Skocz do zawartości

samochod nieuzywany przez miesiac - trzeba cos zrobic?


Bono

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

czesc,

 

jade na urlop i przez miesiac bunia nie bedzie uzywana; zastanawiam sie czy w takim przypadku nalezaloby zrobic cos z aku? odlaczyc, naladowac prostownikiem przed wyjazdem? moze inne wazne rzeczy?

 

ja parkuje w podziemnej hali garazowej, odlaczania aku wolalbym nie przeprowadzac, bo tak latwo buni nie zamkne / otworze :)

 

dzieki za podpowiedzi

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to raczej nie wchodzi w rachube, moze dziwnie to zabrzmi, ale tam gdzie mieszkam sasiedzi sie nie znaja na tyle, aby dawac kluczyki do samochodu :)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamknij Auto i jedz na urlop , albo zaprowadź Auto w rodzinne strony tak by ktoś mógł przynajmniej raz w tygodniu zakręcić rundkę,ale z tego co piszesz wynika ze nie masz za bardzo wyjścia i Auto będzie musiało stać zamknięte przez miesiąc, Jak jest wszystko sprawne to Aku powinno przetrzymać ten okres.Możesz na wszelki wypadek wyjąć bezpieczniki urządzeń monitorujące zamknięte Auto:DWA i dodatkowo od klimy , monitora itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doladuj akumulator przed wyjazdem, jezeli wszystko jest sprawne, to przez miesiac nic sie nie powinno stac.

 

Dokładnie - jeżeli nie ma jakiegoś nienormalnego poboru prądu, to po naładowaniu akumulatora teraz (oczywiście będącego w dobrej kondycji), nawet za miesiąc odpalisz bez problemu samochód (dlatego, że w tym czasie na pewno nie będzie jeszcze zimy)

 

pozdr.

 

P.S.

Czemu kilku z Was tak chętnie doradza tych sąsiadów, czy rodzinę? - wg mnie bez sensu. Przecież ktoś może po prostu nie chcieć czyjegoś buszowania po samochodzie, a zwłaszcza jeżdżenia nim przez kogoś obcego - dla mnie to podstawa. Sąsiadów, czy rodzinę można co najwyżej poprosić o zwrócenie uwagi, czy wszystko ok. w miejscu, gdzie samochód sobie śpi.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

w takim razie doladuje aku i juz... dzieki za podpowiedzi

 

pytek, widze, ze jestes ze sz-na, mojego rodzinnego miasta, rozumiem, ze jestes marynarzem i przez to bunia czesto teskni przez miesiac? :)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednym z moich poprzednikow A3 - autko stalo 2 miesiace nieruszane i zapalilo za pierwszym drasnieciem. nie wycigalem zadnych bezpiecznikow kompletnie nic wiec miesiac moze spokojnie stac

*****************


Sprzedam e90 320d 163km , wiecej info na PW


http://files.tinypic.pl/i/00648/l0zon5mzpefi_t.jpg


*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S.

Czemu kilku z Was tak chętnie doradza tych sąsiadów, czy rodzinę? - wg mnie bez sensu. Przecież ktoś może po prostu nie chcieć czyjegoś buszowania po samochodzie, a zwłaszcza jeżdżenia nim przez kogoś obcego - dla mnie to podstawa. Sąsiadów, czy rodzinę można co najwyżej poprosić o zwrócenie uwagi, czy wszystko ok. w miejscu, gdzie samochód sobie śpi.

bez obrazy solaris,ale nie kazdy traktuje swoje auto tak jak Ty,to raz a po drugie wszystko zalezy od tego jakich kto ma sasiadow.

u mnie w domu stoi 9 letni ford focus. od nowosci, rok w rok od marca do pazdziernika w garazu,odpalany raz na jakis czas.akumulator wciaz kreci,choc podejrzewam ze tej zimy juz nie przetrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu ,naladowal bym aku i rozlaczyl klemy.

Kiedys stal miesiac nawet wiecej i zapalil bez problemu.Aku mial wtedy 7lat :shock: Ostatnio byl nie zapalany 3 tygodnie z powodu malej stluczki mechanicznej (wspomnianej na forum) i nie stety roczny aku Boscha odmowil posluszenstwa -kompletny death.Nie mam pojecia dlaczego ...,adpalilem z chargera i nic sie niedzieje ,stoi 2,3 dni szafa gra.Dlatego mysle ,ze powinienes go rozlaczyc .Jak by czasami cos postanowilo go rozladowac (a,w Bmw bardzo czesto)to moze zniszczyc aku. :!:

Pozdrawiam!

Ile pali?Dwie radialki tygodniowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja stoi w grażu czasami dłużej nie używana i nie ma żadnych problemów.No chyba ze z tym akumulatorem - jak masz słaby, poza tym bez przesady....

 

pozdrowienia

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc w podziemnym garażu, a wokól sami pozbawieni empatii sąsiedzi. To straszne, znikąd pomocy i ta cholerna klaustrofobia.

Teraz do mnie dotarŁo, że moje motocykle zamykane na zimę w garażu, cierpią. W tym roku zaproszę je chociaż na święta do ciepŁego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miesiąc to nic jakbys na rok zostawil to trzaby bylo pomóżdżyć :mrgreen:

nawet mój ostatnio po 3tyg stania odpalił odrazu :8)

wiec kolego nie martw sie :D

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.