Skocz do zawartości

czuc spaliny!!


madmax10

Rekomendowane odpowiedzi

podłączam się do pytania :)

Ktoś kiedyś pisał że jest to już "urok" konstrukcji e36 tj. dość spore zawirowania spalin z tylu powodują cofke... jednak jakoś ciężko w to uwierzyć że wszystkie tak maja...

Może ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja będę trzeci, układ wyd. przejrzany na wszystkie strony, wymieniony tłumik ostatnio, szczelny cały a śmierdzi i koniec.

Oczywiście tylko po otwarciu okien, nie mam już siły... :(

Powiadają, że używanie szukajki obcina paluchy, porywa dzieci i odmóżdża, ale to chyba bzdura...


http://www.konstel.webs.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem zawsze jak wiosna przychodzi i okienka otworzę, ale ostatnio stałem koło budowy i mi trochę styropianu naleciało na autko pojechałem z tym w trasę i przy 140km/h zauważyłem że na tylnej szybie tworzy się wir i kulki styropianu pomimo zwiększania prędkości dalej się tak kręciły a nawet kilka wskoczyło mi przez szyber do autka jeśli ten wirek na tylnej szybie potrafi zassać trochę spalin to mamy odpowiedź czemu tak się dzieje. U mnie ten objaw występuje właśnie przy większych prędkościach.
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

rowniez ostatnio chcialem sie nacieszyc otwartym szyberdachem, niestety musialem go zamknac bo od spalin zaczelo krecic mi sie w glowie.

spaliny czuc rowniez po otworzeniu szyby wiec raczej odpada zasysanie tego wiru przez szybe.

za to dzisiaj rozmawialem z osoba ktora ma ciekawa teorie na ten temat pisze o tym poniewaz ciekawi mnie zdanie innych i co dalej robic:

 

jego zdaniem to nie przez szyber sa zasysane spaliny, ale za to szyber dziala jak komin i wysysa powietrze ze srodka, a do srodka powietrze dostaje sie (oprocz nawiewu) jakims wlotem powietrza np z bagaznika.

pisze tak poniewaz nic nie wiem o takich wlotach, gdzie moga byc i czy w ogole sa, za to calosc brzmi sensownie.

sprawa troszke dziwna, poniewaz w tym roku wyraznie nasilil sie ten obiaw i sporo osob z tym samym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo aczkolwiek nie wszyscy bo sądzę że wtedy temat rozwinąłby sie ostro ;) Aż się wierzyć nie chce że w e36 nie jest możliwa swobodna jazda z otwartymi okienkami...

a szyber działa jak komin owszem tzn podczas jazdy robi się podciśnienie i faktycznie wyciąga powietrze z auta..(najbardziej gdy jest on uchylony pod skosem)

 

Mnie zastanawia czy ma ktoś ten problem na standardowym wydechu?tzn fabryczny tłumik końcowy?

bo póki co zostaje jazda z klimą pytanie co z tymi którzy jej nie maja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia czy ma ktoś ten problem na standardowym wydechu?tzn fabryczny tłumik końcowy?

bo póki co zostaje jazda z klimą pytanie co z tymi którzy jej nie maja...

u mnie całkowita seria i zapach spalin pojawia sie gdy odpalę zimny silnik, czuć intensywnie benzynę (podejrzewam ze to sonda)

gdy zaczynam jechać zapach ustaje i nie pojawia sie ponownie, nawet jak stoje na światłach i mam otwarte szyby, czy wyjdę z auta.

Tak czy inaczej dziwna sprawa :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie całkowita seria i zapach spalin pojawia sie gdy odpalę zimny silnik, czuć intensywnie benzynę (podejrzewam ze to sonda)

gdy zaczynam jechać zapach ustaje i nie pojawia sie ponownie, nawet jak stoje na światłach i mam otwarte szyby, czy wyjdę z auta.

Tak czy inaczej dziwna sprawa Neutral

nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale podczas jazdy na ciepłym już nie czuć żadnych spalin na seryjnym wydechu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie całkowita seria i zapach spalin pojawia sie gdy odpalę zimny silnik, czuć intensywnie benzynę (podejrzewam ze to sonda)

gdy zaczynam jechać zapach ustaje i nie pojawia sie ponownie, nawet jak stoje na światłach i mam otwarte szyby, czy wyjdę z auta.

Tak czy inaczej dziwna sprawa Neutral

nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale podczas jazdy na ciepłym już nie czuć żadnych spalin na seryjnym wydechu?

dokladnie tak, sprawdze jeszcze czy jak odpale ciepły silnik to pojawi sie zapach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W moim aucie również jest ten sam problem, czuć spaliny po uchyleniu szyby dość intensywnie na zimnym silniku, jeśli jade dłużej zapach jest mniejszy wkońcu całkowicie zanika ale to chyba dla tego że człowiek przyzwyczaja się do zapachów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.