Skocz do zawartości

E38 728 iL czy taka była?Jakie są jej koszty utrzymania?


Supermen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tu najlepiej odpowiecie mi na moje pytanie.Czy E38 728 była również w wersji LONG/LANG? Zastanawia mnie to strasznie.Na forum nie mogę nic znaleźć na ten temat.Może kilka słów o niej? Edytowane przez Supermen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tu najlepiej odpowiecie mi na moje pytanie.Czy E38 728 była również w wersji LONG/LANG? Zastanawia mnie to strasznie.Na forum nie mogę nic znaleźć na ten temat.Może kilka słów o niej?

 

ztego co śie orjentuje ale moge sie mylić to 728 niebyło w wersji long pozdrawiam

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z danych posiadanych przeze mnie wynika, że była taka wersja. Oczywiście w automacie.

 

pozdrawiam

Mariusz

 

to mie zaskoczyłeś szukałem i niemogłem znaleśc ze by long był z silnikiem 2.8

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z danych dostępnych na stronie głównej wynika, że do 1999 roku wyprodukowano 2 674 sztuki modelu 728 iL :)

 

poza tym tutaj taki model również występuje: http://www.realoem.com/bmw/

 

a tutaj nawet jedna sztuka w ogłoszeniu:

 

http://autoscout24.pl/Details.aspx?id=lxjbdg3ss22d :) aczkolwiek zdjęcia takie, że ciężko poznać czy to na pewno long...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie byłyby w przybliżeniu koszty utrzymania tego auta? Bo czytałem w którymś wątku ze np 750 ok 25tys rocznie :? A 728 ile wyjdzie? Bo jestem ciekaw czy będzie w przyszłości mnie na nią stać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl taki

728 i,iL (1995.08 - 2001.11)

2793 ccm - 193 KM/142 kW

Silnik: M52 B28

 

Koszty utrzymania jeszcze nieznam bo dopiero od wczoraj jestem posiadaczem 728i. czeka mnie wymiana klockow hamulcowych z tylu..

na trasie spalil mi 8litrow na 100, jest oszczedny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty zaleza od masy rzeczy - ile kilometrow robisz w miesiacu, po jakich drogach, czy samochod jest w dobrym stanie technicznym, czy poprzedni wlasciciele drutowali co sie dalo, czy nie, gdzie i jak bedziesz go serwisowal, itd itp.

Generalnie 728i powinien byc znaczaco tanszy w utrzymaniu niz 750i.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie wiele scenariuszy w sensie ile by wyszło jak bym w aso chciał serwisować ile jak normalnie.Po prostu chce mieć jakieś rozeznanie nawet od do ile mniej więcej wyjdzie utrzymanie tej 728.wiadomo ze jest to trudno określić ale jednak prosiłbym o spróbowanie. Może użytkownicy 728 sie wypowiedzą tez ile ich to auto kosztuje. Ale czekam na każdą opinie :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ASO będziesz chciał serwisować auto,przygotuj się na kosmiczne wydatki,nawet wejdz na forum serii 5 i poczytaj,miałem przyjemność pracować przez miesiąc w aso bmw(praktyki miesięczne) i takie np.sprawdzenie bądz rególacja geometrii kół kosztuje 550zł(w e38 reguluje sie wszystkie koła)
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Hmm od czego tutaj zacząć, koszty eksploatacji nie bardzo róznia sie od innych samochodów tego typu czyli np audi czy mercedes, w zaleznosci co sie robi przy tych samochodach. Np co do zawieszenia to jest rewelacja, wg mnie lepsze od Audi, tzn audi ma wielowachaczowe bardziej komfortowe ale jak jest cos do wymiany do masakra. tutaj robilem zawieszenie wymienilem jeden amortyzator i jeden dolny wachacz i po sprawie. bardzo proste rozwiazanie. co do silnika to paski czy kółka ceny tak jak do wszytskiego. duzo rzeczy warto zamawiac z serwisu jakies plastiki nadkola osłony. spinki do palstików. ceny mało co roznia sie od tych na allegro, a mamy nowa oryginalna czesc. jednak jesli ma sie taki samochod to trzeba miec autocasco pewny rzeczy to ceny szok. tylnie dlugi drzwi to koszt w serwisie razem z tapicerka komplet około 3 tys. przednia szyba z wymiana około 2 tys. własnie ostatnio dostałem kamieniem i bede wymianiał. czekam za rzeczoznawce. wrazenia z jazdy niesamowite. samochod jest dlugi i płynie na drodze. z tyłu siedzisz jak król. spalanie mam gaz sekwencje. czyli miasto 20 litrów trasa 12 litrów , podobnie jest z benzyna 18 i 10 litrów trasa. dla tego samochodu trasa jest marzeniem. miasto wiadomo pelno wentylatorów teraz jescze klima chodzi ,automat tez wiecej pali. ale co tam komfort z jazdy jest mega. W bmw jest prosta zasada jak cos sie robi to dobrze albo wcale. musi być oryginalna czesc albo naprawde dobry niemiecki zamiennik, inaczej co chwile bedzie cos sie psuło i jakis komunikat wyskakiwał. heja pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i o takie odpowiedzi chodzi :cool2: .Ubezpieczenie to jest jedno z rzeczy które najbardziej przerażają w tym samochodzie :? Autocasco jeszcze raz tyle co samo oc i nw i jeszcze trzeba nie byle jaka firmę z tego co sie orientuje wziąć bo potem są problemy z wypłacaniem kasy za szkodę. Boje sie tez o koszty naprawy jak by sie coś psuło.W aso drogo a do byle jakiego zakładu strach oddać :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kosztami nie jest tak zle,chyba nie pojedziesz po drzwi do serwisu i wydasz 3 tyś zł lub za szybę 2 tyś zł,szybę możesz zawsze kupić używaną lub zamiennik np. w szybexie,a drzwi kupisz na allegro za 400zł:),oczywiście części eksploatacyjne tylko nowe.
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam zwykłą wersję - nieprzedłużaną.

Ale nie ma co czarować kolegi autko e38 w utrzymaniu do najtańszych nie należy. Żeby sobie pomóc jest kilka sposobów.

 

- AC mus cena za pakiet ok 2000zł max zniżki! Tutaj jedynie współwłasność z kimś kto ma zniżki- za dużo tutaj nie oszczędzisz.

- Katalog etk na naszej stronce z cenami w euro za daną część

- częsci oryginalne poza spinkami i innymi plasticzkami są strasznie drogie.

- pozostają tylko bardzo dobre zamienniki i allegro ew szroty ale tu czasmi cena też :shock:

- przed każa naprawą zapytać się ile np kosztuje wymiana klocków u Państwa a dopiero potem mówić że przyjedzie się 7 er! Odwrotna kolejność to różnica w cenie nawet 50%.

- auto trochę pali palenie w okolicach 8l na 100 to przy dziadkowej jeżdzie na trasie i bez klimy- raczej trzeba liczyć ok 9-10 l w mieście nawet 15-16.

- No i podstawowa kwestia kupić dobrze utrzymany egzemparz lepiej dołożyć do ceny 2-3tys niż kupić zajechane autko - przykładowo remont samego zawieszenia przód to ponad 3000zł. Nie mam na myśli teknorota czy innego szajsu.

 

Jeżeli chcesz jakieś info dawaj na tel 608158981 :)

pozdro damp

Moje BMW e38 728iA '95

moje byłe BMW e34 525i '93

e60 520i Tata

e87 120i Mama

http://www.damp479.bravehost.com

Jeżeli się nie otwiera spróbuj jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.