Skocz do zawartości

czujnik temperatury zewnetrznej


lukasz 39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam pytanie odnosnie czujnika temp. Na wyswietlaczu pokazuje sie komunikat -40stopni.Doszedlem do tego ze czujnik znajduje sie po lewej stronie auta ,tylko ze sa dwie takie same wtyczki i nie wiem dlaczego?.

Kupilem czujnik na alegro ,niestety nie wiem czy od tego modelu bmw.

Sprzedajacy twierdzi ze jest na nim stary numer.numer ten nie zgadza sie z tym co podaje producent.Mam tez pytanie bo juz zgupialem czy czujnik powinien dzialac po podlaczeniu czy trzeba jechac do serwisu zeby wykasowali blad?

Przewody do czujnika nie sa przerwane.

Prosze o jaka kolwiek pomoc. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana czujnika temeperatury zewnetrznej nie wymaga przeprogramowywania przynajmniej w E46 wiec w E39 powinno byc podobnie. Skoro kupiles czujnik temperatury na allegro moze jest niewlasciwy lub rowniez uszkodzony. Nie pomyslales aby podmienic go z jakims uzytkownikiem e39 na pare minut i upewnic sie ze to wlasnie to?

Na tym forum na pewno znajdziesz kilku posiadaczy E39 z Poznania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz teraz wszystko wiem!

Czujnik znajduje sie po prawej stronie w przednim zdrerzaku.(Po stronie pasażera)Przewody sa koloru niebieskiego.Po podłaczeniu czujnik wskazywal -40 stopni.Dopiero po odłaczeniu akumulatora na okolo 30 sekund zaczal pokazywac w miare sensowna temperature.Z czasem sie ustabilizowal.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz teraz wszystko wiem!

Czujnik znajduje sie po prawej stronie w przednim zdrerzaku.(Po stronie pasażera)Przewody sa koloru niebieskiego.Po podłaczeniu czujnik wskazywal -40 stopni.Dopiero po odłaczeniu akumulatora na okolo 30 sekund zaczal pokazywac w miare sensowna temperature.Z czasem sie ustabilizowal.

:)

 

Logika jaka towarzyszy obliczaniu (tak, obliczaniu!!!!) prawidlowej

temperatury zewnetrznej i wyswietlaniu wskazan w ksiazce

serwisowej do Mercedesa zajmuje dwie strony druku - zaleznosci od

zakresu temperatur zewnetrznych, temperatury silnika, jak szybko

auto jedzie, ile czasu uplynelo na postoju....podejrzewam ze w BMW

bedzie podobnie i dlatego zanim czujnik zacznie pokazywac prawidlowa

temperature moze byc konieczne wylaczenie na chwile baterii,

odczekanie pewnego czasu czy przejechanie paru KM.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem ! w e60 ! wymienilem juz drugi termoment - jeden z gieldy - drugi nowy ze sklepu - i dalej pokazuje -40 albo + 50 ! i jak narazie nie wiem co jest ! po sw bede mosial udac sie do aso
Raz BMW / / / Zawsze BMW http://img528.imageshack.us/img528/4160/motorsporticon0ms.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem ! w e60 ! wymienilem juz drugi termoment - jeden z gieldy - drugi nowy ze sklepu - i dalej pokazuje -40 albo + 50 ! i jak narazie nie wiem co jest ! po sw bede mosial udac sie do aso

 

Zanim zaczniesz grzebac w software, sprawdz czy termometr ma

w pelni sprawne elektrycznie podlaczenie do ukladu. Skrajne wskazania

zazwyczaj sa objawem zwarcia lub przerwy w obwodzie...

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

a ja mam takie pytanie

BMW e36

komputer pokazuje tempertature -36 stopni no to domsylam sie z tego co tu piszecie ze to padl ten czujnik tylko powiedzcie mi kto wie gdzie on sie znajduje w e36 coupe 1,8is gdzie go moge znalesc :duh:

życie zaczyna sie od 200km/h

http://royy.net/~serfer123/bmw/7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi czasem czujnik wariuje ale to wina styku przy czujniku - czasem na dziurach wskakuje mi -10 ale jak pośmigam chwile to wraca do normy - musze to zrobić ale nie mam kiedy :mad2: - więc nie koniecznie zawsze jest to wina czujnika
http://www.maszty-flagi.com/bmw/E39_forum.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co ja chyba wogole nie mam tego czujnika gdzies wyparowal nie moge go tam namierzyc a kable do niego skąd idą moze po kablach sobie dojde gdzie powinien byc kupie go i bede mial :) wiec pytanie skąd idą kable do tego ustrojstwa ?? :)

życie zaczyna sie od 200km/h

http://royy.net/~serfer123/bmw/7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki znalazlem mam kabelki oczywiscie gołe brązowy i brązowo szary kupilem ten czujnik u Pań z ul. Narbutta w Warszawie za jedyne 84zl :mad2: ale chyba jest jeszcze cos nie tak bo nie ma żadnego prądu w tych kablach i jak podłączam to nic sie nie zmienia no nie wiem ony chyba tam ida jakos do tej skrzynki z bezpiecznikami tak mi sie wydaje moze ktos wie ktory to bezpiecznik odpowiada za to ?? no nadal mam temperature -37stopni C i w takich warunkach jeździc sie nie da ręce marzną :twisted2:

życie zaczyna sie od 200km/h

http://royy.net/~serfer123/bmw/7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podepnę się pod temat!

 

Zauważyłem ostatnio, że wskazania temp. zewn. na wyświetlaczu w moim E39 odbiegają sporo od normy na plus.

Np. na dworze jest -2 stopnie, a mi pokazuje +5.

Nawet na zimnym silniku są przekłamania o dobre kilka stopni w górę.

Na dworze zima, a w samochodzie pokazuje wiosnę! :lol:

Czy to oznacza uszkodzenie czujnika, czy może być też jakaś inna przyczyna? (zanieczyszczone styki?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem, w moim E39 pokazuje -40, wczesniej bylo OK, ale w dniu, w ktorym zaczelo cos sie dziac zauwazylem ze po stronie pasazera pod zderzakiem cos wisi - byla to jakas wtyczka. Rozebralem nadkole, ale nie mogle nigdzie tego wetknac, wiec skrecilem izolacja i tak zostawilem. Z tego co piszecie wynika ze to wlasnie od czujnika temperatury, tylko nie wiem czy u mnie w ogoloe go nie ma, czy moze tak powinno byc. Teraz czasami pokazuje rozne temperatury, ale nie prawdziwe.

Ma ktos moze jakies fotki jak to wyglada? Bylbym wdzieczny

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
Witam mialem podobny problem mianowicie w e36 , jak juz kupilem caly czas temperatura zewnetrzna pokazywala -37. Mowili ze trzeba wymienic czujnik bo jest uszkodzoby lub gdzies jest goly kabel . Czujnik wymieniony akumylator odlaczony na on 10-15 min , podpinam kleme odpalam auto temperatura -37 . Zostawilem tak i dosc dlugo jezdzilrm , dzisiaj naszla mnie motywacja zeby dojsc do tego , rozevralem ta zolta kostke ktora sie wpina do czujnika i po prostu zamienilem kable , reset na akumulatorze no i dziala temperature pokazuje juz dobrze :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.