Skocz do zawartości

ZAKUP E-39 proszę o opinie :-)


zibii2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Planuje zakup E-39 z 2001 roku , po liftingu.

Silnik 2,5 D 163KM

Przebieg 210tkm

 

Proszę o opinie , bo do tej pory jeździłem raczej siudemkami , a o słabości zawieszenia piątek raczej słuchałem zdziwiony, o dieslu też różnie słyszałem.

 

Będę bardzo wdzięczny za obiektywne opinie :liar:

 

Pozdrawiam

 

zibi

zibi

BYŁO w kolejności:

318,320, M3, 735AHG, 730, 525TDS, 725TDS, 740

JEST : 530D Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzę, że chcesz kupić to co ja chcę sprzedać, może się dogadamy? Silnik fajny, elastyczny i ekonomiczny, a do tego cichy. Polecam!!! Możesz łatwo ten silnik zrobić na 197KM i 430Nm moment (jest 350Nm).

Moja jest z 11'2002 i przebieg 170000 z książką (komplet papierów). Przywiozłem ją od szwaba w styczniu z przebiegiem 157000, tylko nie każdy lubi kombi. Jakbyś był zainteresowany to napis na PW.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to jest dobry wybór, cóż, uważać trzeba co się kupuje tak samo jak z każdym innym autem, sprawdzić naprawy blacharskie, przebieg, ogólny stan auta.

Jakbyś ustrzelił coś w Warszawie lub w okolicach w stronę Wołomina to nie jedź na darmo tylko daj jakiś link czy namiary to w wolnej chwili sprawdzę Ci auto.

Wiem jak to jest bo sam się zawsze najeżdżę, w ogłoszeniach samochód niemal idealny, na zdjęciach się lśni, a jak już go fizycznie oglądasz i sprawdzasz to okazuje się standardowym zakatowanym wrakiem, który powinien wrócić na recykling a nie na ulicę.

Jeszcze jedno, nie wiem czy rozważałeś taką opcję czy przypadkiem nie lepiej dołożyć troszkę i kupić 530d. Miałem 530d i to auto było rewelacyjne, oczywiście miło będzie jak wypowie się ktoś kto jeździł 525d i 530d i napisze tutaj swoja opinię (oczywiście jak rozważasz opcję 530d).

Bardzo Mocne Wrażenia;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem taki zakup to bardzo dobra rzecz. Posiadam E39 525 tds z manualną skrzynią biegów i bardzo z auta jestem zadowolony. Miejsca mniej niż w "7" ale jeżeli jeździłeś "7" w takim właśnie silniku to lepiej i dynamiczniej będzie się sprawowała "5". Z własnego doświadczenia (z czego jestem ogromnie dumny) wiem, że fantastycznie prezentuje się "5" w Mpakiecie na dobrych kołach, a silnik w zupełności wystarczy żeby 240km/h poleciec. Co do zawieszenia to sprawuje się naprawde dobrze. Jest zarazem sztywne i komfortowe a silnik pracuje naprawde cicho i równo.

 

Wiadomo, że jeśli ktoś dba o samochód, będzie mógł z niego czerpac radośc przez wiele lat. Ja bardzo polecam Ci E39. Jeśli trafisz na zadbany egzemplarz i będziesz miał trochę pieniędzy na kosmetyczne sprawy, gwarantuje, że za każdym razem jak spojrzysz na "Bemcie" poprawi Ci się humor. No i w końcu BMW... Radośc z jazdy ;D

Pozdrawiam

///Mpower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem taki zakup to bardzo dobra rzecz. Posiadam E39 525 tds z manualną skrzynią biegów i bardzo z auta jestem zadowolony. Miejsca mniej niż w "7" ale jeżeli jeździłeś "7" w takim właśnie silniku to lepiej i dynamiczniej będzie się sprawowała "5". Z własnego doświadczenia (z czego jestem ogromnie dumny) wiem, że fantastycznie prezentuje się "5" w Mpakiecie na dobrych kołach, a silnik w zupełności wystarczy żeby 240km/h poleciec. Co do zawieszenia to sprawuje się naprawde dobrze. Jest zarazem sztywne i komfortowe a silnik pracuje naprawde cicho i równo.

 

Wiadomo, że jeśli ktoś dba o samochód, będzie mógł z niego czerpac radośc przez wiele lat. Ja bardzo polecam Ci E39. Jeśli trafisz na zadbany egzemplarz i będziesz miał trochę pieniędzy na kosmetyczne sprawy, gwarantuje, że za każdym razem jak spojrzysz na "Bemcie" poprawi Ci się humor. No i w końcu BMW... Radośc z jazdy ;D

Pozdrawiam

Tu chodzi o 2.5d,a nie o TDS-a :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam 525d jest cichszy i minimalnie wolniejszy od 530d.Wiem bo posiadam w rodzinie 525d i 530d :twisted:

 

 

czy ktoś może to potwierdzić? wydaje mi się że różnica jest znaczna, chociaż tylko raz sie przejechałem 525d, może coś z tą 530d było nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam 525d jest cichszy i minimalnie wolniejszy od 530d.Wiem bo posiadam w rodzinie 525d i 530d :twisted:

 

 

czy ktoś może to potwierdzić? wydaje mi się że różnica jest znaczna, chociaż tylko raz sie przejechałem 525d, może coś z tą 530d było nie tak

 

Porównywałem swją 530d (210tys na liczniku) z 525d (200 tyś) i wydawało mi się, że od środka są porównywalne, ale od zewnątrz 530d nie hałasuje jak 525d..... Jest to związane z wiekiem samochodu i sposobem eksploatacji a więc nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi.

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa... Jeżeli interesuje Cię duża moc i wiesz, że wyrobisz się z kasą na paliwo to polecałbym 540'stkę. I tak decydujesz się na (moim zdaniem) duży silnik, a 540 przy odpowiednim tratkowaniu spali tyle co 535.

 

A co do skrzyni... jeśli preferujesz agresywny styl jazdy i jazda sama w sobie sprawia Ci dużo frajdy, wybierz manual. Chyba, że jesteś zwolennikiem "przemieszczania się" a nie "prawdziwej jazdy" pomyśl nad automatem i bardziej spokojną jazdą. Sprawa doboru skrzyni jest kwestią indywidualną. Ja osobiście nie wyobrażam sobie miec auta w automacie, bo dla mnie cała radośc to odpowiednie operowanie gazem, sprzęgłem i biegami... ;D

 

Pozdrawiam

///Mpower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie porady !!!!!!

 

Rozważam jeszcze Mercedesa E 220 Diesel z 2004 r.

Ale silnik ma na 100% gorszy , jak to merol , za to buda większa i nowszy model . No cóż mam zgryz :twisted:

zibi

BYŁO w kolejności:

318,320, M3, 735AHG, 730, 525TDS, 725TDS, 740

JEST : 530D Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.