy skrzynia od 730 R6 pasuje bez problemu do 735 R6?? Biorąc na logike że skoro silniki sa zamienne to skrzynia powinna pasowac ale wole zapytac... I jeszcze jedno pytanie czy wymiamiana automatu jest o wiele trudniejsza niz manuala? Czy selektor biegów (prnd321) jest na linki czy elektroniczny?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wg mnie skrzynia nie będzie pasować. Szukaj skrzyni takiej samej jak masz z takim samym sterownikiem.

 

Dlaczego tak sadzisz czytałem na foruym ze ktos wymienił silnik z 3,0 na 3,5 bez problemu to dlaczego skrzynia nie ma przypasic? Wiem jescze ze tam jest skrzynia 7 pin jak to sprawdzic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjac wtyczke i policzy piny, jak za trudno mozna policzyc na palcach :mrgreen:

...

http://images.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.after-hours-japan.com/forum/download/file.php%3Favatar%3D2927_1256015996.jpg&usg=AFQjCNHOPvQjuY6a3NonAqZpEu-c86ARiw w benzynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wg mnie skrzynia nie będzie pasować. Szukaj skrzyni takiej samej jak masz z takim samym sterownikiem.

 

Dlaczego tak sadzisz czytałem na foruym ze ktos wymienił silnik z 3,0 na 3,5 bez problemu to dlaczego skrzynia nie ma przypasic? Wiem jescze ze tam jest skrzynia 7 pin jak to sprawdzic???

 

Wkładaj chętnie zobaczę efekt. Z selektorem mój błąd :liar:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrzyniach od 89 do końca linka jest tylo do włączania przód, tył lub parking. Za całą resztę odpowiada elektroniczny pozycjoner przy lewarku. Jak go odepniesz to nie będzie zmieniać biegów i będzie szła w awarii, zatem i to, i to. Skrzyni będzie pasować, pod warunkim, że założysz z taką ilością pinów, do jakiej masz komputer. Ilość pinów sprawdzaj na gnieżdzie w skrzyni, nie na wtyczce. Na wtyczce zawsze jest 8, pod warunkiem, że jest to skrzynia z elektronicznym sterowaniem. Stare 4hp22 były sterowane mechanicznie(wtyczka na dwa piny) i w nich za całość odpowiadała linka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odpaleniem silnika nie powinno być problemu.

 

Przy okazji podepne sie do tematu bo mam podobny problem. Założyłem nieświadomie 7 pinową skrzynię zamiast 8mio i teraz auto chodzi w trybie awaryjnym. Skoro sterownik jest ten sam to czemu auto jeździ mi w trybie awaryjnym tylko na 3 biegu? w czym tkwi problem? trzeba pozamieniać kable we wtyczce? wymienić wiązke ? a może zmienili jednak sterownik po `89?

 

Banol, napisałeś o tym selektorze, przy 7 pinowych skrzyniach był on inny niż w starszych autach? bo ja mam tam czujnik położenia dźwigni, pokazuje dobrze a skrzynia chodzi w tr awaryjnym

http://img412.imageshack.us/img412/7442/niskamala0udjt7.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.