Skocz do zawartości

czy moge zmienic na pełen syntetyk????


sqnix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sprowadziłem autko,nie wiedziałem jaki jest olej w silniku wiec zalałem pół synetetykiem. Czy moge teraz przy wymianie zalac pełen syntetyk???Nic sie nie stanie???. Silnik M43 11/1994r. przebieg 165tys Km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby przebieg tego silnika nie jest zbyt duzy ale ja bym sie na pełen syntetyk nie skusił. w swoim m20b20 z przebiegiem niby 230000 zminilem olej i zalalem półsyntetyka. powiem ci ze wszystkie luzy na panewkach i zaworach było słychac. zmienilem na mineralny bo tak mi polecil facet ktory robi szlify wałów. i sie zrobilo ciszej w komorze ale do pierwotnego stanu juz nie wrocił. polsyntetyki a tym bardziej syntetyk wyplukuje wszystko co nie potzrebne i stad robi sie halas. jak juz auto ma znaczny przebieg to nie warto w takie cuda inwestowac bo tylko mozna pogorszyc sytuacje.
WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ZYCIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm jak już wlałeś półsyntetyk to niech już na takim zostanie, też sprowadziłem auto z przebiegiem 172000 z 96" i też bez karteczki i zalałem półsyntetykiem i gra (chociaż pewnie za granicą jeździł jeszcze na pełnym syntetyku bo tam sie nie bawią w takie np. "uszczelniania" silnika za pomocą gorszego oleju tylko na złom albo do Polski i gra) :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teoretycznie najbezpieczniej półsyntetyk, ale syntetyk ma jednak lepsze właściwości i smarne i czyszczące. U mnie jest przebieg 180000km i teraz latam na półsyntetyku (niedawno kupiłem samochód tak więc narazie półsyntetyk), ale przy nastepniej zmianie oleju zmieniam na syntetyk, teraz silnik ładnie pracuje, stary olej przy ostatiej wymianie był czysty, oleju nie ubywa. Niby istnieje możliwośc rozszczelnienia silnika, ale wole żeby mi teraz rozszczelniło silnik to zrobie go tak, jak powinien być zrobiony, bo w dobrym silniku nie ma prawa sie nic rozszczelnić przy wlaniu syntetyka. Zresztą mówienie że syntetyk ma większą gęstość niż półsyntetyk to owszem prawda ale tylko w temperaturze pokojowej, przy temperaturach jakie wystepują w silniku to właśnie tak naprawdę olej syntetyczny ma większą gęstość od pólsyntetyka. Zreszta nie problem potem zpowrotem wrócić na półsyntetyk, najwyżej parę groszy stracone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie jestem pewien przebiegu w moim aucie. Kupiłem E39 96r niby 168tys km, stan igła jak z fabryki. Pojechałem na serwis do ASO i okazało się że w 2004 miał 200000km. Więc jaka w tym prawda?? Jak zalałeś półsyntetyk to się go trzymaj. Mam jeszcze E30 z przebiegiem 234tys km i jeździ na pełnym syntetyku.
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco w Twoim drugim temacie napisalem ale zlotym srodkiem moze byc dla Ciebie jakis polsyntetyk z wyzszej polki. Osobiscie przy kolejnej zmianie napewno zaleje Shell Helix lub Valvoline MaxLife jako ze te dwa oleje na tym forum sa zdecydowanymi faworytami i jeszcze nie udalo mi sie znalezc zlej opinii o nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco w Twoim drugim temacie napisalem ale zlotym srodkiem moze byc dla Ciebie jakis polsyntetyk z wyzszej polki. Osobiscie przy kolejnej zmianie napewno zaleje Shell Helix lub Valvoline MaxLife jako ze te dwa oleje na tym forum sa zdecydowanymi faworytami i jeszcze nie udalo mi sie znalezc zlej opinii o nich.

 

nom zgadza sie-ja zalałem 10W40 półsyntetyk Valvoline long life i silnik o połowę ciszej pracuje niż na wcześniejszym 10W40 Mobil Super S :jawdrop:

jakby drugie życie dostał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zalałem właśnie półsyntetykiem Valvoline MaxLife.Przejechalem na nim ponad 3tys i jestem zadowolony.

 

:D no to niema sensu zmieniać, chyba że na siłę chcesz narobić sobie problemów :lol:

lej go dalej, ja innego kupować nie zamierzam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.