Skocz do zawartości

problem z klimatyzacja po nabiciu


Piratez

Rekomendowane odpowiedzi

ano przestal mi dzialac kompresor po nabiciu...tzn sprzeglo sie nie zalacza

 

przed nabiciem klimatyzacja dzialala ale ze slaba wydajnoscia. Okazalo sie ze w ukladzie bylo tylko 300gr gazu. Po sprawdzeniu szczelnosci (uklad szczelny) naladowano 1300gr gazu no i po tym sprzeglo sie nie zalacza. Gdzie lezy problem??? komputer zwariowal?? moze za duzo gazu nabito?? (na naklejce pisze cos o 1200gr) a moze czujnik jakis padl?:(

 

normalnie rece mi opadaja...co probuje naprawic w tej beemce tym bardziej sie psuje:(

 

komputer moze cos powiedziec w czym lezy problem?

bezpieczniki wszystkie sprawdzilem i jest okej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Raczej zbyt dużo nabite.

Jest czujnik który nie pozwala załączyć klimy jak niebezpiecznie wzrasta ciśnienie. Myślę , że można by było próbnie go jakoś oszukać i zobaczyć czy się załączy.

Albo spróbować podać napięcie bezpośrednio na agregat klimy.

Ale spece od nabijania klimy powinni wiedzieć ile nabić no i czemu przestała działać.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyc i to duży!!!! na przednim pasie masz naklejke od klimy i jak byk pisze 750 gram przeładowane prawie dwa razy , czujnik jest , wysokiego cisnienia , ale on słuzy do załączania wentylatora kiedy kompersor nabije cisnienie . nie można nabijać "ile wejdzie", bo nastąpi rozczelnienie.najpierw jedż nabić tyle ile trzeba , a potem posprawdzaj po pierwsze czy jest napięcie na kompresorze/jeden przewód dodatni/, po drugie sprawdż na krótko wentylator , po trzecie /jeżeli wszystko bedzie do tej pory gut/zdejmij wtyczke z tegoż czujnika i spróbuj zrobić zwore na sygnale i masie , powinno załączyć układ , jak dopiero wtedy zagada to masz czujnik do wymiany.

pozd.krzysiek[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będe się sprzeczał , do puki nie sprawdze , ale układ różni sie tylko sterowaniem , pojemność powinna być taka sama /chłodnica , wymiennik ciepła są tych samych gabarytów/, każdy odpowiedzialny monter klimatyzacji powinien jednak zacząć od sprawdzenia danych.

 

nie , nie da się samemu spuścić gazu bez jego utraty .

czujnik to ten o który pytasz , na osuszaczu.

pozd.krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to to co jest napisane na naklejce nie idzie w parze z tym co powinno być w układzie (ilość czynnika) Rozmawiałem z kilkoma klimiarzami i stwierdzieli że jak nabiją tyle co przewiduje nalepka klima nie startuje. W swoim układzie mam nabite 800g. Na nalepce jest opisane bodajrze 1200g. Klimiarz za żadne skarby nie chciał tyle nabić. Przy 800g klima śmiga jak lala. Sam już nie wiem w końcu ile powinno być czynnika. Ktoś tu kręci ale skoro przy 800g jest lodówka to co tu kombinować?? Potwierdzam wypowiedzi kolegów że jak za dużo czynnika to klima nie wystartuje! Nie radzę przy tej ilości startować na krótko bo coś może nie wytrzymać i rozsadzić w układzie. Lepiej ujmij do 750g czy 800g i sprawdz co sie będzie działo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2001 rok i mi weszlo 1250 g i tyle maqm na naklejce

a na poczatku spec od klimy tez twierdzil ze tyle to nie moze byc itd, ze ma byc 800g

ale dopiero gdy nabito te 1200 z kawalkiem to klima chodzi jak trzeba, a wczesniej byla bo byla

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zaznaczam , że się nie znam ale wydaje mi się , że klima nigdy nie jest raczej pusta i tylko trzeba dobić.

A nabić zawsze tyle samo to chyba błąd?

Ale na tym to się nie znam :mrgreen:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam , że się nie znam ale wydaje mi się , że klima nigdy nie jest raczej pusta i tylko trzeba dobić.

A nabić zawsze tyle samo to chyba błąd?

Ale na tym to się nie znam :mrgreen:

 

Poprawne nabicie (dobicie) polega na sciągnięciu czynnika sprawdzeniu jego ilości dodaniu środka smarującego sprawdzeniu szczelności układu poprzez zrobienie próżni. Tak sprawdzony układ powinien działać. Koledze podczas nabijania 1250g rozwaliło przewód od osuszacza. Słyszałem juz o kilku takich przypadkach wiec nie wiem ale nie nabijałem tyle ile pisze na tabliczce. Klima chłodzi że sutki stoją :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie rece mi opadaja...co probuje naprawic w tej beemce tym bardziej sie psuje:(

Jak można nabić więcej niż na naklejce? Może znajdź lepszego mechanika, to nie będziesz narzekał. Nie odbierz, że się mądrzę, nie mam takiego zamiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.