Skocz do zawartości

Wymiana sworzni i tulei przedniego zawieszenia - jaki koszt?


lukecz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym się dowiedzieć (w przybliżeniu) jaki powinien być koszt wymiany kompletu sworzni (zewn. wewn. lub jak kto woli - krótki i długi) oraz tulei przednich wahaczy w BMW e36 (czyli w sumie 6 elementow: 4 sworznie i 2 tuleje).

Pytam bo nie chcę się naciąc na nieucziwy warsztat...

W zasadzie do wymiany mam tylko zewn. sworznie ale dla pewności zmienię komplet elementów wahacza, chyba że wymiana zewn sworzni jest prosta i będe w stanie taką wymianę zrobic samodzielnie w garażu z kanałem (jakis specjalny mechanik ze mnie nie jest ale amortyzatory i sprezyny wymienilem sobie sam).

 

Prosze o info, porady, linki...

 

Z góry dzięki

http://img166.imageshack.us/img166/6026/ichazq8.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczepie sie pod temat mam do wymiany sworznie zewnetrzne i tuleje wahaczy z przodu , gdzie w warszawie to zrobic aby było dobrze i za normalne pieniądze ?
http://img258.imageshack.us/img258/7452/bmw9aq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego lukecz da się samemu wymienić sworznie i tuleje - jeli masz odpowiedni sprzęt (prasę) :D Sam wymieniłeś sprężyny i masz kanał to sobie poradzisz. Wykręć cały wachacz i jedź do warsztau na wprasownie sworzni. Ja tak zrobiłem i za wprasownie zapłaciłem 50 PLN. 150 PLN w kieszeni :norty:

Ps. Z dolnym sworzniem idzie ciężko :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Ja wymieniałem 2 miesiące temu ale tylko zewnętrzne. Bułka z masłem ale fizyczne. Wyciągasz wachacz, rozginasz górę sworznia i stary wylatuje. Ewentualnie pomagasz mu młotkiem. Później wachacz w imadełko, kawałek rury przykładasz do górnej częsi worznia, trach trach i siedzi. Z prasą jest prościej ale to już w warsztacie. Najlepiej robić to we dwóch, jeden trzyma kawałek rury a drugi wali młotem. Jeśli twoja bunia nie jest mocno zjeżdżon i masz troche oryginałów od spodu to wszystko pięknie powinno się odkręcić i pasować. No i rób to zkimś kto jednym strzałem młotka nie sprasuje wachacza.

P.s. Speed Car/ wymian sworzni 40 zł strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak czytam jakie niektórzy druciarstwo odstawiają to po prostu ręce załamuje. Wbijanie przy pomocy młota i rury :duh: , ludzie ojciec w latach 80 stosował lepszy sprzęt do napraw 105L.

 

BTW: Zastanawiam się jak ktoś demontuje wachacz z zamiarem wymiany tylko jednego sworznia nie mając "wideł", a to przecież też narzędzie "warsztatowe".

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.