Skocz do zawartości

[olej] Na jakich olejach jeżdzą wasze BMW ???


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Majątek :duh: ja zamawiałem poprzez ebay od BMW-Autohaus-Blechschmidt i zapłaciłem 230 zł razem z filtrem :cool2:

Za ile litrów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to tylko pokazuje, ile zarabia ASO BMW na normalnej sprzedazy oleju, skoro pomimo tyle nizszej ceny jeszcze zarabiaja... Ja tez bym tam kupil, ale na olej 0W-30, jaki chcialem, nie dali mi takiej oferty.

Rozumiem, że wolisz zalać 0W30 zamiast 5W30.

Mogę spytać jaki jest tego powód?

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to tylko pokazuje, ile zarabia ASO BMW na normalnej sprzedazy oleju, skoro pomimo tyle nizszej ceny jeszcze zarabiaja... Ja tez bym tam kupil, ale na olej 0W-30, jaki chcialem, nie dali mi takiej oferty.

 

link do dealera z DE

 

http://stores.ebay.pl/BMW-Autohaus-Blechschmidt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wolisz zalać 0W30 zamiast 5W30.

Mogę spytać jaki jest tego powód?

Według mnie powód jest prosty. 0w-30 nie gęstnieje tak bardzo jak 5w-30 wraz ze spadkiem temperatury otoczenia, przez co stawia mniejszy opór podczas odpalania i pracy zimnego silnika. Szybciej też może zostać rozprowadzony po silniku zaraz po odpaleniu na zimno. Oczywiście to nie są jakies gigantyczne różnice, niemniej im zimniej, tym bardziej zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jesli chodzi o oleje czy mozecie napisac co ile wymieniacie. moje pierwsze bmw e46 330cd i z ksiazki servisowej idac ze auto bylo serwisowane w bmw zawsze i olej wymieniany srednio co 25tys km. czy to dobrze, normalne w tym aucie ?? servisie???

zawsze bylem nauczony zeby wymieniac co 10 max co 15tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jesli chodzi o oleje czy mozecie napisac co ile wymieniacie. moje pierwsze bmw e46 330cd i z ksiazki servisowej idac ze auto bylo serwisowane w bmw zawsze i olej wymieniany srednio co 25tys km. czy to dobrze, normalne w tym aucie ?? servisie???

Pewnie normalne, bo pewnie co tyle zapalała się lampka informująca o inspekcji. Jeśli ktoś jeździ głównie w trasie i trzaska spore przebiegi, to olej może wytrzymać dłuższe przebiegi. Jazda po mieście na krótkich odcinkach to inna bajka. Trzeba też wziąć pod uwagę czynnik czasowy, bo z wiekiem olej też się utlenia i traci swoje właściwości, bez względu na przebieg.

 

Ja u siebie wymieniam średnio co 8-10 tys. km, ale nie rzadziej niż raz na rok - mało ostatnio jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja estem tradycjonalista :) Mobil 1 Rally Formula 5w50 ;]

 

Ja może nie tradycjonalistą, ale olej ten sam :)

 

:) mi praca silnika na tym oleju strasznie pasuje :) zalewałem już auta (inne jakie kiedyś miałem) innymi "serwisowymi" olejami gdy musiałem zmienić a wiedziałem że i tak zaraz będzie rozbierany. Robiłem na nich mało ale wierzyć mi się nie chciało jaka może być różnica w pracy silnika i w dynamice jego pracy przez olej :jawdrop: Ale tak jest i dla tego wole dołożyć i czerpać przyjemność z jazdy samochodem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Mobil 1 0W40, od początku uzytkowania (4lata)

Raz był zalany texaco, przy naprawie, ale nie byłem zadowonony.

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
a ja leje valvoline 5-w30 longlife i jest spoko, do wszytskich swoich buniek taki lałem i nie zawiodłem sie ani razu, oczywiście jest to olej o specyfikacji bmw, płacę na niego ok 240zł/4l

BMW-Banditen Motor Wagen


INSTRUKCJA E46

http://www.wupload.com/file/194077137/Instrukcja_BMW_E46_PL.pdf

Komunikaty kompa niem-angielsko-polskie

http://www.wupload.com/file/194069634/komuinikaty_bmw.txt



----------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.