Skocz do zawartości

ile za wymianę płynu hamulcowego???


Tomsky

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Lolek.a po odgrzybieniu,po wyłaczeniu klimy wszytsko gra?Nie leci Ci śmierdzący zaduch z kratek przez około 20-30 sekund?

 

nie , u mnie nic takiego nie występuje .. ale może dlatego że ja w większości śmigam z otwartym szyberdachem a klimę włączam tylko przy naprawde niezniośnych upałach albo profilaktycznie raz na miesiąc żeby się tam nic nie zastało :)

 

zaraz po odgrzybieniu przez jeden dzień moze nawet nie cały czuć było tylko ten specyfik do klimy... taki jakis rozpuszczalnikowaty czy spirytusowaty zapach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

niech mnie ktoś uświadomi, po co zmieniać tak często płyn hamulcowy ???

przecież on się tak nie zużywa jak olej... a komputer pokazuje wymianę, mam starego 406 z 98 i jest prawie 200 k przejechane a płyn wcale nie był zmieniany... :worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mnie ktoś uświadomi, po co zmieniać tak często płyn hamulcowy ???

przecież on się tak nie zużywa jak olej... a komputer pokazuje wymianę, mam starego 406 z 98 i jest prawie 200 k przejechane a płyn wcale nie był zmieniany... :worried:

 

płyn hamulcowy jest wysoce higroskopijny (ciągnie wode) więc częsta wymiana jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu hamulcowego. Jak masz wode w płynie hamulcowym to przy hamowaniu woda w płynie zamienia się w pare od temperatury i wtedy hamulec się zapowietrza i jest mniej skuteczny , w ekstremalnych przypadkach wcale go nie ma :worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
dziś wymieniałem płyn hamulcowy w ASO Autopremium w Rzeszowie - koszt to 232pln. (dla BMW 116i)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.