Skocz do zawartości

Jaką markę i model opony polecacie na sezon letni??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Właśnie po przerzuceniu garażu zorientowałem się że moich opon letnich już chyba nie opłaca się zakładać:(

i tu pojawia się pytanie, jakie polecacie

nie chcę zbyt drogich

oto moje typy

 

BF Goodrich G-Force Profiler

Continental SportContact 2

Dunlop SP01

Dunlop SP9000

Dunlop SPORT MAXX

Goodyear Excellence

Uniroyal Rainsport 2

 

Z góry dzięki za pomoc:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam i polecam FULDA CARAT EXELERO Bardzo fajne oponki, ładnie trzymają mnie drogi i bdb hamują na mokrej jezdni, no i są ciche.

ooo jaka szybka odpowiedz

no wlasnie czesto tu na forum pojawiają się te opony

no sam nie wiem juz co robic

w jednym serwisie opon facet ktory sam jest maniakiem bmw do tego mdelu polecil mi bezapelacyjnie contactsporty 2

ogolnie chcialem jakies z homologacja bmw, bo dlugie mnie trasy czekaja a slyszalem ze nieraz moga sie doczepic ze opony nie takie jak akceptowane przez bmw, ale pewnosci nie mam

moze to była ściama

 

no i jeszcze jedna spawa, czy jest jakas roznica między indeksem V a W np.

czy oprocz predkosci te z wyzszym są np twardsze, glosniejsze ect??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegos takiego jak homologacja BMW, czasem firmy zawierają ze sobą umowy i potem jedna drugą poleca - parz BMW poleca Castrol itp.

 

sam nigdy nie miałem continentali, ale z tego co ludie piszą, to bardzo szybko się zużywają, a w zamian zajebiście trzymają się drogi - jest to fajna rzecz do jeżdżenie przy mniejszych prędkościach, jak jeździsz w trasy i lubisz depnąć, to szybko Ci je zje - oczywiście nie są to złe opony, ale zawsze coś za coś

a'propos - wszystkie opony, które wymieniłeś są OK ... ja osobiście brałbym SP9000 bo mają przekozacki bieżnik ;)

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście brałbym SP9000 bo mają przekozacki bieżnik ;)

no wlasnie o nich myslaem, ale wlasnie ten koles od opon totalnie mi je odradzil jesli chodzi o bmw

nie wiem czemu:/

miales z nimi stycznosc, wyglad nie ma tu znaczenia chyba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę jeszcze twardośc oponki. Wszystko zalezy jak jeździsz i gdzie. Ja miałem kiedys na E-36 dunlopy sport i powiem, ze oponki za twarde jak dla mnie, nie lubie jak jest twardo, zwlaszcza ze drogi są jakie są. Ja osobiście polecam Continentalki, są "miękkie" dobrze się trzymają drogi są ciche, ale fakt jesli lubisz poszaleć szybko sie zuzywają, co nie zniechęci mnie przy okazji nastepnej wymiany do zakupu nastepnych Continental :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale fakt jesli lubisz poszaleć szybko sie zuzywają, co nie zniechęci mnie przy okazji nastepnej wymiany do zakupu nastepnych Continental :D

a na jakim modelu śmigałeś

ja poprzednio mialem dunlopy sp 01, no i przede wszystkim wlasnie halas mi mega przeszkadzal, zimowki kupilem nokian wr no i byly o niebo lepsze pod tym wzgledem akurat

fakt ze chyba bede bral contiego :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jaki to byłmodel dunlopów, ale twarde byy, nigdy nbie kupię, lubie oponki miękkie i ciche, nie jeżdze jakos wyczynowo ani w trasach więc dlatego. Teraz z tego co pamiętam mam conti sport contact 2 albo zwykłe premium contact, ale chyba sport contact 2 i sa miekkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie po przerzuceniu garażu zorientowałem się że moich opon letnich już chyba nie opłaca się zakładać:(

i tu pojawia się pytanie, jakie polecacie

nie chcę zbyt drogich

oto moje typy

 

BF Goodrich G-Force Profiler

Continental SportContact 2

Dunlop SP01

Dunlop SP9000

Dunlop SPORT MAXX

Goodyear Excellence

Uniroyal Rainsport 2

 

Z góry dzięki za pomoc:)

 

Pozdrawiam

 

Tak naprawde to wszystkie te modele opon ktore wymieniles sa dobre, tylko wszystko zalezy na ktore cie stac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to wszystkie te modele opon ktore wymieniles sa dobre, tylko wszystko zalezy na ktore cie stac

wszystkie są w podobnej cenie, +-20zł

ale chyba sport contact 2 i sa miekkie

i jak zadowolony??

na 99% je wezmę

 

jeszcze ktoś mnie namawia na Michelin ENERGY E 3A, bo że 20% wiecej wytrzymują dystansu niz pozostale i mają assistance gdyby strzeliły bez powodu, ale czy ja wiem, są droższe od conti o 40zl za szt, no i nie przpadam za michelinami jakos:)

 

chyba biorę continentale jednak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam SportContacty 2 - normalnie to sa opony z polki wyzszej niz te inne przez Ciebie wymienione - ale od jakiegos czasu sa na rynku SportContacty 3 - 2 nie sa juz produkowane. Porownywalne z nimi sa chyba z tej listy tylko SportMaxxy.

Jezdzilem na SportContactach2 dosc dlugo - i wcale nie sa tak podatne na zuzycie. Np. w porownaniu z Bridgestone Potenza RE040 wytrzymaly o wiele dluzej (te na Nürburgringu byly po 10 okrazeniach prawie do wyrzucenia, w przeciwienstwie do SC2).

Takze te szybkie zuzywanie to bym wlozyl miedzy bajki. Szybko to sie zuzywaja takie Uniroyale (tez jezdzilem), ale nie Conti.

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam SportContacty 2 - normalnie to sa opony z polki wyzszej niz te inne przez Ciebie wymienione - ale od jakiegos czasu sa na rynku SportContacty 3

wielkie dzieki

nie no biorę je

chyba z tego co dowiedziałem są lubiane przez kierowców bmw

sportcontact 3 w moim rozmiarze albo jest niedostępny jeszcze albo jest jego na prawdę mało, bo nigdzie go nie napotkałem

jednak te mi wystarczą:)

btw. jeśli masz e60 czy nie da się jakoś załatwic polskiej mapy do niej

masakra ze tyle czasu bmw nie wypuściła żadnej:/

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. jeśli masz e60 czy nie da się jakoś załatwic polskiej mapy do niej

masakra ze tyle czasu bmw nie wypuściła żadnej:/

pozdrawiam

 

Taaa, pisalismy o tym na forum 5 - dzwonilem do obslugi klienta w BMW i powiedzieli, ze mapa PL bedzie prawdopodobnie na DVD 2009/1...

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, pisalismy o tym na forum 5 - dzwonilem do obslugi klienta w BMW i powiedzieli, ze mapa PL bedzie prawdopodobnie na DVD 2009/1...

z tego co słyszałem to tak mówią od 2003 roku ze co rok ma byc:D

kumpel juz powiedzial ze na ten temat nie bedzie sie wypowiadal

no ale mysle ze juz powinni w koncu to zrobic

do przyszlego roku mam w sumie czas

wtedy odkupuje od ojca ten cud techniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, również polecam sport contact 2 naprawde niezłe opony, dobrzen się trzymają drog9i są w miarę ciche i miekkie, nie czuje się jeżdząc na nich jakbym na kocich łbach jeździł, tak miałem w Dunlopach :)

oby nie zawiodły

niby sprawdzalem swoje poprzednie, i na 2 zostalo mi 5,5mm a na drugich ok 4, ale i tak chyba zaloze nowe, bo tamte jakies kiepskawe byly:/

no i raz laczka zlapalem, klejone byly, a w czerwcu czeka mnie 5000 trasy w obczyźnie:)

wiec nie ma co ryzykować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam michelin pilot primacy,katuje już drugi komplet i nie można o nich złego słowa powiedzieć---komfortowe,wytrzymałe(przebieg),ciche i na mokrym trzymają super

jest jeden minus-----troszkę dużo kosztują,noooo ale coś za coś

użytkuje rozmiar 205/55-16

polecam gorąco

rafał

Edytowane przez diesel136
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od siebie polecam Goodyear Excellence, kupiłem nówki niedawno i muszę powiedzieć, że opona ta jest - tak jak deklaruje producent cicha, a do tego świetnie klei się do drogi, co czuć na zakrętach i przy hamowaniu oraz bardzo dobrze zachowuje się na mokrym, praktycznie rzecz biorąc nie odczuwa się mokrej nawierzchni...

Również polecam Michelin Pilot Primacy, trumniak mojego ojca jeździ na takich i są naprawdę świetne i długowieczne.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
wybaczcie ze sie podczepie do tematu (ciagle waznego i aktualnego czyli opony:) ) Co sadzicie o oponach BF Goodrich G Force Profiler ,mam zamiar je kupic bo slyszalem ze swietnie trzymaja samochod w zakretach ale nie wiem jak na mokrym i wogole ,,bede wdzieczny za opinie ,dziekowa i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A ja z czystym sumieniem polecam Vredestein Sessanta. Miałem dunlop, Pirelli, Conti SP2 i żadne nie były tak dobre jak vredesteiny. Conti miałem nówki i nie ma porównania do vredesteinów. Zrobiłem na nich 5k km i super na deszczu i na suchym. W dodatku są bardzo ciche, czego nie moge powiedziec o Conti SP2. To mówię z doświadczenia, a nie na podstawie testów sponsorowanych ;)
Adi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.