Skocz do zawartości

Padła jakaś pompka. Temperatura poszła w górę. Pomocy!


bastek1680

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dzisiaj po raz pierwszy w historii skoczyła mi temperatura :cry: w TDSie, po podniesieniu maski okazało się, że ucieka dużo płynu przez jakąś pompkę, która jest na drodze od głowicy do nagrzewnicy.

 

Pompka jest doczepiona do jakichś okrągłych nie wiem co i na pierwszy rzut oka stanowi całośc przykręconą do karoserii zaraz przy skrzynce bezpieczników.

Owa pompka ma kwadratowy otwór na spodzie i z niego właśnie ucieka płyn.

 

Wiecie Panowie co to za pompka, o ile to jest pompka, i czy to możliwe, że to przez jej rozszczelnienie wzrosła temperatura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to pompka z ogrzewania właśnie, bardzo możliwe, że wzrost temp jest jej winą. Może zapowietrzać cały układ chłodzenia lub po prostu blokuje obieg płynu chłodzącego. Nie w każdej e34 ona występuje. Spróbuj ją ominąć podłączając przewód z niej bezpośrednio do elektrozaworów o ile starczy tego wężyka.
http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompki już nie ma, wycieku też nie, temperatura ok, mogę spokojnie cisnąc.

 

Dzięki Panowie za pomoc.

 

radze ci kupic takowa pompka i wstawic na swoje miejsce.

chyba ze chcesz w grudniu pisac posty w stylu

" czemu mi nie grzeje ogrzewanie na postoju"

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moge sprawdzic czy mam dobra pompe wody? bardzo szybko wzrasta mi temperatura bez roznicy czy jade czy stoje caly czas slysze ze termostat albo wisko jednak koledze siadla pompa i bylo tak jak u mnie.

proponuje tak jak u kolegi - ominąć pompkę, możesz też przy uruchomionym silniku odłączyć wężyk od pompki (niestety narazisz się trochę na utratę płynu) i obserwuj czy pompuje Ci dobrze płyn, kiedyś poszła mi pompa wodna i o dziwo z elektrozaworów płynął mi płyn do nagrzewnicy ale za słabo, więc pamiętaj, że to musi być mocniejszy strumień!

http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moge sprawdzic czy mam dobra pompe wody? bardzo szybko wzrasta mi temperatura bez roznicy czy jade czy stoje caly czas slysze ze termostat albo wisko jednak koledze siadla pompa i bylo tak jak u mnie.

proponuje tak jak u kolegi - ominąć pompkę, możesz też przy uruchomionym silniku odłączyć wężyk od pompki (niestety narazisz się trochę na utratę płynu) i obserwuj czy pompuje Ci dobrze płyn, kiedyś poszła mi pompa wodna i o dziwo z elektrozaworów płynął mi płyn do nagrzewnicy ale za słabo, więc pamiętaj, że to musi być mocniejszy strumień!

 

 

Silwer86 kolega jest ''świeży" i pyta o pompę wody a jej nie radzę omijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.