Skocz do zawartości

Wyjazd na Węgry sprowadzonym z Niemiec /żółty pasek/.


danielbmw3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie dotyczące wyjazdu urlopowego na Węgry. Otóż zakupiłem niedawno BMW w Niemczech na tablicach zjazdowych z żółtym paskiem. Jest już po terminie ale wykupiłem nowe OC w Polsce na rok czasu oraz zrobiłem przegląd techniczny. Czy ktoś z Kolegów orientuje się, czy mogą być jakieś problemy z policją na Słowacji i na Węgrzech?

Kolega poddał mi szatański pomysł abym przykręcił polskie tablice z mojego drugiego BMW, ten sam model tylko 4 lata starszy. W sumie nr VIN raczej nie sprawdzają, nawet przy kolizji, tylko biorą dokumenty i załatwiają sprawę. :8)

Pozdrawiam

DANIEL


318i E36 '93 ---> 524TD E34 '91 + SZPERA! ---> 730i E32 '90 ---> 520i E34 '91 ---> 525i E34 '92 ---> 528i E39 '97 ---> 530d E39 '01 ---> 318i E46 M43 '99 ---> 328i E46 M52TU '98 ---> 520d E39 M47 2001 ---> 320d E46 M47 2003 ---> 318d E91 N47 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto przetrzepali dokŁadnie na SŁowacji.

 

Można być odważnym, ale po co w tak idiotyczny sposób.

Moim pomysŁem, myślę że lepszym jest usunięcie z tablicy żóŁtego paska lub sprawienie, że nie będzie się w oczy rzucaŁ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przepisami, nie możeszi się poruszać na tablicach z żółtym paskiem jeśli ważność tablic skończyła się, nawet po wykupieniu oc. U nas policjanci od razu wzywają lawetę jeśli tablice są po terminie.
http://img638.imageshack.us/img638/9205/panoramaaut.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekręcanie tablic to BARDZO zły pomysł, kolega tak zrobił... jechał po auto bez OC, ale sprawne.

 

Nie chciał wydać 300-400zł na lawetę, wszystko szło dobrze, ale jakaś kobitka wjechała mu na światłach w tył i koniecznie chciała policję.

 

Panowie sprawdzili numery VIN pojazdu, kolega stracił auto, do dziś stoi i rdzewieje na parkingu policyjnym, na dodatek miał sprawę w sądzie :!:

 

Już lepiej pożycz od kogoś samochodu :D

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przepisami, nie możeszi się poruszać na tablicach z żółtym paskiem jeśli ważność tablic skończyła się, nawet po wykupieniu oc. U nas policjanci od razu wzywają lawetę jeśli tablice są po terminie.

wedle ustawy Uk DE na tablicach czasowych 5-cio dniowych możesz poruszać sie tylko i wyłącznie na terenie DE, a ze w PL nie wnikają to wcale nie znaczy ze podczas dzwonka nie będziesz miał problemów o ile tablice są ważne i ubezpieczenie DE,

Np: czasowe tablice DE i wizyta w NL = grzywna+Laweta

dołączana zielona Karta to taki pic na wodę, Ubezpieczyciel może wystawić ale gdy zaczną sie roszczenia dostanie sie odpowiedz na piśmie ze dedykowana zielona karta jest ważna na terenie DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi tablicami żółtymi i czerwonymi to jest tak, ze

 

- żółte mają ważność ubezpieczenia i rejestracji danego auta na 5 dni,

 

- czerwone mają ubezpieczenie i rejestrację ważną dla danego auta przez miesiąc.

 

 

Po terminie ważności tablicy żółtej albo czerwonej kończy się ubezpieczenie OC i okres rejestracja danego samochodu.

 

W przypadku wykupienia OC do tablic, które utraciły swój termin ważności, sprawa wygląda tak, że mamy OC, ale auto po terminie ważności tablicy JEST JUŻ WYREJESTROWANE, czyli jeździmy wówczas autem, które ma OC, ale jest wyrejestrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 71 Kodeksu drogowego - poruszanie sie pojazdem nie dopuszczonym ro ruchu .... . A jednym z warunków dopuszczenia jest posiadanie ważnych tablic rejestracyjnych.

Starych nie przekładaj - nie masz nalepki na przedniej szybie a to na prawdę rzuca sie w oczy. To może byc baaardzo kosztowny urlop.

Pozdrawiam hary

Pozdrawiam, Hary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekladanie starych tablic to sredni pomysl - ja w sumie przyjechalem tak swoja bunia na tablicach od drugiej ktora zostala w domku ,ale nie polecam tego sposobu- trzeba miec mozne nerwy ,a jak jeszcze zobaczylem na jednej stacji w DE jak policja trzepie jakies polskie auto to juz calkiem pot mi wystapil na czolo - ale sie udalo :D

 

co do zoltych tablic to lipa na nich jechac ,juz w polsce jak sie upra to moga za takie tablice sie przyczepic a w innym bardziej cywilizowanym kraju tym bardziej.pomijam fakt ze nawet nie masz pewnie AC bo raczej chyba nie osiagalne wykupic na auto nie zarejestrowane w polsce

 

P.S. a czemu nie zarejestrujesz auta?

*****************


Sprzedam e90 320d 163km , wiecej info na PW


http://files.tinypic.pl/i/00648/l0zon5mzpefi_t.jpg


*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów po powrocie z Węgier.

Choć pokusa wypróbowania na trasie nowego nabytku była duża, to jednak porzuciłem ten pomysł i pojechałem moim pierwszym, zarejestrowanym autem. Było SUPER! :8)

Mój drugi samochód mam zamiar zarejestrować, lecz przed wyjazdem nie zdążyłem skompletować wszystkich dokumentów potrzebnym do jego zarejestrowania, stąd moje pytanie.

Na Policji dowiedziałem się, że bez względu na datę figurującą na tablicach, mam miesiąc czasu na zarejestrowanie samochodu. :8)

 

P.S.

Widzę, że Kolega PawełH chce jak najszybciej osiągnąć liczbę 1000 postów oraz otrzymać kolejny emblemat przy swoim nicku, nie zważając na ich treść i formę, a raczej ich brak. :8)

Pozdrawiam

DANIEL


318i E36 '93 ---> 524TD E34 '91 + SZPERA! ---> 730i E32 '90 ---> 520i E34 '91 ---> 525i E34 '92 ---> 528i E39 '97 ---> 530d E39 '01 ---> 318i E46 M43 '99 ---> 328i E46 M52TU '98 ---> 520d E39 M47 2001 ---> 320d E46 M47 2003 ---> 318d E91 N47 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.