Skocz do zawartości

trzeszczenie deski rozdzielczej.


kubenc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem posiadaczem 530d z 2004r. od niedawna przy najmniejszych wybojach i nierównościach moja deska rozdzielcza wydaje bardzo dziwne dzwięki jakby trzeszczenie. Nie jest to zbyt głośne, ale chyba każdy zrozumie że bardzo denerwujące. Proszę o porady. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to rady :mrgreen:. Świat, również BMW idzie do przodu i w ramach ograniczania kosztów pakuje do swoich aut coraz bardziej tandetne materiały... Do września 2007 jeździłem Hondą Civic Coupe '93 i jak wsiadłem do zakupionej przez mojego kolegę w salonie nowej Hondy '04 to mi ręce opadły jaka tandeta jest obecnie pakowana do aut... W moim Civic'u wszystkie obicia mięciutkie, z gąbeczką, pierwsza klasa... A w nowym kolegi twarde trzeszczące plastiki... Żenada!!!

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z tym, że większość produktów (nawet drogich i markowych) to obecnie tandeta, jednak w moim aucie coś się tam musiało wydarzyć ponieważ jeżdziłem dużo i była cisza. Chyba skończy się w serwisie? Edytowane przez kubenc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z tym, że większość produktów (nawet drogich i markowych) to obecnie tandeta, jednak w moim aucie coś się tam musiało wydarzyć ponieważ jeżdziłem dużo i była cisza. Chyba znów się skończy w serwisie?

 

A przyczyny takiego trzeszczenia nie są z reguły łatwe do ustalenia... Niemniej życzę powodzenia i aby trzeszczenie zamilkło...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A juz znalazłem pewnie chodzi o Płyn do czyszczenia i konserwacji wewnętrznych, plastikowych części samochodu.

Nowa kompozycja chemiczna ze szczególnymi właściwościami polerującymi, czyszczącymi, oparta na bazie silikonu i specjalnych rozpuszczalników.

 

Sposób użycia: Czyszczoną powierzchnię spryskać PLAK-iem z odległości 25 cm a następnie wytrzeć miękką tkaniną.

 

Przeznaczenie: do elementów karoserii, siedzeń i tablic rozdzielczych samochodowych wykonanych z tworzyw sztucznych i skaju oraz do mebli.

 

Dostępne różne zapachy: cytryna, truskawka, wanilia, leśny, brzoskwinia

 

Cholerka samochód za tyle pieniędzy takiej klasy i taka akcja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A juz znalazłem pewnie chodzi o Płyn do czyszczenia i konserwacji wewnętrznych, plastikowych części samochodu.

Nowa kompozycja chemiczna ze szczególnymi właściwościami polerującymi, czyszczącymi, oparta na bazie silikonu i specjalnych rozpuszczalników.

 

Sposób użycia: Czyszczoną powierzchnię spryskać PLAK-iem z odległości 25 cm a następnie wytrzeć miękką tkaniną.

 

Przeznaczenie: do elementów karoserii, siedzeń i tablic rozdzielczych samochodowych wykonanych z tworzyw sztucznych i skaju oraz do mebli.

 

Dostępne różne zapachy: cytryna, truskawka, wanilia, leśny, brzoskwinia

 

Cholerka samochód za tyle pieniędzy takiej klasy i taka akcja!

 

to ten sam plak, który sprawia, że deska rozdzielcza świeci się jak .... i śmierdzi jak w maluchu? Współczuję w takim razie.

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś auto trafiło do mechanika i okazało się, że tak jak u kolegi hesio 4 miałem poluzowane śruby rozpórki łączącej kielichy amortyzatora z podszybiem. Usterka została usunięta i nastała błoga i oczekiwana cisza.

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A skad wiesz, ze to deska rozdzielcza? Zazwyczaj w E60 trzeszcza uszczelki-bardzo prostym sposobem jest pootwieranie drzwi i wyczyszczenie ich czymkolwiek. Byle nie uzywac silikonu.

 

Niezupełnie, samo czyszczenie nie pomaga. Serwis jest na to przygotowany i wramach gwarancji okleili mi wneki drzwi paskami bezbarwnej folii, po przyklejeniu ktorej nie ma zadnych odglosow z uszczelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś gdzieś radził, ja swoje posmarowałęm wazeliną techniczną (często to się robi przed zimą, aby nie przymarzały) i też poskutkowało.

felgi, opony, prestige tuning, elementy carbon, znaczki carbon, grile

hurtowe ceny na zimowe opony renomowanych marek

http://img169.imageshack.us/img169/4364/gpowerwheel.jpg

Felgi oraz akcesoria legendarnego G-Power!

http://www.inovit.pl http://www.kahndesign.pl http://www.wolfrace-wheels.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, sprawa jest prosta, stosuje ten patent we wszystkich autach jakie posiadałem i zawsze działa. Trzeba rozebrać trzeszczący element i we wszystkich miejscach styku nanieć silikonu (najlepie przezroczystego) sa dostępne w takiej tubce co sie ewyciska pistoletem. Nie żałować. Im więcej tym lepiej, byle się nie wylewało. Jak to zaschnie to powstaje taka jakby guma i to nie trzeszczy.

Inne środki jak npp. wd 40 moga pomóc ale zazwyczja tylko na jakiś czas. No a jeszcze można na miejsca stuku przykleić szmaciana taśmę izolazyjną, też pomaga ale trudniej się tym robi.

 

pozdr

Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Gó... prawda.

Żadne plaki albo obklejanie plastików.

Zmagałem sie z tym jakieś 8 miesiecy.

Juz prawie doszło do rozbierania całej deski rozdzielczej bo skrzeczało jak stara Nyska !

Potwierdzam co napisał Hesio 4.

Nie dokręcona rozpórka, ja miałem zerwany gwint na jednym kielichu.

Zdemontowałem w celu sprawdzenia rozpórkę i jak ręką odjął :D

Cudowna cisza.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.