Skocz do zawartości

Jakie opony do E36


BTB BIŁGORAJ

Rekomendowane odpowiedzi

proponuje 17tki 235-245 szer, profil 40 - gumy. Co do firmy opon to juz nie bede nic pisał bo zalezy to od twojej kieszeni, jest dosc wyczerpujący świerzy temat na forum o oponach i tam poczytaj Podobnie z felgami - wszystko zalezy od kaski jaką dysponujesz. pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj kupilem felgi 8x17" et 20. Byly na nich wczesniej zalozone oponki 235/45 i troche obcieralo o nadloke. Jak myslisz gumy 225/45 beda dobre?

 

318is i opony 225 :doh: nie uwazasz ze to troche za duzo :?: ,ja mam na swoim 525i 205 i uwazam ze w zupelnosci wystarcza ,po co szersze ,przeciez szerokosc opon ma tez wplyw na zuzycie paliwa ,czy rozwijasz az takie zawrotne predkosci ze potrzebne Ci sa szerokie gumy ,on sie bedzie meczyl z takimi szerokimi oponami :| no ale wola twoja ,ja bym zalozyl 195

BMW nie dla idiotów :naughty: :diabel_smiech: , LPG :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Panowie jest jeden problem na 8" szerokosci nie naciagne opony 195. wg mnie 225 to jest spoko opona. W 1,6 mialem takie i sobie jakos radzila. Problem wachy jakos rozwiaze chodzi mi o to zeby opona byla dobrana do felgi. Wg mnie to bylby dobry rozmiar.

 

moze jest spoko ale nie do takiego samochodu :duh: ,nie dobiera sie opony do felg :lol: tylko felgi do samochodu a do felg opony

ale skoro wiesz lepiej to po co sie pytasz ,zawsze mozesz posluchac rady loksa i zalozyc 235/40/17 :cool2: :lol: szerokiej drogi ale wyprzedzi cie wtedy 316 na seryjnym ogumieniu :|

BMW nie dla idiotów :naughty: :diabel_smiech: , LPG :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Panowie jest jeden problem na 8" szerokosci nie naciagne opony 195. wg mnie 225 to jest spoko opona. W 1,6 mialem takie i sobie jakos radzila. Problem wachy jakos rozwiaze chodzi mi o to zeby opona byla dobrana do felgi. Wg mnie to bylby dobry rozmiar.

 

własnie na 8" musi być 225 lub 215(zależy od firmy produkujacej opony)Ja mam 235/40/17 a tył 245/40/17 i nic nie obdziera najlepiej kup 225

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, może podpowiecie Panowie w E36 mam felgę oryginalną 7Jx15. Opony w rozmiarze 205/60 R15. Przeglądając stronę www.opony.com.pl piszą, że taki rozmiar opon w tym modelu przeznaczony jest na felgę 6,5Jx15. Więc pytanie: Jaki rozmiar opony na taką felgę?Bo wydaje mi się, że na tych gumach jednak jakbym odczuwał efekt pływania na jezdni! Czy to z przyczyny takiej, że jest ta felga za szeroka jak na taką oponę!!!
Nie sztuka skorzystać z serwisu-SZTUKA ZROBIĆ TO SAMEMU !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima:

 

185 60 R15 spalanie 13,5 litra gazu

 

Lato:

 

205 60 R15 spalanie 15 litrów gazu.

 

Chcesz łożyska wymieniac co miesiąc góra dwa to pchaj większe opony.

 

Kraków:

Tragiczne nawierzchnie:

 

Im guma szersza tym gorzej ze sterownością.

Kum ma 225 60 R15 i sam rzecze to juz przesada!!!

 

Chcesz mieć wygląd to pchaj gume szeroką i ranty hihi.

Chcesz śmigać to załóz cos mniejszego.

 

Na słupku masz napisane jakie masz stosowac opony.

I tylko takie nie żadne 195 jak tu ktoś mówi.

Chiba że chcesz nagle przejechac wiele kilometrów i prędkości jakies dziwnie wysokie osiągać hihhhihi.

BMW napisało co stosowac i tego sie trzymaj.

GENERALNIE 205 to max reszta to pic. Ja się chętnie ścignę z tymi co maja większe oponki w Kraku.

 

Facet ja w Kraku mam pływanie na 205, więc nie pytaj się o większe.

Jechałem na 225 i tyż w miarę dobrze, ale 205 to max na ten wóz.

 

Tez mam mam 7X15 i mam 205 i BMW rzecze że takie gumy sa perfektos.

 

Te www co mowisz to jakies komletne pierdoły 7JX15 do BMW guma lato 205 60 R15 dla Polski hihihi, lepiej czytaj instrukcje BMW bo Goebelsy naprawdę robią DOBRE RZECZY.

 

So don't worry

Pozdrawiam i Życzę Miłego Dnia.

Sebastian.

>>>>Zapraszam na swoją stronę!!!!<<<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zima:

 

185 60 R15 spalanie 13,5 litra gazu

 

Lato:

 

205 60 R15 spalanie 15 litrów gazu.

 

Chcesz łożyska wymieniac co miesiąc góra dwa to pchaj większe opony.

 

Kraków:

Tragiczne nawierzchnie:

 

Im guma szersza tym gorzej ze sterownością.

Kum ma 225 60 R15 i sam rzecze to juz przesada!!!

 

 

Taaa, temu Panu dziękujemy. Kto daje 225 i to jeszcze na 60/15???? Szkoda, że nie 70/14. :duh: Może lepiej koła z traktora założyć.

 

Facet ja w Kraku mam pływanie na 205, więc nie pytaj się o większe.

Jechałem na 225 i tyż w miarę dobrze, ale 205 to max na ten wóz.

 

Rozdwojenie jaźni? :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio M3 E36 w Lublinie. Gośc przywiózł ją ze stanów. Zdziwiły mnie opony a raczej ich rozmiar. 17 a jakże! Ale z tył 245 a z przodu 205. Może to jest jakieś rozwiązanie na nasze koleiny. Rozmiary były podobno orginalne( wysokosci nie pamiętam ). Sadzę więc że skoro w M3 producent dał na przód 205 to nie ma co przesadzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, temu Panu dziękujemy. Kto daje 225 i to jeszcze na 60/15???? Szkoda, że nie 70/14. :duh: Może lepiej koła z traktora założyć.

 

Pomyliłem się ma 225 ale na 55.

 

Mój kolega ma 225 na swojej coupecie którą jechałem, a ja mam 205. Porównałem doznania i sądzę że 205 to max.

Edytowane przez Sebi

Pozdrawiam i Życzę Miłego Dnia.

Sebastian.

>>>>Zapraszam na swoją stronę!!!!<<<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie czy na felę 15 szer. 7" czy 7 i 1/2" wejdą opony 195 ?

Może ktoś próbował juz?

Witaj, ja mam pietnastki szerokosc 7" i wlasnie mam 195. Weszly bez problemu. Profil mam 65, a wiec troche za wysoki, bo powinno byc 60.

Raf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
318is i opony 225 :doh: nie uwazasz ze to troche za duzo :?:

Ja mam u siebie letnie 225x50x16

Jakoś nie narzekam... ładnie wygląda i akceptowalnie jeździ po koleinach. Choć na zimowych 205x60x15 koleiny są łatwiejsze do pokonania.

 

225 jest jeszcze akceptowalne w E36 318is - zwłaszcza rozpatrując kwestie wyglądu a prowadzenia. Szersze to już raczej przesada - chyba, że ktoś woli wygląd niż jazdę :wink:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Witam

Mam pytanie, mam nadzieje że mi pomożecie bo jestem zakręcony w tych sprawch. Mam alufelgi 7jx15 i założone na nich opony 195/50/R15. Niestety mój samochód ma zbyt mocno obniżony i koła te szurają wszędzie gdzie popadnie. Myślałem tylko o zmianie opon, ale nie wiem jaki rozmiar byłby najlepszy. Czy da radę na te felgi założyc np opony 185x45 ?? Jakie najmniejsze opony wejdą na tą felgę. Prosze o pomoc bo nie wiem co robić.

:modlitwa:

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.