Skocz do zawartości

Ubywa płynu do spryskiwaczy


woyteck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ubywa mi płynu do spryskiwaczy pomimo że ich nie używam. Moje pytanie to jak moge sie dostać do zbiorniczka, od strony prawego koła, czy od spodu po zdjeciu osłony silnika? czy ktoś sie już z tym bawił?

Pozdrawiam

Bandyci Mają Wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do tematu, mnie też cieknie jak uzupełniam płyn do spryskiwaczy ...

Witam, ubywa mi płynu do spryskiwaczy pomimo że ich nie używam.

Woyteck - jeździsz z brudną szybą, myjesz codziennie auto, czy jak ? bo nie rozumiem... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ubywa mi płynu do spryskiwaczy pomimo że ich nie używam. Moje pytanie to jak moge sie dostać do zbiorniczka, od strony prawego koła, czy od spodu po zdjeciu osłony silnika? czy ktoś sie już z tym bawił?

Pozdrawiam

Za kazdym razem jak wlejesz płynu do zbiorniczka pod sam korek do maksymalnego zapełnienia zbiorniczka to nie ma rady płynu ubedzie,co jest naturalną koleją rzeczy..Dokładnie ubedzie go około ja wiem na oko z pół szklanki,a to dla tego ze zbiorniczek ma weżyk przelewowy który odpowiada również za wyrównanie ciśnienia w zbiorniczku i siłą rzeczy coś wyleci nim zawsze. Ten wężyk jest schowany za prawym przednim nadkolem..Jeżeli masz wieksze ubytki w płynie niż wspomniane pół szklanki to raczej jakas nieszczelnosc,powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Przyczyna jednak .... fatalna :oops:

Poprzedni właściciel pojechał na wakacje na południe Europy i wlał wodę mineralną do zbiornika zamiast płynu do pryskiwaczy. Wrócił do Polski , przyszły pierwsze mrozy i rozsadziły wszystkie pompki (tj cztery pompki - przednia szyba, tylna szyba, reflektory i "intensive").

 

Pompka na mycie "intensive" znajduje się u mnie pod maską przy małym zbiorniku oboku wlewu do głównego zbiornika płynu do spryskiwaczy. Pozostałe trzy pomki znajdują się w nadkolu (prawy - przód). Nalezy zdjąć koło i nadkole (są śrubki lub nitki - należy je wywiercić - potem złożyć blachowkręty jeśli nie masz nitownicy). Zobaczysz zbiornik z pompkami bliżej miejsca pasażera.

 

Są niestety dwa rodazje tych pompek - podłączenia od zasilania są różne, a więc należy jedną zdjąć jedną na wzór przed zakupem. Widziałem pompki na Allegro - ok. 30zł ....w ASO ok 120zł. Wymiana jest prosta.

 

Zanim zaczniesz rozbierać samochód, sprawdż czy masz mokrą plamę za przednim prawym kołem po napełnieniu zbiornika od płynu do pryskiwaczy. jeśli tak, to prawdopodbnie masz podobny problem co opisałem powyżej..... życze Ci, aby nie była w tej samej skali co ja miałem :cry:

 

Ah ...mam 530d E39 Touring.

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...). Nalezy zdjąć koło i nadkole (są śrubki lub nitki - należy je wywiercić - potem złożyć blachowkręty jeśli nie masz nitownicy). Zobaczysz zbiornik z pompkami bliżej miejsca pasażera.

 

Ostatnio tez mialem podobny problem, tylko ze u mnie ewidentnie cieklo spod pazszera. Na szczescie tylko rurka spadla.

A te 3 ala nity to sa zapinki i trzeba je mocno, ale z wyczuciem wcisnac do srodka (sam srodek oczywiscie), zeby pozniej poszukac pod zbiornikiem i znowu wcisnac. Nie trzeba ich rozwiercac. No chyba, ze juz ich nie masz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego razu przestała mi działać pompa spryskiwacza. Dostałem się do zbiorniczka i ją wyciągnąłem. Okazało się, że paproch zablokował wirnik. Złożyłem całość do kompletu, a po pół roku pokazał się wyciek płynu spryskiwacza. Problem nieszczelność pomiędzy pompką, a zbiorniczkiem (pompka siedzi na wcisk). Silikon pomógł i od roku czasu spokówj.

Może więc problem będzie banalny jak u mnie. Powodzenia.

Pozdrawiam

Eulem

E39 [E34/E36]

a tu gram: http://s1.metaldamage.pl/c.php?uid=227838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.