Skocz do zawartości

Bezpiecznik nr 20


mariusz827

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

dziś po raz pierwszy moja e32 podniosła mi ciśnienie.

Padł aku (rozładował się na tyle, że kręcił rozrusznik, ale nie starczyło już na świece), a do tego gwóźdź w oponie (oczywiście flak). Wszystko to godzina 6:15 am (chciałem wcześniej wyjechać :-) )

 

Okazało się, że instalacja podpięta pod bezpiecznik nr 20 obciąża aku powyżej 0,5A. Ponieważ nie jestem w domu to prośba do Was.

 

Za co odpowiada bezpiecznik nr 20.

Po jego wyjęciu nie mam:

- komputera (ale to najmniejsze zmartwienie)

- centralny nie działa (przy "okazji" dowiedziałem się, że z kluczyka to furki już nie otworzę - tylko pilot = sprawny akumulator).

- nawiewu (działa tylko w opcji na max, przed wyjęcie bezpiecznika wszystko ok, ale dopiero po jego wyjęciu mam pobór 200mA (z włączonym CB)).

 

pozdr

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik nr 20 ma sporo roboty:

 

- Sterowanie EML

- Centralny

- El. szyby

- Szyberdach

- Zegary/check control

- Postojówki/światła tylne/oświetlenie komory silnika

- Światło cofania

- Przewietrzanie postojowe

- Sterowanie IHKA

- obc

- zabezpieczenie antywłamaniowe ( tylko ALPINA, więc niestety nie dotyczy :mrgreen: )

 

Pobór prądu może być spowodowany przez moduł zespolony pod tylną kanapą (moduł komfortu) jest ściśle powiązany z zamkiem, szybami i szyberdachem. Sprawdź go/podmień. Xsilver miał dokładnie tak samo. Z tego co pamiętam, rozwiązał ten problem przez wymianę modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie modul jest dobry - podmienialem i dalej bylo to samo .. mialem natomiast objaw ze same otworzylu sie szyby i szyberdach i nie dalo sie ich zamknac :duh: a padal deszcz ... potem sie samochod zaryglowal i musialem sie wlamywac ...

 

okazalo sie nie bylo styku na pinach modulu komfortu - popodginalem styki i smiga do dzis .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banol co tojest "Przewietrzanie postojowe" :?:

 

mariusz827 - Chcialbym to zobaczyc jak ganiasz ze scigaczem bo jakos trudno mi to sobie wyobrazic nawet.

 

Funkcja umożliwiająca uruchomienie wentylatora o zaprogramowanej godzinie, celem przewietrzenia samochodu (nie ogrzewanie, nie chłodzenie, tylko przewietrzanie) Ustawiasz na BC, jeśli masz taką opcję. Jak to zrobić, było już kilka razy na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Co ciekawe, po resecie kompa (12 godzin bez aku) nagle pięknie pracuje na Pb.

 

Wczoraj goniłem się ze świateł z ninja 1100. Gdyby nie zwężka od gazu, wynik byłby inny :-)

 

pozdr

Mariusz

 

z tą ninją 1100 to przesadziłeś sam jeżdze 600 cm i nie masz żadnych szans .......

 

 

 

a co do tego bezpiecznika nr 20 to przez niego 4 miesiące samochód stał ....

a mianowicie padło połowe podświetlania na desce , EML w trybie awaryjnym oczywiście przez to że kontrolka EML się nie zapalała , centralny łapał ale za drugim przekręceniem kluczyka , gong nie działał , komunikat check control na wyświetlaczu - usterka ukł. elektronicznego.....

dopiero po schematach doszedłem do bezpiecznika nr 20 , bo wcześniej nawet nie pomyślałem żeby każdy po kolei wyciągać i sprawdzać!!!! auto przez ten czas wkręcało się max do 3000 obr i nie miało siły jechać , podmieniałem wszystko po kolei , a to wina nie świecącej kontrolki EML - przez spalony bezpiecznik nr 20!!!!!!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Odswieazm troche temat zeby nie zakladac nowego.

Mianowicie mam to samo. Cos rozladowywalo mi aku. Wszystkie dolegliwosci takie same jak u was(oprocz tych z EML bo go nie mam).

Po wyjeciu bezpiecznika nr 20 pobor pradu spadl.

Napiszcie prosze cos wiecej jak sobiez tym poradziliscie.

 

Aha i jeszcze jedno. Jaki powinien byc pobor pradu na postoju w e32 '91 m30b30, zupelna seria. Dolozona tylko LPG(nie uzywam), ukryty przycisk, i zestaw glosnowmowiacy.

 

Dzieki i pozdrawiam

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.