Skocz do zawartości

Skrzynia biegów - POMOCY


Pasjonat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W BMW E38 automat steptronic wyświetlił się tryb awaryjny skrzyni.

Zgasiłem i znowu zapaliłem silnik wszystko było ok wrzuciłem na R dalej ok dałem na D i samochód nawet nie ruszył po puszczeniu hamulca , wyświetla się tryb awaryjny a kiedy chce ruszać występuje coś takiego jak by się sprzęgło ślizgało i samochód nie jedzie . Dopiero kiedy wyświetli się tryb awaryjny da się jechać do przodu ale to nie to samo jak było wszystko dobrze .

:( Olej w skrzyni jest . Co się mogło stać i co zrobić żeby było wszystko dobrze ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij się do kompa, może sterownik fiksuje, a może mechanika skrzyni umarla, jest wiele powodów nawet słaby akumulator jest powodem takiego zachowania.

 

Dziękuje za odpowiedz. A akumulator wiem ze nie jest w najlepszym stanie właśnie, co on ma do skrzyni biegów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł koszyk w skrzyni czesta dolegliwość tych skrzyni .Nie ruszaj już auta bo możesz jeszcze popalić tarczki ...Czeka Cię wizyta u doktora od skrzyń :D Koszt w zależności od warsztatu ,ale na pare tyś się szykuj ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł koszyk w skrzyni czesta dolegliwość tych skrzyni .Nie ruszaj już auta bo możesz jeszcze popalić tarczki ...Czeka Cię wizyta u doktora od skrzyń :D Koszt w zależności od warsztatu ,ale na pare tyś się szykuj ..

 

Jaki dostęp jest do tego kosza po demontażu skrzyni ?? trudno to zrobić ?? gdzie on się znajduje ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dostęp jest do tego kosza po demontażu skrzyni ?? trudno to zrobić ?? gdzie on się znajduje ??

 

To pytanie doskonale pokazuje, że sam nie powinieneś nawet dotykać tej skrzyni, bo z kilku tys na naprawę zrobi się kilkanaście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dostęp jest do tego kosza po demontażu skrzyni ?? trudno to zrobić ?? gdzie on się znajduje ??

 

To pytanie doskonale pokazuje, że sam nie powinieneś nawet dotykać tej skrzyni, bo z kilku tys na naprawę zrobi się kilkanaście...

 

Za taką pomoc to ja bardzo dziękuje ....

 

Ponawiam pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobrze Ci odpowiedział. Skoro zadajesz takie pytania to znaczy że twoja wiedza w temacie jest bliska zeru. Nie życzę Ci ale przez swoją niewiedzę i brak doświadczenia możesz mieć zaraz kłopoty z hydrauliką. Wiesz co robisz, jesteś dorosły :). Co to za skrzynia dokładnie może mam rysunki od ZF.
CB: 161BD221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po demontażu skrzyni dostęp do kosza jest żaden. Trzeba ją rozłożyć i zobaczyć co naprawdę się stało. Niekoniecznie musi to być uszkodzenie kosza, może być np tłok, lub inna usterka hydrauliki. Jeśli koniecznie musisz się tym autem poruszać, odepnij całkiem komputer od skrzyni, wtedy będzie tylko awaryjna trójka i wsteczny bez modulacji, zatem przy wrzucaniu go będzie 'walić' Niemniej jednak ten sposób tylko w przypadku najwyższej konieczności. Nie zmuszaj skrzyni do wejścia w awarię, spsobem jakim robisz to teraz, bo zmordujesz ją jeszcze bardziej. A wogóle jaka to skrzynia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł koszyk w skrzyni czesta dolegliwość tych skrzyni .Nie ruszaj już auta bo możesz jeszcze popalić tarczki ...Czeka Cię wizyta u doktora od skrzyń :D Koszt w zależności od warsztatu ,ale na pare tyś się szykuj ..

 

Witam

 

Kolega Webuch525td miał rację koszyk padł .

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.