Skocz do zawartości

dusi mi sie bawarak na benzynie na lpg nie co jest ??


obserwator

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj na forum, takich tematow byla juz masa. Jezeli na LPG nie masz objawow 'dlawienia sie', to przyczyna tkwi raczej w ukladzie paliwowym - byc moze np. pompa paliwowa ma za male cisnienie.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi powiedzieli ze to czujnik stukowy spalania i ze nie opłaca sie robic jedynie co to na gazie bedzie chodziła wstawiłem gaz to owszem chodzi ale strzela jak głupia przy odpalaniu teraz jakies dwa dni temu strzeliła mi w czasie jazdy i to poteznie ze asz przepływomiesz spadł i wszystkie gumki od kolektora pospadały pojechalem do mechanika cos porobił mowił ze juz bedzie ok co sie okazało dalej strzela wstałem dzis rano i nie chce odpalic na benzynie ani na gazie juz czytalem tutaj o tego typu problemach i mysle ze bedzie trzeba wszystko wymienic bo ja juz sam nie wiem moze ktos zna dobrego mechanika z radomia lub okoliach ja mieskzam 30km od radomia bo w mojej miescowosci to raczej sie nei sprawuja dobrze ale teraz co jest jak nie mmoge jej wogole odpalic ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj same problemy z tymi bmw tu widze juz nie kupie drugiej bawary jak sie nie dławi na benzynie to na gazie strzela ehhhhhhhhh

 

Nie problem z bmw tylko z gazem, bmw nie trawi gazu ale skoro chciales tanio jezdzic to trza bylo se kupic astre 1.6 z gazem :)

 

pozdrawiam

Bardzo Mądry Wybór :)

-OO=[][]=OO-


Nie sztuka zabić muche przednią szybą :)

Sztuka zrobić to boczną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej to nie jest tak, ze sa same problemy sa, ofszem gdy kupisz bryke od smieciarza ktory oleju nie wymienia bo przeciesz po co i tak dolewa co jakis cas albo a filtr oleju. Potem my kupujemy taka bryke bo podpicuje ja tak, ze jest ok i po miesiacu wychodzi. Obroty faluja i zaczyna nierowno pracowac. To jest tylko kwestia zadbania czemu polusy nazekaja na alfy bo sie psuja to dlaczego sie nie psuja niemcowi bo o nie dba Edytowane przez kdpiast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwator mechanika z Radomia poszukaj w dziale Polecane warsztaty i nie załamuj się tak tym, że ci się tak sypie na początku, doprowadzisz szrota do odpowiedniego stanu i będziesz miał radość z jazdy :D

 

btw: kdpiast zlituj się i twórz krótsze zdania oddzielane kropkami, bo na jednym dechu ciężko to przeczytać :norty: ofszem da się, ale po co nastręczać sobie trudności :mrgreen:

POLSKA TO JEDYNY KRAJ W KTÓRYM PREZYDENT MA SWOJĄ KOPIĘ ZAPASOWĄ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedze, ze przerabiamy ten sam problem :) Z tym, ze ja juz jestem po wszytskich zabiegach "liftingowych" :)

Na paliwie sie dusil, na gazie jezdzil ok. Zaczelo sie tak samo wiec wymienieli detektor antywybuchowy bo klapke wywialo gdzies we flaki, pozniej okazalo sie, ze przeplywmierz szlag trafil wiec tez wymienili. Nastepnie okazalo sie, ze przepustnica jest do wymiany i do przeczyszczenia silnik krokowy. W miedzyczasie klapeczka, ktora sie zapodziala zdezelowala caly silnik wiec mam nowy /uzywany ale w b.dobrym stanie/ :)) Pozniej juz bylo z gorki: nowe swiece, przewody wysokiego napiecia i sonda lambda. Calosc kosztow ok. 5 tys. Weic jesli komus przyjdze do glowy instalowanie LPG w bumie, radze sie 10 razy zastanowic!!!!! BMW nie trawi gazu, slysze to u kazdego mechanika, a bylo uz ich wielu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj same problemy z tymi bmw tu widze juz nie kupie drugiej bawary jak sie nie dławi na benzynie to na gazie strzela ehhhhhhhhh

 

Nie problem z bmw tylko z gazem, bmw nie trawi gazu ale skoro chciales tanio jezdzic to trza bylo se kupic astre 1.6 z gazem :)

 

pozdrawiam

Ja lekko zaoponuję. ;) BMW nie trawi złego gazu i kiepskiego gazownika. :D :D :)

Zakończmy na tym rozważania na temat gazu w BMW-u. Takich postów było już od groma.

 

Nie masz nigdzie przypadkiem lewego powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co mam zrobic juz jest ten gaz co mam go wyjac

jutro jade kupie swiece nowe jak sie nie poprawi to kupie przewody jak sie nie poprawi to nie wiem sam co tu zrobic tyle kasy juz wsadziłemw ten samochud nie pisze ze w silnik ale optycznie i teraz co mam zrobic kolega poradził mi dobrego mechanika z radomia od gazu specjalizuje sie w gazie do bmw, i co zrobic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie a jak to jest ze niechciał mi wogole odpalic ani na gazie ani na benzynie zadzwoniłem do mechanika powiedział mi zebym odczepił przepływomierz i odpalił na gazie a na benzynie nie ja to sam juz nie wiem pogubiłem sei z tym samochodem nie mam siły z nim jedynie co mnie przy nim trzyma to to ze jest bardzo ładna ładne felgi a silnik do bani a i nie ma ani katalizatora ani strumienicy tylko same rury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam niewiem ale duzo czytalem na forum o wiocha tuning itp ale malo zwraca sie uwagi na to ze zakladajac gaz to rowniez jest cos co jest niefabryczne i podlega potepieniu (chcesz BMW nie zmuszaj jej bycia zapalniczka)ona lubi to co najlepsze a nie gazy ktorymi karmicie swoje pociechy. :cry2: Tak jak ktos dodal jesli chcesz tanio kup cos innego.

Osobiscie jestem przeciwnikiem gazu ale wiem jak jest ceny benzyny sa okropne :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było podobnie - jak kupiłem to na gazie chodziło dobrze a na paliwie dławiło- musisz robić parę kilometrów dziennie na paliwie zanim przełączysz na gaz - - jeżeli jeździsz na samym gazie to cierpi pompa paliwa, pompa wtryskowa i same wtryskiwacze - a druga sprawa to żywotność układu paliwowego jest dłuższa - nie myśl tylko o czystej oszczędności z tankownia- u mnie trochę to trwało zanim silnik się pogodził z paliwem - ale teraz jest już dobrze.
masqo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj same problemy z tymi bmw tu widze juz nie kupie drugiej bawary jak sie nie dławi na benzynie to na gazie strzela ehhhhhhhhh

 

Nie problem z bmw tylko z gazem, bmw nie trawi gazu ale skoro chciales tanio jezdzic to trza bylo se kupic astre 1.6 z gazem :)

 

pozdrawiam

Ja lekko zaoponuję. ;) BMW nie trawi złego gazu i kiepskiego gazownika. :D :D :)

Zakończmy na tym rozważania na temat gazu w BMW-u. Takich postów było już od groma.

 

Nie masz nigdzie przypadkiem lewego powietrza?

 

 

święte słowa...ale brakuje jednego.....

....i kiepskiego użytkownika.

 

i masz racje...nie kupuj już drugiego BMW..szkoda samochodu.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko kwestia zadbania czemu polusy nazekaja na alfy bo sie psuja to dlaczego sie nie psuja niemcowi bo o nie dba

 

Z całym szacunkiem i sory że nie na temat przewodni ale bzdure napisałeś :) Zastanow się co piszesz.... ludzie to czytają. Potem ktoś powtórzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdzałeś pompe paliwa? Może jest już przepracowana i nie daje właściwego ciśnienia ? Od tego trzeba zacząć. Poza tym jeśli na LPG nie dusi się to WSZYSTKO co jest w obiegu LPG (wszystkie czujniki którymi instalka LPG się posługuje) możesz wykluczyć w sprawdzaniu instalki.

Zależy jaką masz instalkę, z reguły LPG jest podpięty pod czujnik TPS, sonde lambda. Zreszta, gazownik prawde Ci powie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dzis pojade na kompa i bede chciał znalesc wszystkie błedy na benzynie lpg mnie nie obchodzi wyczytałem gdzies na forum ze lpg mozna włanczac na trasie wiec jak zrobie benzyne to tez tylko bede na trasie gaz włanczał niestety ja nie mam pojecia jak sie jezdzi na benzynie bmw moja a strasznie jestem ciekaw :doh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale teraz mam taki problem ze zanika iskra czasem nie chce odpalic sztrzela szarpie na benzynie prycha dycha i jak sie postawia ja na jakies 12 godzin tojuz nie da rady odpalic mechanik powiedział miz e to mkoze byc jakas kostka lub modul wiec ja juz nie mam siły jade na kompa jesli tam nie wykarze wyciagam ten silnik :( kupie m44 nie wiem czy bedzie ok ale juz tyle przeszedłem znia to co mi lezy :roll: :?: :?: Edytowane przez obserwator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dzis pojade na kompa i bede chciał znalesc wszystkie błedy na benzynie lpg mnie nie obchodzi wyczytałem gdzies na forum ze lpg mozna włanczac na trasie wiec jak zrobie benzyne to tez tylko bede na trasie gaz włanczał niestety ja nie mam pojecia jak sie jezdzi na benzynie bmw moja a strasznie jestem ciekaw :doh:

 

W związku z tym że podczas właczania LPG wyłaczane są wtryskiwacze to może Ci się pojawiać (fałszywy) błąd wtrysków.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale teraz mam taki problem ze zanika iskra czasem nie chce odpalic sztrzela szarpie na benzynie prycha dycha i jak sie postawia ja na jakies 12 godzin tojuz nie da rady odpalic mechanik powiedział miz e to mkoze byc jakas kostka lub modul wiec ja juz nie mam siły jade na kompa jesli tam nie wykarze wyciagam ten silnik Sad kupie m44 nie wiem czy bedzie ok ale juz tyle przeszedłem znia to co mi lezy Rolling Eyes Question Question
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.