Skocz do zawartości

e46 330d Jaką skrzynię biegów byś wybrał?


zent

<t>Jaką skrzynię biegów wybrać?</t>  

37 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A nowa automatyczna skrzynka do 330d ile może kosztować, skoro naprawić się jej nie da?

 

da się, zalezy co się zepsuje to tyle bedzie kosztowało,

jest kilka profesjonalnych firm co naprawiąją skrzynki w PL,

więc bez wymyślania,

zrestzą większość skrzynek automatów to pada w tych super okazjach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie są realne różnice w osiągach dla tych dwóch typów skrzyń?

3.0d i 3.0dA - niech staną na kresce i wyjdzie w praniu ta przewaga,

bo katalogowo to przepaści nie ma,

teraz pytanie kto jak szybko i w odpowiednim (optymalnym) momencie zmeni biegi,

po za tym naprawdę dłuższe jeżdzenie w mieście i miejscach wymagających ciągłych zmian, jest meczące,

no chyba ze ktoś ciagle nagrzany wyprzedza wszystko jak leci,

by być zawsze pierwszym, coś jak w "Nic śmieszcznego" :)

 

przy 3l silniku to po mieście na 2 można jeździć na upartego , jeżdze czasem wolno a czasem lubie sobie strzelić ze sprzegła :) ,nie robie tego często bo wiadomo dlaczego ale zróbcie sobie tak w automacie :) a wyprzedzać nie musze wszyskiego bo po porstu przy tej mocy mi się nie chce każdemu na światłach udawadniać coś , bardziej chyba katowałem 1,8 jak miałem :)

 

moze katalogowo nie ma ale ja z automatem się brałem i była przepaść , po 2 zmianach biegów już ja widać , ale może inni sie wypowiedzą , może w automacie kolega miał zajeżdzony motor , ale rzecz gustu , ktroś kto lubi sportową jazde nie wybieże automatu

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poco komu 3l bestia z automatem na miasto jak itak niemozna 50tki przekraczac? :duh:

 

Ten argument jest tak zastanawiający, że ciężko mi jest odtworzyć procesy myślowe towarzyszące Ci przy układaniu tego zdania... :duh:

 

Przewaga automatu w jeździe miejskiej jest niepodważalna, a i na trasie nie ma problemu z ostrą redukcją. Automat zmienia biegi szybciej niż wy machacie gałką... :twisted:

Poza tym najmocniejsze diesle w aktualnej ofercie BMW oferowane są tylko w połączeniu z asb, a to też o czymś świadczy.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poco komu 3l bestia z automatem na miasto jak itak niemozna 50tki przekraczac? :duh:

 

Ten argument jest tak zastanawiający, że ciężko mi jest odtworzyć procesy myślowe towarzyszące Ci przy układaniu tego zdania... :duh:

.

wyjales mi te slowa z ust mattiss :mrgreen: wiesz ze jezdze na codzien dieslem o poj 5.7l,i po sporym miescie i jakby moje auto to nie byl automat to reka i noga by mi chyba odpadly ze zmeczenia.do miasta,w korki, nie ma jak automat :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie bardziej mi chodzilo o silnik i jego moc niz o skszynie.przeciez wszyscy wiemy ze nikt nie wykorzystuje takiej mocy po miescie,malo tego jak ktos wykorzysta 20% to bedzie dobrze.no chyba ze ktos sie bawi w street racing.a i do tego trzeba miec galeczke.(sorki za zle zformulowanie poprzedniego posta)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
poco komu 3l bestia z automatem na miasto jak itak niemozna 50tki przekraczac? :duh:

 

Odpowiedź jest prosta- bo jak się ma jedno auto, to się kupuje nie tylko do miasta :mrgreen: A po co Tobie 136 czy 150 KM ????

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam w automacie 4lata tym smigam :mrgreen: natomiast manualna tez jest dobra trzeba wiedzieć czego się chce ja wiem jedno bmw automaty ma super i nie jeden już w szoku był widząc jak automaty śmigają :twisted2: ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy automat czy manual to kwestia tak naprawde wielu czynników, nie chce pisać o kosztach i ewntualnych awariach. Moja żona ma Volvo 2.5 T w automacie 7s do 100, nowoczesny automat zmienia biegi bardzo precyzyjnie i w miare szybko jazda na długiej trasie czy w mieście to czysta przyjemnosć, luz blus po prostu pięknie, kiedy przesiadam się do swoje 330xi w manulau mam wrażenie że zaczyna się "walka" z samochodem, szerokie koła + polskie drogi zmuszają do mocnego trzymania kierownicy w międzyczasie trzeba zmieniać biegi, na codzień żałuje że nie mam automatu, ale....kiedy robi się troche ciemno i na drogach samochodów ubywa a na drodze nie ma kolein zaczyna się radość z kręcenia na maksa :norty: nagła redukcja z 5 na 3 w szesiocylindrowej benzynie , czysta niczym nie skrępowana przyjemność, pan i władca na drodze :twisted2: .....suma sumarum pomimo przyjemności jakiej dostarcza manual......na codzień jestem normalnym użytkownikiem dróg i wybrał bym automat :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zent- generalnie automat i mocne auto (tak od 200 KM) to dobre połączenie.

 

Natomiast opinie jakie przewijają się na tym forum nt. tej konkretnej skrzyni biegów by GM skłonić powinny Ciebie do głębokiego zastanowienia przed podjęciem takiej decyzji.... :cool2:

 

Ja mam ASB, nic się nie dzieję więc nie narzekam ale odpukać w niemalowane :duh: :roll2:

 

Czyli mam rozumieć że lepiej odpuścić sobie automat, nawet jak będzie dobrze działał podczas oględzin, przy przebiegu 70 000 - 100 000km? Zauważyłem że z tzw. wypasem e46 są z ASB, nawet oryginalne m-pakiety!

 

NIe masz sobie odpuszczać tylko 2 razy się zastanów :mrgreen:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.