Skocz do zawartości

dymienie ...


karol659

Rekomendowane odpowiedzi

1.caly czas kopci-a jak sprawdzic te wtryski inaczej niz przez kompa?

 

2. nie mam filtra czastek stalych

 

3.nie mam programu robionego przez "niby" tylko przez compsport-wiecej nie trzeba pisac

 

4.jezdze na motulu

 

i to by bylo na tyle.

320d po wirusie: 202KM i 406Nm


"Jeśli Bóg byłby za przednim napędem, chodzilibyśmy na rekach" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.caly czas kopci-a jak sprawdzic te wtryski inaczej niz przez kompa?

 

2. nie mam filtra czastek stalych

 

3.nie mam programu robionego przez "niby" tylko przez compsport-wiecej nie trzeba pisac

 

4.jezdze na motulu

 

i to by bylo na tyle.

 

1. Ręcznie sprawdzi ten kto na tym sie zna :-) u mnie był np. problem z 1 wtryskiwaczem, który przepuszczał górą i mechanicy u ktorym naprawiam doszli do tego "ręczną" robotą - komputer przy tym nie wykrył żadnego błędu...

Na forum jest załozony temat

[E46] jak sie sprawdza wtryskiwacze?

użyj szukaj :mrgreen:

 

2. Myślałem, że wszytskie nowesze modele BMW 2005> mają DPF.... :?

 

3. Compoty super ogarniają temat TDI - nie wiem jak sprawdzają sie w temacie BMW... zmienić program to nie ejst obecnie problem....

Ja właśnie zastanawiam się czy robić W CS czy Dynosoft.... :D ale raczej udam się ze zleceniem do tych drugich.

 

4. MOTUL i tylko MOTUL.... :D

Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Compoty super ogarniają temat TDI - nie wiem jak sprawdzają sie w temacie BMW... zmienić program to nie ejst obecnie problem....

Ja właśnie zastanawiam się czy robić W CS czy Dynosoft.... Very Happy ale raczej udam się ze zleceniem do tych drugich.

 

 

 

dla nich nie ma roznicy co programuja, maja pojecie o tym co robia i to jest najwazniejsze

320d po wirusie: 202KM i 406Nm


"Jeśli Bóg byłby za przednim napędem, chodzilibyśmy na rekach" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłączę się do tematu.

 

Znajmy który jechał za mną w trasie powiedział, że czasami widzi sporo czarnego dymu za mną.

 

Sprawdziliśmy to i faktycznie przy nagłym, szybkim wciśnięciu gazu przez chwilkę wydobywa się ciemny dym ale po przekroczeniu 2 może 2,5 tys obrotów dym znika.

Przy wolnym dodawaniu gazu i przyśpieszaniu zjawisko nie występuje.

 

Zużycia oleju nie zauważyłem. Nie odczuwam żadnego braku mocy.

 

Co może być przyczyną takiego zachowania?

Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moadip - podjedz do ASO lub takiego warsztatu gdzie maja GP1 do testowania bmw - sprawdz jak ci wskazuja wtryski - kazdy z nich powinien dawac wartosci ok 0,7-1 z tego co pamietam, druga sprawa to sprawdzenie turbiny jak dmucha ale nie na postoju tylko w trakcie jazdy bo na postoju moze byc niby wszystko ok ale jak autko jest obciazone to moze dopiero cos sie dziac - najlepiej isc na hamownie i podlaczyc do kompa gdzie bedzie "live data" i przy okreslonych obrotach oblookac jak turbina daje, przeplywomierz jak pompa paliwa i jakie cisnienie wstepne...

 

jesli to wszystko bedzie ok to wez moze poczytaj ten temat o czyszczeniu filterkow:

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=29414

 

sam sie kiedys troche bawilem zeby doprowadzic do ladu moja 530d i powiem szczerze ze nast auto to bedzie 530i bo nie ma tyle zabawy - lejesz olej z mieniasz filtry i wsio ... :)

 

pozdr i daj znac co tam dolega..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moadip - podjedz do ASO lub takiego warsztatu gdzie maja GP1 do testowania bmw - sprawdz jak ci wskazuja wtryski - kazdy z nich powinien dawac wartosci ok 0,7-1 z tego co pamietam.

 

A czy na KTSie da rade bo u mnie jakies dziwne wartosci podawalo - 2 wtryski okolo zera, jeden okolo 1,2 i jeden okolo 1,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moadip - podjedz do ASO lub takiego warsztatu gdzie maja GP1 do testowania bmw - sprawdz jak ci wskazuja wtryski - kazdy z nich powinien dawac wartosci ok 0,7-1 z tego co pamietam.

 

A czy na KTSie da rade bo u mnie jakies dziwne wartosci podawalo - 2 wtryski okolo zera, jeden okolo 1,2 i jeden okolo 1,5.

 

nie jestem znawca tych interfejsow do BMW mozliwe ze KTS jest tez ok, co do wartosci bliskich zeru bym sie nie martwil ale to 1,5 to juz moze byc sygnal ze wtrysk nie dziala juz tak jak powinien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sprawdzał wtryski przelewowo - chodzi mi o to ile takie badanie średnio kosztuje. - wersja CR???.

Troche mi nieraz potrafi zakopcić przy ostrym wcisnieciu pedalu gazu - tzn raz zakopci raz nie - nie jest to jakas czarna chmura, ale na jedynce nieraz w lusterku da sie zaobserwowac delikatną chmurke - najbardziej widac w nocy jak ktos za mna na swiatlach jedzie. No i komp przeklamuje mi o 15% w spalaniu - oczywiscie zaniza - denerwuje mnie to bardzo bo i zasięg sie nigdy nie zgadza. Lubie jak w samochodzie wszystko jest sprawne, a nie prawie sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mi nieraz potrafi zakopcić przy ostrym wcisnieciu pedalu gazu - tzn raz zakopci raz nie - nie jest to jakas czarna chmura, ale na jedynce nieraz w lusterku da sie zaobserwowac delikatną chmurke - najbardziej widac w nocy jak ktos za mna na swiatlach jedzie.

 

Każdy diesel bez filtra cząstek stałych "puści bąka" przy mocnym wciśnięciu gazu - normalny objaw spalenia większej dawki ON.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy diesel bez filtra cząstek stałych "puści bąka" przy mocnym wciśnięciu gazu - normalny objaw spalenia większej dawki ON.

 

Ale czy tego dymu ma byc tyle ze widac go we wstecznym lusterku - na 1 biegu i nieraz na drugim - ale delikatnie.?? Jestem ciekaw co to oznacza ze BMW ma prawie bezdymne programy - bo ja to rozumialem ze leci czarny dym z rury ale jakis tam maly, napewno niewidoczny w lusterku. Niech mnie ktos naprostuje jak sie myle.

Najlepiej jak by ktos napisal kto ma maly przebieg i brak filtra czastek stalych. Bo ja moze chce dobry samochod naprawiac. Tak to jest jak sie cale zycie benzynami jezdzilo, wtedy nigdy nie uprzykrzalem jazdy kierowcą jadacyjm z tylu.

Z gory dzieki - pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc dyzi kopci , popatrz na auta innych marek , tez kopca , chyba że kopci na niebiesko to problem , wiem ze to denerwujace jak przy mocniejszym wcisnieciu gazu dymi , mysle ze tez wpływ na dymienie ma jakosc naszego paliwa, mam przebieg 130tkm filtra czasteczek (chyba ) nie posiadam i przy mocniejszym dodaniu gazu tez zakopci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, dajcie sobie spokój z tym kopceniem Diesla :)

Ja użytkuję swojego na chipie i widzę szary dym gdy:

1) deptam od 1700obr/min (max moment @ 2000RPM

2) cofam/ruszam - turbo mało co daje powietrza a paliwko leci, więc musi..

 

Kumpel ma od nowości Compacta E46 2.0d 150KM i jak do depta to sieje czarnym w porównaniu do niego że ho ho i jeszcze trochę. Autko w pełni oryginalne, nigdy nie siedział w nim żaden chip, zadbane i cały czas serwisowane. Nikt tu problemu nie widzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na ropniakach, ale..

Kolega jeździ Olimpiadą A4 i miał problem z kopceniem.

Po założeniu chipa i zmianie turbiny kopciła jak autobus MPK.

Na komputerze pokazywało mu za wysokie parametry na przepływomierzu (klapkowy jak w moim e30) jeździł na mojej przez tydzień i to samo, w końcu zdjął pokrywkę przekręcił sprężynę o jeden obrót i po kopceniu, a parametry w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.