Skocz do zawartości

Czy BMW to dobry wybór - proszę o rady.


piotras81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowy na tym forum i jeśli zamieszczam wątek nie w tym miejscu to z góry sorrki.

 

Przejdę do sedna:

 

Planuję zmienic samochód (z obecnej Astry F caravan :) ) na cos znacznie lepszego.

 

Przeglądałem mnóstwo modeli i zawięziłem swój obszar do dwóch modeli:

 

BMW serii 3, rocznik 2000 - 2003 - diesel - combi

 

Audi A4 - 2000 - 2002 - diesel - combi

 

Z jednej strony design BMW jest po prostu prześliczny lecz słyszałem pogłoski (byc może to tylko plotki), że zawodnośc BMW nie jest tak dobra jak u Audi.

 

W związku z powyzszym proszę o kilka rad/opinii, która (wg Was) opcję wybrac.

 

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Piotras81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...słyszałem pogłoski (byc może to tylko plotki), że zawodnośc BMW nie jest tak dobra jak u Audi.

Piotras81

 

Rzeczywiście zawodność audi jest o wiele lepsza (czyt. wyższa :mrgreen: )

 

A tak zupełnie na poważnie, to jaki silnik Cię interesuje?? Bo to, że diesel to już wiemy....

 

Na forum masz bardzo dużo tematów dotyczących typowych bolączek diesli (M47 i M57), ale są to rzeczy, z którymi spokojnie można sobie poradzić. Wystarczy poszukać, a dowiesz się wszystkiego na temat awaryjności M47 i M57 :search:

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że stałem przed dokładnie takim samym wyborem! Znów wracam do BMW czy tym razem może audi?

 

Znalazłem moją bunię i A4 2,5TDI w kombi(ładniejsza niż sedan).

 

Audi to zacne autko ale skutecznie powstrzymało mnie kilka rzeczy:

 

1) multitronic w audi - to totalny niewypał, i straszne koszta przy naprawie(znajomy ostatnio wydał 5tys za regenerację wnętrzności)

 

2) diesel TDI - to straszny klekot pod którym nie słychać pracy silnika V6. DO tego problematyczne i drogie pompowtryski i w tym silniku notoryczne problemy z wałkami. Nie mówię już o kosztach rozrządu etc.

 

Bunia akurat te rzeczy w najlepszym wydaniu od lat. Zarówno skrzynia, jak i silnik. Podobnie skrzynia biegów i znakomite zawieszenie. Po prostu ma charakter!

 

Jedyny + audi to stylistyka wnętrza, podświetlenie, zegary i znakomity system grający! Zaraz za Volvo jeden z najlepszych seryjnie montowanych. W BMW to niestety porażka...

 

Więc mój werdykt był jasny!

 

I najlepiej 3.0D albo 3.0i. To cudowne silniki ;)

 

Słowem: Bardzo Mądry Wybór :cool2:

Edytowane przez Hiv
Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy BMW to dobry wybór - proszę o rady.

 

 

Na tak zadane pytanie na forum BMW, odpowiedż może tylko zabrzmieć tak:" Jest BMW i są inne samochody."

 

:D :D :cool2: :cool2:

 

Pzdr

Nieobiektywny RobertS

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem oba te auta tylko w starszym wydaniu czyli Audi 80 i BMW E36-które mam do tej pory, ale chętnie zamieniłbym z powrotem na Audi, tym bardziej jeśli ma być autem rodzinnym, a to ze względu na komfort podróżowania. BMW jest znacznie twardsze, czuć każdą nierówność i dziurkę w jezdni, poza tym na tylnej kanapie koszmarnie mało miejsca. Nie sprawdza się w dłuższych trasach, jest to raczej autko do kręcenia się po mieście (chyba że bierzesz pod uwagę też serię 5 bo to zupełnie inny komfort). W moim przypadku Audi okazało sie też mniej awaryjne, w BMW psują się raczej drobne rzeczy ale w miarę systematycznie (najczęściej wszystko co elektryczne czyli szyby, klimatyzacja, centralny zamek itp). Zawieszenie na naszych "świetnych drogach" muszę częściej naprawiać w BMW, ale też trzymanie w zakrętach jest lepsze.

To co napisałem nie jest tylko moja opinią - mój znajomy niedawno zmienił E36 Touring na A4 i jest bardzo zadowolony, twierdzi że komfort jazdy jest znacznie lepszy.

Co do preferowanych przez Ciebie silników nie mogę sie wypowiedzieć.

Jeśli jednak lubisz czasami poczuć adrenalinę, nie przeszkadza Ci twarde zawieszenie, mało miejsca z tyłu i tragiczne rozmieszczenie głośników (aby mieć w miarę dobry dźwięk nie obejdzie sie bez przerabiania boczków w przednich drzwiach) to bierz BMW - tylny napęd to jest to:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do e36 nie ma co porownywać A4!mój kolega ma 80 i naprawia tylko zawieszenie,elektryki brak.Mówi że to bardzo malo awaryjne auto,chwali sobie.Ja mam juz drugie bmw.Poprzednie e30 kląłem(klekot m40,awaryjne zawieszenie).Obecne e36 jest trochę glośne,slabo wyciszone,twarde ale fakt że ma 17" kola.Zawsze znajdzie się coś do naprawy.E46 napewno jest przyjemniejsze niż e36 ale myśle ze audi może być mniej usterkowe.Tylko że BMW ma charakter!no diesle lepsze...poszukaj jakie sa ceny serwisowania obu aut i porownaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zależy czego oczekujesz

-auta ( Audi)

-czy auta z duszą i finezją (BMW)

odpowiedz sobie na to pytanie i wszystko jasne

A awaryjność BMW jest mała i części wcale nie są drogie

(na rynku jest też wiele zamienników które oferują dużą wytrzymałość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak jak bym mial do wyboru a4 i e36 brałbym bez watpienia a4 jesli zas masz wiecej hajsu i mozesz miec e46 to nie zastanawiaj sie nawet na chwile auto po prostu jest ladniejsze a jak z usterkowoscia nie wiem nie mialem audi ale slyszalem ze sa bdb ale tez i trzymaja cene sa duzo drozsze od bmw nie tylko przy zakupie ale jak pisza wszyscy BMW ma dusze jak zadna inna marka a z 2 strony przedni napęd jest dla dziewczynek :)
brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w poprzednim poście jako + BMW zapomniałem wpisac napędu!

 

Gdyby przedni był lepszy chodzilibyśmy na rękach!

 

PS. Co do porównania to nie mówimy tu o E36 czy zabytkowych 80tkach.

Tylko o E46 i A4 z lat 2001-2005 ;)

Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem Audi A4 , mam BMW 3 i powiem tyle że osobiście lepiej jeżdzi mi się BMW / napęd tył / no chyba że w A będzie quattro to co innego , Audi ma świetną stylistykę , BMW zaś silniki :mrgreen: więc brał bym co w lepszym stanie , wewnątrz miejsca podobnie , jezeli quattro i benzyna to daje do myślenia , jeżeli 2.5 TDi już nie bo silnik specjalnej troski , jak już to 1.9 ale nie porównywać go należy do 2.0d po lifcie bo tu już CR , jezeli E46 przed liftem 2.0d to wolał bym A4 1.9TDi - osobiście kiedys powrócę do Audi , może w przyszłym roku :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o E46 i A4 to bierz E46. A4 jeździłem, teraz jeżdże E46 fakt na polskich rozwalonych drogach troszkę za twardo, ale na trasie dużo lepiej od A4. No ale co komu.

Musi sam zdecydować co woli , diesel w BMW na łańcuch i rozrząd odpada więc koszta mniejsze , ale Audi ma linie i jest bardziej eleganckie - te po 2002r no a bmw jakieś takie no... coś mi się z dresem kojarzy :mrgreen: ja bym wybrał Audi chyba ale na pewno nie A4 - zaraz mi się dostanie :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o E46 i A4 to bierz E46. A4 jeździłem, teraz jeżdże E46 fakt na polskich rozwalonych drogach troszkę za twardo, ale na trasie dużo lepiej od A4. No ale co komu.

Musi sam zdecydować co woli , diesel w BMW na łańcuch i rozrząd odpada więc koszta mniejsze , ale Audi ma linie i jest bardziej eleganckie - te po 2002r no a bmw jakieś takie no... coś mi się z dresem kojarzy :mrgreen: ja bym wybrał Audi chyba ale na pewno nie A4 - zaraz mi się dostanie :twisted2:

Ja wolę zadziorną sylwetkę BMW właśnie tą po 2002, i troszkę bardziej stonowaną acz bardziej limuzynowatą sylwetkę E46 przed 2002, audi fakt ładne no ale BMW ładniejsze, no ale co komu: )

PS. E46 z dresem??? Chyba coś ci się pomyliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz , ogólnie BMW , wczoraj oglądałem E60 , nic specjalnego , naprawdę , w tej samej cenie mozna kupić A8 - D3 do którego mawet E65 nie ma porównania z wyglądem a wnętrze to już lata świetlne :)
Stylistyka bmw skończyła się na e46,39,38 nowe modele to kompletna porażka jedyny jaki mi odpowiada to właśnie e60 - nosze się z zamiarem zakupu e46 330Ci - piękny samochód :) ale zastanawiam się czasami nad takimi autami jak saab 93 sport sedan, mondeo st220 (2000-2006) oraz mercedes clk - ale i tak pewnie skończę w e46. Miejmy tylko nadzieje ze Chris Bangle nie popracuje zbyt długo w bmw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stylistyka bmw skończyła się na e46,39,38 nowe modele to kompletna porażka jedyny jaki mi odpowiada to właśnie e60 - nosze się z zamiarem zakupu e46 330Ci - piękny samochód Miejmy tylko nadzieje ze Chris Bangle nie popracuje zbyt długo w bmw.

fakty sa nieco inne.auta ktore wyszly spod reki Bangla sprzedaja sie najlepiej w historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stylistyka bmw skończyła się na e46,39,38 nowe modele to kompletna porażka jedyny jaki mi odpowiada to właśnie e60 - nosze się z zamiarem zakupu e46 330Ci - piękny samochód Miejmy tylko nadzieje ze Chris Bangle nie popracuje zbyt długo w bmw.

fakty sa nieco inne.auta ktore wyszly spod reki Bangla sprzedaja sie najlepiej w historii.

 

A może wynika to z faktu iż w tej chwili więcej ludzi stać na takie samochody niż w latach kiedy swoja świetność przezywaly poprzednie modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz , ogólnie BMW , wczoraj oglądałem E60 , nic specjalnego , naprawdę , w tej samej cenie mozna kupić A8 - D3 do którego mawet E65 nie ma porównania z wyglądem a wnętrze to już lata świetlne :)

 

Porównujesz nie to roczniki i przede wszystkim nie te klasy aut!

 

E65 to faktycznie niezbyt udany model pod względem stylistycznym ale porównując E60 i A6... Zdecydowanie wolę E60. I pewnie to właśnie kupię po E46 ;)

Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.