Skocz do zawartości

Ile Wam spala BMW E46 320 diesel ?


damianlg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem wam szczerze że teraz jak czytam ten temat to ciesze się że nie kupiłem diesla mója 1,8 paliła 9/10 litrów bendzyny a wydaje mi się że silnik jest tańszy w utrzymaniu i teraz jak założyłem gaz to już kompletnie rewelka :D

 

A ja wogóle nie żałuje zakupu. Średnio pali mi 6,3 -6,5l ropy, moment ma taki, że nie ma problemu na jakim biegu jadę, po prostu wciskam gaz i jadę do przodu. Jedyne do czego nie mogę się przyzwyczaić to to klekotanie i drgania na postoju.

http://img155.imageshack.us/img155/5220/bkptouring350x100avatarzt8.gif

_________________

http://images.spritmonitor.de/239085_5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak....temat powraca... benzyna czy disel ??? tym razem w kolejnym kontekscie.... przewidywane ceny paliw Pb-5zl /l , ON-6zl /l

Ja dotad bylem zdecydowany kupic 320d (e46) ale z kazda wizyta na stacji benzynowej zastanawiam sie... czy to nadal faktycznie bedzie oszczednoscia??? moze jednak wkoncu to R6 (320i-170 PS) ???

co o tym sadzicie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chipie przejechałem 300km z założeniem, że policzę średnie spalanie...

Wszystko wyzerowałem, przejechałem te 300km jeżdżąc po mieście (po Zgierzu, po Łodzi) średnie spalanie na kompie 6,7l, średnie liczone przy dystrybutorze 7,33l /100km. :P , srednia prędkość jakoś 30,33km/h.

Jazda z reguły spokojna, zmiana biegów najczęściej przy 2500obr/min, ale nie raz nie dwa pociągnąłem pod te 4tyś obr. Jestem baardzo zadowolony, zważywszy, że samochód ma teraz 175KM i płaskie 365Nm praktycznie od 1850obr/min. Korzystam z momentu, ot co :wink: W serii po mieście ciągnąłem wyżej, do 2800-3000obrotów, by po zmianie na wyższy bieg auto się nie męczyło (nie 'zamulało').

 

PS. Mocniejsze deptanie gazu (po chipie) spowoduje wzrost spalania w stosunku do takiej samej (tzn dynamicznej) jazdy na seryjnym programie.

 

Pozdrawiam,

Konrad

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 320d touring, listopad 2001 po lifcie, 150km, przebieg 215000. Średnio z tego co ja zbadałem spala od 6,5l do 7,7l przy jezdzie mieszanej. Warto dodac ze komputerek "troche" zaniża: pokazywal 5,7 weszlo 7,7. Wskazal 5,0 wyszlo 6,5. Pomimo tego jestem zadowolony z bawarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

tak się jeszcze zastanawiam, ze ważne jest czy macie silnik po 2002r, common raily ? bo tam ze spalaniem powinno być lepiej,

ja chyba ? taki mam,

ale na pełnym banku zrobiłem ostatnio 670km przy w miare oszczędnej jeździe, w 60% trasa, 40% miasto.. to coś chyba mało przejechałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi spala 6 ltr na trasie, 8 ltr w miescie.

a jazda nie jest ospała :D

 

tankuje bp diesel ultimate i od tego czasu tez zauwazyłem ze spalanie jest nieco nizsze od tych jak jezdziłem na ze tak powiem na zwykłym dieslu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pełnym baku w trasie robie 1000km i zaczyna mi świecić rezerwa, a średnie spalanie to 7.1l

wszystko zależy od drogi i nogi to w trasie bo z miastem jest różnie

 

zgadza się w trasie jade mniej więcej 140-150 to tak średnio, wiadome czasami zdarzy się szybciej lub wolniej, miasto to inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak czytam wasze wypowiedzi to nie wiem czy cos z moim autem jest nie tak czy z waszymi , w niedziele wróciłem z nad morza ,trasa tam katowice - gdynia - władysławowo - chłapowo - jastrzebia...i tak dalej wybrzeżem az do rowów czyli około 780km i nie spaliłem 3/4 baku , powrót do katowic przez poznan wrocław przed wyjazdem w baku około 10l zatankowane za 200 czyli około 45l i po dojechaniu do katowic zrobiłem tu jeszcze spokojnie 100km zanim zaświeciła sie rezerwa

 

dodam że w aucie 5 os i zabity bagaznik na full

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej diesel będzie zawsze oszczedniejszy od benzyny , dieslem pocisniesz i duzo nie spali a jak jechałem Kraków-Wrocław-Kraków to mi cały bak wessało w Audi 1.8T a moce te same.

kaitracid

zwróć uwagę że ja mam cięższe auto , pewnie dużo mocniejsze no i automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pełnym baku w trasie robie 1000km i zaczyna mi świecić rezerwa, a średnie spalanie to 7.1l

 

To by oznaczało że masz jakiś nadwymiarowy zbiornik. W danych technicznych jest mowa o 63 litrach(razem z rezerwą), a Twój ma grubo ponad 71l. Co prawda da się wlać trochę więcej ale czy az 10l więcej.

A może przygotowany pod wyjazdy za wschodnią granicę hehe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pali około 7-7.5l ale praktycznie w mieście i z włączoną klimą. Nogi nie mam bardzo lekkiej. W trasie jak jechałem w 4 osoby na Słowację ale spokojnie to pokazało mi 4,6l. Ponadto jak czytam posty o wskazaniach komputera i faktycznego spalania to ja mam trochę inaczej, bo zawsze średnie spalanie wychodzi mi mniejsze niż wskazanie kpmputera. Jak jechałem na Słowację to różnica byłą symboliczna ok. 0,1l a w normalnej eksploatacji różnica wacha się od 0,2 do maksimum 0,5 l. Nakczęściej ta różnica wynosi 0,3l powyżej spalania które wychodzi mi z tankowania i zawsze tankuję pod korek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak się sprawdza , lejąc pod korek i przeliczając bo BC to oszust , raz zalałem 62,5 litra a dystans BC do zera wyświetlił mi 2km , przy dystrybutorze / ---- / czyli z tym nie kłamie , chciałem na upartego dojechać do Bp ale miałem stracha , było faktycznie sucho w baku :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pełnym baku w trasie robie 1000km i zaczyna mi świecić rezerwa, a średnie spalanie to 7.1l

 

To by oznaczało że masz jakiś nadwymiarowy zbiornik. W danych technicznych jest mowa o 63 litrach(razem z rezerwą), a Twój ma grubo ponad 71l. Co prawda da się wlać trochę więcej ale czy az 10l więcej.

A może przygotowany pod wyjazdy za wschodnią granicę hehe?

 

Za wschodnią granice nie jezdze :8) podczas zalania pod korek BC pokazuje że mogę zrobić ok 860km na zimnym silniku, ale jak silnik się nagrzeje to dystans jaki pokazuje BC znacznie się zwiększa ot cały sekret :roll2:

 

Trasa Rzeszów - Bristol ok. 2000km przejezdzam na niecałych 2-ch bakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie autka w Niemczech i zatankowaniu pełnego baku (bo dostałem suchy jak wiór) przejechałem trasę 960 km na jednym baku !! Ale już jazda w mieście to poniżej 10l/100 nie zejdzie, a że mam ciężką nogę i na klima cały czas włączona to 11-12/100 to nie żadna nowość. Zapomniałem dodać, że mam automat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.