Skocz do zawartości

Naprawa auta w serwisie i auto zastepcze - co myslicie?


boldi

<t>Czy serwis powinien zagwarantować auto zastępcze?</t>  

30 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam takie pytanie do Was

 

pare dni temu miałem lekki wypadek swoim E65..

 

Jako że auto jest w leasingu, cały koszt naprawy powinien pójść z AC, a naprawa może być wykonana wg umowy tylko w serwisie BMW

 

zlecenie zostało wydane, myślę że koszt naprawy wyniesie zapewne nie małe pieniądze jak to bywa w serwisach (z 10-20 k)

 

Serwisant określił czas naprawy na ok. 2 tygodni

 

I tutaj coś co mnie lekko zirytowało,

przez 2 tygodnie nie mam auta do jazdy

a na pytanie czy dostanę zastępcze z serwisu usłyszałem jedynie odpowiedż

"TAK - ODPŁATNIE 300zł netto za dobę (366zł brutto)"

 

licząc 2 tygodnie naprawy jazda autem zastępczym wyniosłaby bagatela 5000zł.

 

 

Czy wg Was serwis naprawiający auto nie powinien na czas naprawy zagwarantować klientowi auta zastępczego za darmo?

 

Jeżdżę niemało, więc wiadomo jak jest i poczułem się jako osoba, która wydaje pieniądze na serwis (wiadomo ile się przepłaca) potraktowana niepoważnie, szczegolnie że nie zostawiam auta 20letniego...

 

 

czekam na waszą opinię i wszelkie uwagi, porady

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no to nie dostaniesz bezplatnego samochodu zastepczego - chyba, ze aso z wlasnej, nieprzymuszonej woli daje na czas naprawy taki samochod (w co watpie)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie dostaniesz bezplatnego samochodu zastepczego - chyba, ze aso z wlasnej, nieprzymuszonej woli daje na czas naprawy taki samochod (w co watpie)

 

 

dokładnie kolego,zależy od zachcianki pracowników ASO czy dostaniesz auto zastępcze czy nie!!!

Bmw pewność na każdym kilometrze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku ASO choćby grzecznościowo powinno dać auto.

Znam osobiście warsztaty, i nawet poza ASO, gdzie dają auta i to w jednym rozbadziewiony seicento, a to w innym auto porównywalne z tym zostawianym do naprawy.

 

Ale skoro ASO bierze za naprawę sakramencki pieniądze (średnio ok. 40% wyższe niż w innych warsztatach), to nie powinno być trudne dla nic udostepnienie jakiegoś auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wg Was serwis naprawiający auto nie powinien na czas naprawy zagwarantować klientowi auta zastępczego za darmo?

nie wiem co ma dac ta ankieta. warsztat powinien wywiazac sie z tego co ma w ofercie. jak sie nie podoba oferta to zmien warsztat. a ze nie masz wyboru bo i tak nie ty placisz tylko TU to trudno, cos za cos.

 

jesli samochod bylby na naprawie gwarancyjnej to wtedy imo tak, powinna byc w umowie opcja nieodplatnego auta zastepczego bez 2 zdan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ale z zastępczym na gwarancji nie jest tak hop. samochód musi być zwieziony na lawecie i wtedy dostaniesz zastępczy na 3 dni robocze z Assistance BMW.

Ja miałem zastępcze zawsze gdy ktoś mi uszkodził samochód i wszystko szło z OC sprawcy. Raz miałem naprawę z AC i nie dostałem zastępczego.

Edytowane przez Rufio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Wszystko od serwisu zależy, jeśli nie ma w umowie nie mają obowiązku zagwarantować auta, czasem większe warsztaty gwarantują auta zastępcze i bardziej opłaca się u nich naprawiać, ja miałem raz taką sytuację i od tamtego wykupiłem assistance które pokrywa koszty auta zastępczego w razie naprawy, małe pieniądze a często się przydaje :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego serwis miałby obowiązek zagwarantować auto zastępcze (i to jeszcze za darmo jak rozumiem)? To prywatna firma i to ich sprawa. Jak nie pasuje to nikt nie zmusza do naprawy w danym serwisie. Równie dobrze można wymagać żeby serwis zapewniał darmową kawę i najlepiej uregulować to ustawowo bo mnożenie nakazów i zakazów to nasza tradycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Ja zostawiam swoje auto w serwisie nawet na pare godzin i dostaje auto zastepcze nie odpłatnie,ale z limitem km. Serwis jest w szwedt/oder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.