Skocz do zawartości

ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4


osd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Płyty wielokrotnego zapisu "RW" są do bani

 

A ja mam zupełnie inne zdanie....nagrywam na takich prawie wszystko i smigają aż miło więc w przypadku kombinacji z nagrywaniem nie musisz wydawać kasy dodatkowej ale przecież każdy robijak uważa :wink: :wink:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając sprawny laser w czytniku kompletnie nie ma znaczenia czy użyjemy płyty TESCO czy VERBATIM, czy mapa będzie na dvd DL 8,5 gb czy cd 700 mb i jakiej prędkości nagrywania użyjemy - sprawny czytnik dvd odczyta wszystko.

Jeśli laser zaczyna padać zaczynają się schody - czyta płyty tłoczone a nagrywanych nie za bardzo(albo raz czyta a raz nie, robi restarty nawigacji) wtedy wszystko ma znaczenie rodzaj płyty, jej jakość, prędkość zapisu.

W zależności od stopnia uszkodzenia lasera należy stopniowo najpierw wykluczyć płyty dvd dl 8,5 gb i przejść na dvd 4,7 gb jeśli to nie pomoże to można stosować cd 700 mb.

Zawsze w takich przypadkach należy kierować się zasadą najniższej możliwej prędkości zapisu i użyciem najlepszej płyty (np. Verbatim).

Jeśli czytnik nie chce czytać cd 700 mb z zapisem x4 to można laser spokojnie spisać na straty.

NAWIGACJE BMW CIC, NBT, CHAMP2, CIC-MID

E87 E81 E82 E88 E90 E91 E92 E93 E60 E61 E63 E64 X1 E84 X3 F25 X5 E70 X6 E71 F15 X5

F01 F02 F10 F11 F07 5GT F06 GC F12 F13 F20 F21 F30 F31 F32 F34 3GT F35 Z4 E89


Kody FSC - CIC, NBT


Zapraszamy - bmwfsc@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając sprawny laser w czytniku kompletnie nie ma znaczenia czy użyjemy płyty TESCO czy VERBATIM, czy mapa będzie na dvd DL 8,5 gb czy cd 700 mb i jakiej prędkości nagrywania użyjemy - sprawny czytnik dvd odczyta wszystko.

Jeśli laser zaczyna padać zaczynają się schody - czyta płyty tłoczone a nagrywanych nie za bardzo(albo raz czyta a raz nie, robi restarty nawigacji) wtedy wszystko ma znaczenie rodzaj płyty, jej jakość, prędkość zapisu.

W zależności od stopnia uszkodzenia lasera należy stopniowo najpierw wykluczyć płyty dvd dl 8,5 gb i przejść na dvd 4,7 gb jeśli to nie pomoże to można stosować cd 700 mb.

Zawsze w takich przypadkach należy kierować się zasadą najniższej możliwej prędkości zapisu i użyciem najlepszej płyty (np. Verbatim).

Jeśli czytnik nie chce czytać cd 700 mb z zapisem x4 to można laser spokojnie spisać na straty.

 

O to mi chodziło od początku :cool2:

http://www.bimmerdiag.pl/ - WROCŁAW, LEGNICA, LUBIN dolnośląskie http://www.facebook.com/bimmerdiag/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty wielokrotnego zapisu "RW" są do bani

 

A ja mam zupełnie inne zdanie....nagrywam na takich prawie wszystko i smigają aż miło więc w przypadku kombinacji z nagrywaniem nie musisz wydawać kasy dodatkowej ale przecież każdy robijak uważa :wink: :wink:

 

kolega bmwmaster ma zupelna racje, ale zanim zdecydujesz sie wyrzucic czytnik do smietnika mozesz sprobowac wyczyscic laser. u mnie pomoglo. u siebie czyscilem rok temu i do dzisiaj chodzi ok, a problemy byly spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Wiem że nowy jestem ale nie wiem gdzie napisać post a nowego tematu nie chce tworzyć bo pewnie moje pytanie jest 10000 razy a może i jeden więcej pisane, ale muszę to zadać i być w 100%b pewny. Więc zaczynam, jestem szczęśliwym posiadaczem BMW e60 2003 rok i jak chyba każdy chciałby polskie menu oraz polską nawigację, szukałem oglądałem wiele ale chciałem być pewny jak mówiłem by nie uszkodzić systemu w samochodzie a można szybko, czy mógłby ktoś mi pomóc z dobraniem oraz pewnymi plikami ( bo w internecie to różnie bywa) by nie uszkodzić systemu i wgrać mu poprawne pliki ? by był polskie menu oraz system nawigacyjny po polsku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Wiem że nowy jestem ale nie wiem gdzie napisać post a nowego tematu nie chce tworzyć bo pewnie moje pytanie jest 10000 razy a może i jeden więcej pisane, ale muszę to zadać i być w 100%b pewny. Więc zaczynam, jestem szczęśliwym posiadaczem BMW e60 2003 rok i jak chyba każdy chciałby polskie menu oraz polską nawigację, szukałem oglądałem wiele ale chciałem być pewny jak mówiłem by nie uszkodzić systemu w samochodzie a można szybko, czy mógłby ktoś mi pomóc z dobraniem oraz pewnymi plikami ( bo w internecie to różnie bywa) by nie uszkodzić systemu i wgrać mu poprawne pliki ? by był polskie menu oraz system nawigacyjny po polsku ??

 

To na prawdę polecam się nauczyć czytać. NIE WGRASZ SAM PL MENU, musisz to dać zrobić firmie się tym zajmującej (500-1000zl)

http://www.bimmerdiag.pl/ - WROCŁAW, LEGNICA, LUBIN dolnośląskie http://www.facebook.com/bimmerdiag/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Mam problem z małą monochromatyczną navi. Grzebałem dzisiaj w INPA'ie i przypadkiem coś namieszałem w navi. Na wyświetlaczu pojawia mi się komunikat jak poniżej. Miał ktoś podobny problem? Jak się go pozbyć?

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/842/2iin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

 

mam wgrany soft MK4 z fotoradarami . mam mape z fotoradarami.... niby funkcje wlaczone a podczas jazdy nic sie nie dzieje - jak to niby ma dzialać

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ostatnio postanowiłem nauczyć moje E46 pisać i mówić po Polsku.

Mam MK4 z wyświetlaczem monochromatycznym, soft był 4-2/30.

Wgrałem soft od piot5rek http://chomikuj.pl/piot5rek/BMW+E46/MK4+*2b+monochrom+FULL+PL+%28lektor+i+txt%29.

Wszystko poszło bez problemów, według opisu nie było potrzeby wgrywania v27 lub v30.

Teraz wyświetla mi że mam wersję 4-2/00, trochę dziwne ale gdzieś tu wyczytałem że tak ma być.

 

I wszystko wydaję się ok, ale po nagraniu mapy od robinhood2 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=229573&start=120#p1803284 na TDK DVD DL mapa nie działa.

Mam oryginał na DVD z 2005 r. i chodzi bez problemu, wersja na CD z 2007, też śmiga aż miło.

 

Poszedłem o krok dalej.

W UltraISO wykasowałem niepotrzebne języki z pobranego obrazu iso, zostawiłem tylko ENG.

Wypaliłem płytkę DVD+R x4 i wszystko zaczęło działać.

 

Wniosek taki że mój MK4 nie czyta DVD DL.

 

Teraz pytania:

 

1. Czy soft który wgrałem jest najnowszy (bo gdzieś czytałem że po wgraniu najnowszego, powinno czytać DVD DL)?

2. Czy mogę do MK4 + mono wgrywać softy od MK4 + kolor (znajduję różne informacje, że niby można ale czymś tak się różnią, chodzi mi o powiadamianie o fotoradarach)?

3. Czy powiadamianie o fotoradarach głosowe i na wyświetlaczu też działa na MK4 + mono?

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Może laser nie daje rady już odczytywać płyt DL po prostu? Tłoczone (oryginalne) będzie czytał, ale będzie miał problem z kopiami

2. Nie możesz.

3. Nie działa.

http://www.bimmerdiag.pl/ - WROCŁAW, LEGNICA, LUBIN dolnośląskie http://www.facebook.com/bimmerdiag/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Może laser nie daje rady już odczytywać płyt DL po prostu? Tłoczone (oryginalne) będzie czytał, ale będzie miał problem z kopiami

 

Czyli ten soft który wgrałem jest jednak najnowszy i to że pokazuje na wyświetlaczu 00 to nie oznacza że jest starszy od v30?

 

I jak dobrze zrozumiałem to więcej żadnych modyfikacji nie zrobię na tej nawigacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

przepraszam za powielanie pytania, ale czytałem wiele tematów odnośnie Nawigacji, jednak odpowiedzi na swoje pytanie nie potrafiłem odnaleźć. Mianowicie postanowiłem zaktualizować mapy oraz Software w swoim E53. Posiadam oryginalną Update DVD z 2011 roku, wszystko działa idealnie, mam polski język, ale komunikaty głosowe mam w języku rosyjskim. Czy da się to jakoś ustawić na język polski? Kolejne Pytanie jak można sprawdzić aktualną wersję oprogramowania (MK4). Zależy mi na aktualizacji do HIGH 2014. W instrukcji update'u wymagana jest wersja 31; 32.

 

Z góry przepraszam za powielanie pytania. Ale w przeglądanych tematach na temat wersji Softu, te minimalistyczne tabelki są mało czytelne.

 

A więc podsumowując:

 

1. Jak zmienić polecenia głosowe z rosyjskiego na polski (komunikaty oraz cały soft posiadam w języku polskim.

2. Jak sprawdzić wersję Oprogramowania MK4?

3. Oraz pytanie nie w temacie troszkę, jak zmienić język wyświetlania komunikatów w komputerze (w zegarach) z francuskiego chociażby na niemiecki.

 

Info o BMW - Model E53 3.0 d 218 KM model 2005.

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,

 

Od.2 przepraszam, rozumiem jakby było tych stron 30-40 w temacie, ale jest ponad 120 może dlatego nie moglem znaleźć odpowiedniej informacji, jak odnaleźć swoja wersje softu.

 

Od.1 tak, cala nawigacja jest w języku polskim, natomiast komunikaty głosowe są w języku rosyjskim i nie za bardzo wiem jak mam to zmienić.

 

Dziękuje jeszcze raz za wyrozumiałość i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów z Forum BMW

Jestem nowy posiadam BMW 2003 rok 320D e46,

wyświetlacz posiada menu niemieckie, włoskie i francuskie,

wyświetlacz 16:9 chyba kolorowy,jak mam sprawdzić jakie posiada MK i gdzie znajdę udate softu na polski

oraz mapy do Polskie do nawigacji .

Dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Rafał

Edytowane przez onlafar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.