Skocz do zawartości

Centralne domykanie klapki wlewu paliwa.Jak to działa?


Supermen

Rekomendowane odpowiedzi

Doczytałem sie w instrukcji mojego Compacta ze jest cos takiego jak centralne domykanie wlewu paliwa.Zaciekawiony sprawdzam jak to wyglada w moim aucie zamknąlem go, centralny super działa.Sprawdzam czy zamknęlo klapke od paliwa a tu nic!Mozna normalnie otworzyc.Czy to tak powinno byc czy ja mam cos popsute i klapka powinna byc zamknięta? I jeszcze mam pytanie do czego jest ten kapselek ze znaczkiem dystrybutora paliwa w bagazniku?Po prawej stronie takie małe czarne wielkosci 5 groszówki? Edytowane przez Supermen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Guziczek" w bagażniku jest po to aby awaryjnie otworzyć klapkę wlewu paliwa. U mnie właśnie jest on po to aby ją otworzyć na wypadek gdyby coś tam się zepsuło i centralny jej nie otworzył więc podejrzewam, że u Ciebie odgrywa tą samą role więc masz coś nie tak skoro nie zamyka Ci klapki razem z drzwiami i resztą. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jet to wyłącznik elektromagnetyczny. Jak otworzysz klapkę to powinien wystawac taki kołeczek, trzeba próbować uruchamiać z pilota zamykanie i otwieranie. Jeżeli ten dzyndzel nie wychodzi to trzeba rozebrać prawy boczek tapicerki w bagażniku, tam zobaczysz taką czarną puszkę, z której wychodzi właśnie ten element za który pociągasz gdy nie działa elektromagnes. Sprawdź czy dochodzi napięcie. Jeżeli tak to rozbierz puszkę i przeczyść a będzi Ci działać. Powodzenia
Szulman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najprawdopodobniej silownik ci padl i tyle. Dokop sie do niego i zobacz najpierw czy dochodzi prad. Jezeli tak, a silownik nie dziala to tak ja pisalem wczesniej. ;) Silownik do wymiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem ale głupot CI nagadał że tak powinno być. Na 100% kolega ma do wymiany siłownik od zamykania klapki wlewu. Kup używkę za 30 zł dobra, zmień i będzie OK

http://www.rookers.pl

Ulica to nie tor wyścigowy, tutaj nie ma znaczenia kto będzie pierwszy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kolego supermen masz wszystko ok.ja mam tak samo,wlew zamknie się ale tylko z kluczyka nie z pilota.mam nowy centr,alarm koleś co zakładał tak mi powiedział że tak jest

co za roznica z czego zamykasz, i z pilota, i z kluczyka zawsze zamykasz przez zamek-matke, ona dopiero wysyla sygnal do reszty silownikow, bzdury ci ten elektryk nagadal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz miernik do kabli przy samym siłowniku (chyba nie muszę mówić, że do nie izolowanego miejsca), zamykaj zamek i patrz czy jest napięcie.

Jak nie masz miernika weź małą żarówkę 12V przylutuj do niej 2 kabelki, je podłącz do siłownika i patrz czy mruga jak załączasz zamek.

pozro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ze klapa wlewu paliwa zamyka się w przypadku zamknięcia z ryglowaniem.

Jeżeli alarm(pilot obsługujący także centralny zamek) jest marnie podłączony to zamyka BEZ ryglowania i między innymi niezamkniętej klapki wlewu.

 

A ryglowanie można sprawdzić tak:

- zamykasz sie w aucie,

- otwierasz okno kierowcy - ze względu bezpieczeństwa, żeby sie móc wydostać z samochodu jakby coś źle poszło :}

- zamykasz samochód z pilota.

I jeżeli teraz pociągając za klamkę wewnątrz pojazdu możesz otworzyć drzwi to nie zaryglowało, natomiast w przypadku jak nie da się otworzyć (bolce zamka się chowają) to jest ryglowanie.

 

To taki prosty sposób na sprawdzenie ryglowania.

Jeżeli jest dobrze podłączony alarm to powinien ryglować i także zamykać klapkę.

 

Acha! Ważne! Opisuję tu sytuację z oryginalnym centralnym, a nie z dorabianymi.

 

W przypadku jak masz ryglowanie, ale nie zamyka klapki to już będzie wina siłownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z poprzednikiem, choc moj silownik ma takie humory, ze... normalnie nie dziala, jak rozbiore boczek i igo wyjme- dziala, wloze spowrotem podziala ze 2 dni potem znowu zdechnie, widocznie ten typ tak ma :twisted:

miało być bezawaryjne;]


http://i50.tinypic.com/2005nv5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.