Skocz do zawartości

ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4


osd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wie ktoś jaki model lasera przychodzi do czytnika mk3 .nie mogę znaleźć jaki laser tam siedzi.

bez rozebrania czytnika bedzie ciezko...a co nie czyta? jezeli ma problemy z odczytem można podkręcić moc lasera potencjometrem lasera;)

 

Laser jest dobry tylko tasiemka łączaca głowice lasera z elektroniką jest przerwana dwie sciezki sa uszkodzone,laser SF-C93 znalazłem tylko niemoge nigdzie znaleźć tej taśmy.

 

 

http://zapodaj.net/704fb2956488c.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki mały problem, a mianowicie mam u siebie navi 16:9 z czytnikiem cd pod wyświetlaczem, lecz po włożeniu płyty i wciśnięciu przycisku MODE pojawia się "NO TAPE". Czy może być to wina softu, czy to nie ma nic do rzeczy? Dodam że nie mam zmieniarki. Poza tym wrzuciłem soft v32 od szakala i czytnik mk4 nie czyta mi płyty DVD DL z mapą (płytę CD navteq czyta bez problemu). Czy to też może być wina softu?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ile razy nie wcisnę MODE, cały czas pokazuje NO TAPE :/ nie wiem o co chodzi. Przecież nawet nie mam odtwarzacza kaset, jedynie CD za wyświetlaczem to chyba powinno być "No CD", czy się mylę? Możliwe że trzeba mieć zmieniarkę żeby w ogóle działało CD, czy może trzeba mieć odpowiedni tuner radiowy? Już sam nie wiem.

Aha. I nagrałem sobie nową mapkę navteq`a eastern europe + fotoradary 2013/2014 na DVD i działa bez problemu, także to mi w zupełności wystarczy. Jedynie ten odtwarzacz płyt nie daje mi spokoju.

Jutro spróbuję zmienić soft na "By sting-noc dzien-radary glos PL-txt PL-FREE-V32". Czy ktoś ma to u siebie? Jest lepszy od tego od szakala? i może wiecie jakie ma logo przy włączaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ile razy nie wcisnę MODE, cały czas pokazuje NO TAPE :/ nie wiem o co chodzi. Przecież nawet nie mam odtwarzacza kaset, jedynie CD za wyświetlaczem to chyba powinno być "No CD", czy się mylę? Możliwe że trzeba mieć zmieniarkę żeby w ogóle działało CD, czy może trzeba mieć odpowiedni tuner radiowy? Już sam nie wiem.

 

Kolego masz starszy tuner BM seria 24 lub początek produkcji 54, błędnie przepięte piny w kostce lub niezakodowana navi (czyt. dołożony system bez kodowania lub niewłaściwie zrobiony update).

I nie, nie trzeba mieć zmieniarki aby frot CD było sprawne.

 

Podaj więcej informacji bo chaotycznie opisujesz sprawę. Po profilu wnioskuję że rocznik buni 2000, po poście że masz u siebie mk4 (tylko on jest DVD) a nie idzie on w parze ze starszymi tunerami BM24/BM54 i w takim przypadku nawet monitorboard mi nie pasuje w tej konfiguracji.

 

W każdym bądź razie jeśli navi jest dokładana to ktoś mógł ostro namieszać.

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jaki mam tuner, jutro sprawdzę, bo rozumiem, że jeżeli starszy BM24/54 to nie będzie kompatybilny z moim monitorboardem? A jeżeli tuner jest ok, to czy trudno zakodować taką navi? Dam radę to zrobić samemu czy lepiej się nie bawić?

Nawigacja jest dokładana i możliwe że było coś namieszane, bo czytnik mk4 jest podwieszony w bagażniku pod półką, a nie zamontowany w boczku, natomiast tam mam upchany tuner tv i radiowy. Mam też czytnik dvd podpięty pod tuner tv i schowany w schowku, lecz pilot odmówił posłuszeństwa, a bez niego nie da się sterować tymże czytnikiem.

Bunie mam od roku i nie mam pojęcia kto i kiedy montował powyższe podzespoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ponawiam pytanie. Koledzy moze macie jakis sprawdzony soft spolszczajacy do mk4 zastepujacy jezyk niemiecki, bo mam u siebie jezyk włoski, niemiecki i framcuski. Znalazlem w necie soft spolszczajacy wloski, ale nie ma w nim punktów POI. Teraz wrzucilbym ori soft a potem cos co podmienia niemiecki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ponawiam pytanie. Koledzy moze macie jakis sprawdzony soft spolszczajacy do mk4 zastepujacy jezyk niemiecki, bo mam u siebie jezyk włoski, niemiecki i framcuski. Znalazlem w necie soft spolszczajacy wloski, ale nie ma w nim punktów POI. Teraz wrzucilbym ori soft a potem cos co podmienia niemiecki.

 

 

Problem rozwiazany. Jednak to wina mapy. Wlozylem mape high na cd nie na dvd i punkty poi są. Poczekam az pokaze sie mapa n 2014 z punktami poi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz starszy tuner BM seria 24 lub początek produkcji 54, błędnie przepięte piny w kostce lub niezakodowana navi (czyt. dołożony system bez kodowania lub niewłaściwie zrobiony update).

I nie, nie trzeba mieć zmieniarki aby frot CD było sprawne.

 

No i chyba masz rację kolego z pierwszą opcją. Z tego co znalazłem to prawdopodobnie mam starszy model tunera radiowego, czyli raczej nic z tym nie da się zrobić?

http://i1312.photobucket.com/albums/t531/weasel_666/2013-11-22-1308_zps9ca1f76e.jpg

 

Powyżej zdjęcie tunera.

W każdym razie dzięki za pomoc.

 

ps. wrzuciłem przed chwilą soft "by sting" i kolory dzień/noc są ładniejsze niż w sofcie od szakala, reszta bez zmian chociaż logo startowe trochę brzydsze :P Z tym że jedyną rzeczą jaka mnie denerwuje to fakt, że przy trybie nocnym nie widać na mapie nazw ulic. Czy jest jakiś soft w którym jest inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaj widzę jak ktoś pisze "Bunie" to mnie krew nagła zalewa...

 

Sorry za offtop....

 

http://www75.zippyshare.com/scaled/76608740/file.html

 

:mrgreen:

 

Kolego masz starszy tuner BM seria 24 lub początek produkcji 54, błędnie przepięte piny w kostce lub niezakodowana navi (czyt. dołożony system bez kodowania lub niewłaściwie zrobiony update).

I nie, nie trzeba mieć zmieniarki aby frot CD było sprawne.

 

No i chyba masz rację kolego z pierwszą opcją. Z tego co znalazłem to prawdopodobnie mam starszy model tunera radiowego, czyli raczej nic z tym nie da się zrobić?

http://i1312.photobucket.com/albums/t531/weasel_666/2013-11-22-1308_zps9ca1f76e.jpg

 

Powyżej zdjęcie tunera.

W każdym razie dzięki za pomoc.

 

Wymień BM24 na BM54, zastosuj przejściówkę na kostce BM24->BM54 bo jeśli masz BM24 to po prostu monitorboard nie współgra z tunerem i front cd się nie uaktywnia.

 

Zwróć dobrze uwagę jak to ktoś podłączył i dlaczego akurat tak i z jakiego powodu navi jest niezakodowana.

 

Oszczędność czy nieznajomość tematu montażysty ?

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień BM24 na BM54, zastosuj przejściówkę na kostce BM24->BM54 bo jeśli masz BM24 to po prostu monitorboard nie współgra z tunerem i front cd się nie uaktywnia.

 

Zwróć dobrze uwagę jak to ktoś podłączył i dlaczego akurat tak i z jakiego powodu navi jest niezakodowana.

 

Oszczędność czy nieznajomość tematu montażysty ?

 

Niekoniecznie, możliwe że po prostu nikt nie przypuszczał że może się komuś przydać czytnik cd w monitboardzie, skoro zamontował także odtwarzacz DVD/mp3 w schowku :P Tyle że pilot nie wytrzymał i nie da rady bez niego obsługiwać odtwarzacza. Próbowałem pilotów uniwersalnych, ale jakoś żaden nie współgra z tym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum :)

Od razu powiem, że jeśli chodzi o motoryzację jestem kompletnym laikiem.

Znajomy ma BMW E46 Coupe z (chyba) 98 r i nawigację MK3.

Poprosił mnie abym wypalił mu spolszczenie do niej (z języka angielskiego).

Ściągnąłem obraz podany na pierwszej stronie tego tematu, wypaliłem i niby wszystko jest dobrze, wgrywa, wgrywa, ale po wgraniu i restarcie wyskakuje komunikat w góry nawigacji w tym stylu: "NOTATKA BRAK CD W NAWIGACJI PROSZĘ WŁÓŻ CD". Nie wiem w czym tkwi problem, ponieważ sam nie widziałem tego komunikatu na oczy, a to że jest on po polsku świadczy że cośtam się wgrało.

Co robić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mapy nie działają ??

Jak po tej niby udanej instalacji wkłada się płyty z mapami (2 różne dla pewności) to nic, tak jakby nic nie było na płycie, wypluwa ją.

Doczytałem na pierwszych stronach w tym temacie, że ponoć płyta ze softem v17 powinna pomóc, jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mapy nie działają ??

Jak po tej niby udanej instalacji wkłada się płyty z mapami (2 różne dla pewności) to nic, tak jakby nic nie było na płycie, wypluwa ją.

Doczytałem na pierwszych stronach w tym temacie, że ponoć płyta ze softem v17 powinna pomóc, jak myślicie?

 

A jakie wkładasz płytki z mapami? Wcześniej te same były i działały, czy próbujesz jakieś nowe? Może spróbuj np navteq`a wypalić na CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ze swoją nawigacją mianowicie od początku autko dopiero co kupiłem e39 po liefcie z navi 16:9 mialem juz kiedys takie autko i pierwszeco mnie zaskoczylo to dziwny guzik TM i jakies pokretlo obok niego na samym dole... jak wciskam tm to tak jakby jakies av sie przelaczalo i napis jest by skontaktowac sie z dilerem bmw a jak wcisne jeszcze raz wraca do menu i jest wszstko ok... mniejsza z tym problem mam tak ize jak wchodze w nawiagacje wyswietla sie mapa polski wszystko ladnie ale wyskakuje błąd nawigacja niemożliwa i nei da sie nigdzie nawigowac... a na nawigacji wyswietla sie ze niby jestem w warszawie a tak naprawde jestem 200 kilometrow dalej. widze ze ktos jakies przerobki tu robil jest spolszczenie mapa jest jakas w czytniku podrobiona nagrywana z 2009 roku no i ten guzik tm z tym pokretlem mnei zastanawia jakby przelacza na inna nawigacje z mapa anglii i ten napis by sie skontaktowac z dilerem... jesli potrzebne sa zdjecia chetnie wstawie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.