Skocz do zawartości

Rozładowywyjacy się akumulator


srebrny_serwer1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujący problem ciągle mi się rozładowuje akumulator... postoi ze 2 dni i po nowym akumulatorze, muszę na noc wyłączać klemy bo będę go pchał;/. W czym tkwi problem posprawdzałem ładowanie, wszystko ok... Mam klimę możliwe że "jeż" mi padł i to jego wina?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście coś pobiera prąd to po powyjmuj po kolei bezpieczniki obwodów zasilanych z pominięciem stacyjki (radio, alarm, centr. zamek, ośw. wewnętrzne itp.).

Jeśli nie jest to żaden z obwodów zasilanych przez bezpiecznik to sprawdź jeszcze resztę, zwłaszcza alternator i jego diody.

 

 

Zajrzyj tu jeszcze: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44036&postdays=0&postorder=asc&start=0

Prowadzę swoje życie, a nie BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić miernikiem ile prądu pobierane jest przy wyŁączonych wszystkich odbiornikach. U mnie w e30 paliŁa się lampka w bagażniku.

Myślę, że od tego należy zacząć, a później jeśli ten prąd coś pobiera to szukać przyczyny tak jak opisałem wyżej.

Prowadzę swoje życie, a nie BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też ten dylemat ciągnęło mi prąd z bezpiecznika nr.32 (zapalniczka) w E36 zapalniczki pobór 0.10A teraz nic 0.00A, były właściciel miał takie Kongo że nie wiedziałem czy płakać czy śmiać się :mad2: nie było rzeczy co by było podłączone pod zapalniczkę (radio po jaki grzyb, halogeny, nawet oświetlenie wnętrza i szyber, no i najśmieszniejsze + z + jakim cudem :mad2: ) Zrób jak koledzy ci napisali powyjmuj bezpiecznik i sprawdzaj po kolei ( tylko przy zamkniętych drzwiach)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w e30 tez tak rozładowywało i sie okazało, ze to było przez radio. linia zasilająca podtrzymanie pamieci w radiu. gdzies tam sie zwarcie robiło, ale tez szukałem długo co to moze byc. metoda wyciągania bezpieczników jest najlepsza połączona z amperomierzem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.