Skocz do zawartości

530d - pytanie do wlascicieli takich aut


BamBam

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam 530d z 200 roku z przebiegiem 214 tys. szykuje sie do wymiany oleju w silniku i mam obecnie maly rebusik:

 

1. w niemieckim serwisie wymiana oleju wraz z filtrem to wydatek ok. 200 Euro (660pln), olej BMW LOngLIfe 0w-30

 

2. w niemieckim sklepie z art. moto (ale sie ladna nazwa zlozyla) gosc sprawdzil w swoich katalogach i poleca zdecydowanie olej Castrol EDGE 0w-30 (ok. 25euro za litr)

 

3. na stronie castrol.pl zalecaja jak wyzej - EDGE 0w-30

 

4. na stronie castrol.de zalecaja az 3 warianty: 0w-30, 0w-40, 5w-40.

 

Czy ktos stosuje olej MAGNATEC 5w-40 lub jakiejs innej firmy (MOBIL, SHELL, VALVOLINE) o indeksie 5w-40??

 

dzieki

bb

 

ps. zadziwia mnie roznica w cenie oleju 5w-40 magnatec w de i pl. w de kosztuje ok. 50euro/5l a w allexxxx.pl 90zl/5l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na Castrol Edge Diesel 5W40 i wszystko było w jak najlepszym porządku, silnik pracował cicho, oleju nic nie ubywało.

Co do kupowania najtańszego oleju j/w na aukcjach allegro to mam mieszane uczucia, wcześniej proponuję zapoznać się z komentarzami sprzedającego.

Bardzo Mocne Wrażenia;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na Castrol Edge Diesel 5W40 i wszystko było w jak najlepszym porządku, silnik pracował cicho, oleju nic nie ubywało.

Co do kupowania najtańszego oleju j/w na aukcjach allegro to mam mieszane uczucia, wcześniej proponuję zapoznać się z komentarzami sprzedającego.

 

ja niezamierzam kupowac w Polsce a tym badziej na allegro. zawsze kupuje olej w de i nigdy, nawet z najzwyklejszym 15w-40 nie mialem zadnych problemow.

 

Kilka moich ostatnich aut jezdzilo na oleju VALVOLINE. czy ktos mial stycznosc z olejem tej firmy z tym indeksem (5w-40)??

 

Lub cos takiego??

http://www.atu.de/pages/shop/artikel_detail.html?wg=wg_5873&artikelnr=SET00041

Edytowane przez BamBam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po sprowadzeniu miałem podobny problem w katalogach zalecali to co napisałeś, a samochód zalany był Castrolem edge 5w30(rachunki oraz książka serwisowa), zalałem taki sam olej tzn. Castrol Edge %w30 i jak dotąd śmiga bez najmniejszych problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wlewaj żadnego Magnateca. Do M57 tylko LongLife. U mnie był lany od początku LL04 5W-30. Teraz te oleje są pod brandem EDGE Castrola i za 7l (na wymianę potrzebujesz 6,5l) trzeba zapłacić jakieś 240zł.

 

Pozdr

 

LL04 - czy to oznacza LongLifeo4 (rekomendacje BMW)??

 

czy moze jakas firme?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Touring 530d z Lipca 1999r. 215tyś na liczniku.

 

Używam Shell Helix Ultra Extra 5W-30 od dwóch lat. Wymiana co roku z filtrem - ok. 20'000km rocznie - przede wszystkim w mieście.

 

Silnik nie bierze oleju, chodzi równo bez hałasu. Jestem zadowolony.

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Jak miales 0W30-50 i zalejesz 5w30-50 bedzie oky jesli tylko wlejesz CASTROLA EDGE albo EDGe Turbo DIesel tez moze być. Gorzej bedzie jak z gestszego przejdizesz na rzadszy, 0W30-50 wyplucze Ci ladnie wszystko i poleca uszczelniacze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wlewaj żadnego Magnateca. Do M57 tylko LongLife. U mnie był lany od początku LL04 5W-30. Teraz te oleje są pod brandem EDGE Castrola i za 7l (na wymianę potrzebujesz 6,5l) trzeba zapłacić jakieś 240zł.

 

Pozdr

 

a gdzie taka cena za tego castrola? bo ostatnio w hurtowni musialem zaplacic 204 zl za 5l po znizkach

DIESEL POWER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.