Skocz do zawartości

[E60] Ile pali?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam 170tys wydaje mi się ze to nie dużo a przebieg ma co do spalania ?

 

 

 

jest taka teoria że wtryski jak padają to właśnie powodują duży przepał,u mojego teścia E38 730d też pochłania niestworzone ilości ropy,16-18 litrów i też nikt nic nie wie :(

 

 

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
wiesz kolego wydaje mi sie ze niektore samochody tak maja ze wiecej pala. mi moja e60 525d przy normalnej jezdzie po miescie komp pokazuje 10.4l na 100 a w trasie tak do 130km pokazuje 9.9l. wymienilem filt powietrza i dalej to samo teraz przymierzam sie do wymiany filtra paliwa ale mysle ze tez bedzie to samo. wczejsniej jezdzilem volvo s60 i wiem ze w volvie sa rozne silniki niby takie same a jeden pali wiecej a drugi mniej. moze to byc spowodowane tym jak jezdzisz bo jednym pala mnie silniki a drudzy nawet nie wiem jak to robia a pala im mnien.

 

tez mam taka e60 od kilku miesiecy na poczatku mialem tak jak ty zacząłęm od 10,3 ale teraz juz utrzymuje sie maksymalnie na 9,2 po miescie bez problemu i nie jezdze jakos slimacznie tym bardziej ze to nowe autko dla mnie i korzystam :P na trasie narazie udalo mi sie zejsc do 8,4 ale ponize 160km nie zchodzilem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

margmi

 

witam

posiadam 530d e60 i mam pytanie czy spalanie przy delikatnym dodawaniu gazu wychodzi 14 po miescie a 10-11 trasa to jest normalne ???

Wtrace troszke na temat a troche z prosba o pomysl co moze byc w moim E61 nie tak: u mnie spalanie w Warszawie przy starannej, ekonomicznej jezdzie wynosi 13,5-14l/100km. Wynik nie z kompa, tylko srednia z kilkunastu tankowan. Moim i kilku uzytkownikow tego silnika zdaniem - to duzo.

 

Czy ktos mam pomysl co moze sie dziac? Odma nowa, filtry czyste, nawet dalem sie namowic serwisantowi z Bawaria Motors na wymiane swiec zarowych, chociaz to nie powinno (i rzeczywiscie nie) wplynac na obnizenie spalania.

Bawaria rozklada teraz rece i mowi, ze moze jedynie zapytac BMW Polska. Czyli sa bezradni. Na moje sugestie popierane jeszcze w zeszlym roku przez Tore i BZQ , ze to moze byc wina przeplywomierza, mowia ze nie, bo nie wyskakuja zadne bledy tego ustrojstwa.

 

Jak myslicie, zmienic przeplywke w ciemno, czy moze ktos z Was mial podobny przypadek i go wyleczyl?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8-8,5 normalna jazda 50/50 miasto/trasa. Jak do teraz nie udało mi się przekroczyć 10 litrów średniego spalania.

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
8-8,5 normalna jazda 50/50 miasto/trasa. Jak do teraz nie udało mi się przekroczyć 10 litrów średniego spalania.

 

a jaka masz skrzynie , po jakim miescie głównie jezdzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
To ja nie wiem jak wy jezdzicie jak wam tak niskie spalanie wychodzi. Ojciec ma 530d 2005 r. w automacie to wychodzi 14-15 litrów w mieście przy ciężkiej nodze :) Dodam, że w mojej e36 328i przy mojej jezdzie spalanie wychodzi w granicach 18 litrów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
To ja nie wiem jak wy jezdzicie jak wam tak niskie spalanie wychodzi. Ojciec ma 530d 2005 r. w automacie to wychodzi 14-15 litrów w mieście przy ciężkiej nodze :) Dodam, że w mojej e36 328i przy mojej jezdzie spalanie wychodzi w granicach 18 litrów :)

Jeżdżą ekonomicznie, przecież po to kupili klekoty :)

A jak ktoś wciska, to nawet Diesel nie pomoże na wir w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
To ja nie wiem jak wy jezdzicie jak wam tak niskie spalanie wychodzi. Ojciec ma 530d 2005 r. w automacie to wychodzi 14-15 litrów w mieście przy ciężkiej nodze :) Dodam, że w mojej e36 328i przy mojej jezdzie spalanie wychodzi w granicach 18 litrów :)

Jeżdżą ekonomicznie, przecież po to kupili klekoty :)

A jak ktoś wciska, to nawet Diesel nie pomoże na wir w baku.

 

A ja dla momentu obrotowego - 500 Nm, który daje mi mozliwośc przyspieszenia w czasie jazdy np od 80 do 120 km/h w ok 5 s :)

Jezdząc dynamicznie spalanie Wrocław - 10-11 l/100. w lecie przy spokojnej jezdzie 9 l/100. Trasa na autostradzie przy 130 km/h - 6l/100 km, przy predkosciach 150-200 - do 8 l/100 km. Skrzynia automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla momentu obrotowego - 500 Nm, który daje mi mozliwośc przyspieszenia w czasie jazdy np od 80 do 120 km/h w ok 5 s :)

Jezdząc dynamicznie spalanie Wrocław - 10-11 l/100. w lecie przy spokojnej jezdzie 9 l/100. Trasa na autostradzie przy 130 km/h - 6l/100 km, przy predkosciach 150-200 - do 8 l/100 km. Skrzynia automat.

Phi, ja tyle od 0 do 100km/h robię :mrgreen:

Co prawda przy większym apetycie na paliwo :)

 

Trochę już pojeździłem, więc mogę napisać, ile mój pali:

 

Miasto (zima, krótkie odcinki, umiarkowany styl jazdy, bez większych korków) - 18L

Miasto (zima, dłuższe odcinki, dynamiczny styl jazdy, bez większych korków) - 19L (przy umiarkowanej jeździe zejdę do 16,5-17L)

 

Trasa (zima, odcinek 200km, bardzo dynamiczny styl jazdy ze średnią prędkością powyżej 130km/h,

V 200-250km/h na odcinku ok 50km, duża ilość TIRów, dużo wyprzedzania) - 16L

Trasa (zima, odcinek 100km, styl jazdy oszczędny, na tempomacie 120km/h, mały ruch) - 10,5L

Minimalne spalanie na trasie, jakie udało mi się osiągnąć to 9L/100km na odcinku 150km (było bardzo ślisko, prędkość max 100km/h)

 

Dźwięk silnika... bezcenny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołączę się.

Co prawda niedługo mam BMW ale już zdążyłem zrobić 1000km. Silnik M54, E60 530iA

Wyniki:

Miasto: 11-13 l/100km - 11 - przy spokojnej dziadkowej jeździe, 13- przy w miarę dynamicznej (pewnie jakbym deptał to i 16 lub więcej wciągnie)

 

Trasa: 8,5 l/100km - zaznaczam spokojna jednostajna jazda w przedziale 90-120 km/h (szybciej nie jechałem bo nie było z prozaicznego powodu gdzie)

 

Zaznaczam iż powyższe wyniki to wskazania komputera pokładowego.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam wszystkich posiadaczy tej pieknej marki.moje e60 525d 2004r spalanie srednie mnie zaskoczylo na trasie Ostroleka pl Mantova Italia od domu pod dom 1680km 103litry tempomat ustawiony na 150km na h.autko super obecny przebieg 320000km :D .zero problemow silnik tylko cyka oczywiscie autko serwisowane jest co 30tys km, nie w garazu a zawsze w serwisie i nie zgodze sie ze ten motor to porazka 177km skrzynia automat 6sio biegowa spisuje sie idealnie.Moj sasiad wlasnie oddal takie do salonu bo wymienial na nowe z brzebiegem 780000km :shock: ,malo ktora marka to wytrzyma zawsze tylko bmw,dziekuje niemcom za ta marke.Pozdrawiam wszystkich posiadaczy tej pieknej marki i przepraszam za pisownie z powodu wloskiej klawiatury. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich posiadaczy tej pieknej marki.moje e60 525d 2004r spalanie srednie mnie zaskoczylo na trasie Ostroleka pl Mantova Italia od domu pod dom 1680km 103litry tempomat ustawiony na 150km na h.autko super obecny przebieg 320000km :D .zero problemow silnik tylko cyka oczywiscie autko serwisowane jest co 30tys km, nie w garazu a zawsze w serwisie i nie zgodze sie ze ten motor to porazka 177km skrzynia automat 6sio biegowa spisuje sie idealnie.Moj sasiad wlasnie oddal takie do salonu bo wymienial na nowe z brzebiegem 780000km :shock: ,malo ktora marka to wytrzyma zawsze tylko bmw,dziekuje niemcom za ta marke.Pozdrawiam wszystkich posiadaczy tej pieknej marki i przepraszam za pisownie z powodu wloskiej klawiatury. :lol:

 

Napisz cos więciej o tym aucie sąsiada, bo na pewno wiele osob zaciekawi, najlepiej w nowym wątku, jak sie sprawowało, ile on zrobił km, jak wyglada teraz.

 

Co do spalania , z najnowszego pomiaru - autostrada , prędkości różne od 140 do 240 km/h (przez moment), w większości nie równa jazda, spalanie 8l (wyliczone, nie z kompa). Przy jeździe przez kilkanaście km 150 km/h, komputer pokazywał 5.7, sam nie mogę uwierzyc, ale z moich pomiarów wynika, że komp. pokazuje dość dokładnie. Te 5.7 to po prostu skasowałem w czasie jazdy średnie spalanie, jak by dokładnie zrobił pomiar (czyli na dystrybutorze) to mysle, ze mogłoby byc 6 litrów z małym kawałkiem, ale ciężko jest jechać ze stałą prędkością np. 150 km/h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa: 8,5 l/100km - zaznaczam spokojna jednostajna jazda w przedziale 90-120 km/h (szybciej nie jechałem bo nie było z prozaicznego powodu gdzie)

Jako ciekawostkę podam, że mój przy takich założeniach spali w trasie ok. 9 L/100 :)

W mieście jednak w 13 się nie zmieszczę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

 

Ja też myśłałem że pali sobie po mieście 9,5 l heheh ale miałem średnią obliczaną z 5000km , jak sobie raz tak z ciekawości wyzerowałem spalanie i tylko jak to głownie jeżdze w miescie sprawdziłem to lekki szok 15-16 l ale musze tez dodać że to małe miasto i na zimnym zjeżdzam w dół do miasta 2 km gasimy i odpalam znów zimny na obiadek w przeriwe do domku i tak wiekszośc czasu , na trasie nie powiem oszczednie ale też nie wierzcie w bzdury jeśli jade na tempomacie 160km/h i ekonomizer pokazuje i nie chodzi ponizej 10-11 to jak co niektórym przy nawet wyższych predkościach spala 7litrów ?? WTF !!?? w Polsce tak juz jest każdy zaniza i się lubi troche pocieszać hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
Panowie mam od niedawna 530d w automacie. Dzisiaj jadąc S8 120km/h na tempomacie przez około 50-60km spalanie wyszło mi według komputera 7,4l. Czy to normalny wynik ? Czytając że niektórym spala 6 litrów a rekordzistą nawet poniżej zastanawiam się czy wszystko z moim spalaniem jest w porządku czy oni po prostu jeżdżą 80-90km/h :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie mam od niedawna 530d w automacie. Dzisiaj jadąc S8 120km/h na tempomacie przez około 50-60km spalanie wyszło mi według komputera 7,4l. Czy to normalny wynik ? Czytając że niektórym spala 6 litrów a rekordzistą nawet poniżej zastanawiam się czy wszystko z moim spalaniem jest w porządku czy oni po prostu jeżdżą 80-90km/h :)

Komputer lubi oszukiwać najczęściej na mniej.

Zmierz spalanie z baku,wtedy będzie wiadomo "ile pali".

Tak,niektórzy jeżdżą 80-90km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.