Skocz do zawartości

Programowanie kluczyka e 36


Edi

Rekomendowane odpowiedzi

1. Wsiadamy do auta, zamykamy wszystkie drzwi, lecz nie "na zamek" a tylko by byly zamkniete Wink .

2.Wkladamy kluczyk do stacyjki.

3. Przekrecamy kluczyk na pierwsza pozycje, tak by swiecila sie tylko kontrolka airbagu (+ ew. wyswietlacz na predkosciomierzu) - na 3 sekundy .

4. Wyjmujemy kluczyk ze stacyjki.

5. Naciskamy przycisk loga BMW na kluczyku i trzymajac go ciagle wcisnietego naciskamy krotko 3-krotnie przycisk do otwierania zamka (przycisk ze strzalka) . Gdy operacja przebiegla pomyslnie przy trzecim wcisnieciu strzalki centralny zamknie sie i otworzy na chwileczke Smile .

Jesli nie dziala - probujemy cala operacje powtorzyc od poczatku, tyle ze trzymajac strzalke, 3 x naciskamy logo BMW

 

 

To jest opis z forum ale spr powinno zadzialac i nie zniechecaj sie bo moze ci sie udac dopiero za ktoryms razem z kolei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem dziś z pięć razy i nic , baterie w pilocie dobre ,pilot sprawdzany na przyrządzie do sprawdzania baterii i jest ok, pewnie coś z centralką nie tak

robiłem to według instrukcji , kontrolka w kluczyku mrugała kilka razy ale drzwi niestety nie zamykają się , gdzie szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie,

A jeżeli samochód jest z 95ego, alarm oryginalny, pilot prostokątny (ze ściętym rogiem), bateria w nim wymieniona i nagle przestało działać otwieranie zamka centralnego "z pilota", to czy może być to kwestia przeprogramowania pilota? Jak to zrobić?

Opis na początku wątku dotyczy sytuacji z jakimś przyciskiem w kluczyku. Przycisk mam, ale jest on do podświetlenia zamka (w kluczyku jest mała żarówka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

Dobra więc tak. Opisy, które tu zamieszczacie nie do końca są kompletne. Rozkminiłem problem i procedura wygląda następująco.

 

1. Wsiadamy do samochodu i zamykamy drzwi.

2. NACISKAMY przycisk otwierania drzwi (ten ze strzałeczką) i wkładamy kluczyk z naciśniętym przyciskiem do stacyjki.

3. Przekręcamy w pozycję 1 na 3 sekundy, wyjmujemy ciagle trzymając strzałkę.

4. Nadal trzymając strzałkę naciskamy 3 razy przycisk zamykania.

5. I dopiero teraz po 3 nacisnięciu zamek zamknie się a nastepnie otworzy.

 

Sprawdzone 3 minuty temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie kolegów piszących nieco wcześniej... ktoś wie jak zaprogramować pilota centralnego w osobnym kontrolerze ?? kwadratowy z opisem Meta system. w kluczyku mam tylko immobilizer.

 

Pozdrawiam.

- Bóg stworzył BMW bo wie co dobre.

- A pozostałe samochody?!

- Bo wie co to poczucie humoru :D


BMW E36 318ti Compact z silnikiem M44B19 w kolorze "Magnetic Blau"... mrrr... ;)

http://www.motostat.pl/user_images/31525/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podepne sie pod temat. Mianowicie, mam przy kluczyku pilot do centralnego, na moje zyczenie w samochodzie zostal zdemontowany alarm bo i tak nie dzialal, i po tej operacji centralny dziala tylko z kluczyka na pilota nie reaguje, dioda w pilocie sie zapala wiec bateria ok ma niecale 12V nie ukrywam ze ten pilot by sie przydal zawsze to wygodniejsze niz wkladanie klucza do zamka. Moze ktos podpowie gdzie szukac przyczyny i ewentualnnie jak temu zaradzic. A swoja droga obok potencjometru od oswietlenia tablicy jest taka mala dioda wyglada na orginal ale widze ze ona sie nigdy nie zapala moze ktos wie od czego to

 

dzieki za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kora - ta dioda to sygnalizator włączonego alarmu, jeżeli wymontowałeś alarm to dioda się nie zapali już nigdy :)...

 

M-Technik: nie mam zielonego pojęcia... auto kupiłem w sumie 4 miesiące temu i ciągle je dopieszczam, chciałem z tym pilotem jechać do jakiegoś warsztatu może oni coś by znaleźli, ale może jak wcześniej jest to kwestia programatora... Jutro zamieszczę zdjęcie, nie wziąłem ze sobą do pracy kluczyków z auta...

 

Pozdrawiam.

- Bóg stworzył BMW bo wie co dobre.

- A pozostałe samochody?!

- Bo wie co to poczucie humoru :D


BMW E36 318ti Compact z silnikiem M44B19 w kolorze "Magnetic Blau"... mrrr... ;)

http://www.motostat.pl/user_images/31525/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podepne sie pod temat. Mianowicie, mam przy kluczyku pilot do centralnego, na moje zyczenie w samochodzie zostal zdemontowany alarm bo i tak nie dzialal, i po tej operacji centralny dziala tylko z kluczyka na pilota nie reaguje, dioda w pilocie sie zapala wiec bateria ok ma niecale 12V nie ukrywam ze ten pilot by sie przydal zawsze to wygodniejsze niz wkladanie klucza do zamka. Moze ktos podpowie gdzie szukac przyczyny i ewentualnnie jak temu zaradzic. A swoja droga obok potencjometru od oswietlenia tablicy jest taka mala dioda wyglada na orginal ale widze ze ona sie nigdy nie zapala moze ktos wie od czego to

 

dzieki za wszelkie sugestie

 

Prawdobodobnie wywalili centralke alarmu ktora obsugiwala centralny z pilota :mrgreen:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich! Jestem tu nowy, zaledwie wczoraj nabyłem pięknego compacta z 97r. Podłączam się pod wątek gdyż mam ten sam problem, ale z dwoma niuansami. Mam tylko jeden kluczyk, centralny działa tylko z zamka (dowolnego). Na pilota nie reaguje, choć dioda na nim miga - wniosek, bateria żyje. Taki klucz:

 

http://www.otofotki.pl/img14/miniaturki/pn4471_DSC04533%202_th.JPG

 

Ale do rzeczy:

 

1. UWAGA TO MOŻE KOMUŚ POMÓC. Mój compact jest z Belgii więc instrukcja do niego jest po niderlandzku :) ale wrzuciłem fragment o programowaniu kluczyków w jakiegoś auto tłumacza i wyszło coś, o czym nikt nigdy nie wspomniał. Jeśli drzwi zostały otwarte z zamka, a nie z pilota (czyli np. macie tylko jeden kluczyk i to z niedziałającym pilotem.) to funkcja programowania kluczyków blokuje się na 15 minut! Od razu można programować piloty tylko jeśli drzwi zostały otwarte właśnie z pilota (ale w tym celu trzeba jeden działający mieć :/ )

 

2. To nic nie zmienia, u mnie i tak nie działa, nawet po 15 min :) Kluczyk zachowuje się jak trzeba, po wciśnięciu kombinacji klawiszy miga LED, ale zamek nie reaguje. To tak jakby nie udawało mi się wprowadzić samochodu w tryb synchronizacji. Przekręcam na 1, wracam, wyjmuję klucz, wciskam co trzeba, kluczyk miga a zamek nic. Zastanawia mnie jednak, że przy lampce w podsufitce mam taki czujniczek czarny, przyczepiony na rzep. Zapomniałem zrobić fotki niestety. Czy to jest fabryczne w compakcie? Czy może oznacza to... że ktoś wywalił fabryczną centralkę i założył jakiś alarm czy coś, do czego nie dostałem pilota? Czy ktoś życzliwy mógłby mi powiedzieć jak wygląda fabryczna centralka od zamków i gdzie jej szukać?

 

Przepraszam za przydługiego posta i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, czy ten pimpek jest oryginalny? Czy może to on jest powodem tego, że nie mogę zaprogramować kluczyka?

http://www.otofotki.pl/img14/miniaturki/mw7459_DSC04537_1024.JPG

http://www.otofotki.pl/img14/miniaturki/ii5124_DSC04536_1024.JPG

Może niech się wypowie jakiś właściciel compacta (mój '97), bo one mają dużo rzeczy inaczej rozwiązanych niż "reszta".

 

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo możliwe. Zwłaszcza że czołgałem się dzisiaj trochę po podłodze, odgiąłem plastik od tunelu środkowego a pod nim znalazłem kabel z wtyczką do telefonu i kabel od anteny do telefonu!

 

Niemniej alarm niefabryczny też jest. Zauważyłem że plastik nad nogami pasażera jakoś tak zwisa, więc pociągnąłem go jeszcze bardziej w dół i na podłogę wypadła... syrenka :) Na pewno nieoryginalna, gdyż oryginalne są jak mniemam montowane pod maską, poza tym na tej było napisane "Made in Czech Rebublic". Kabelek od niej szedł gdzieś wgłąb i był spięty razem z tym cieniutkim, który w słupku idzie do tego czujnika/mikrofonu w podsufitce. Pomyślałem wtedy że to jest czujnik od alarmu, ale może rzeczywiście mikrofon, po prostu zakładany u jednego majstra razem z alarmem więc spiął kabelki razem dla porządku.

 

Ech, czeka mnie teraz sprawdzenie gdzie to jest wpięte w oryginalną instalację, ale nie wiem czy nie zlecę tego elektrykowi bo przeraziła mnie ilość kabli, które tam znalazłem i nie chcę nic pomieszać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Mam problem w E36 cabrio z 93roku.

 

Wczesniej działało wszystko OK, teraz pilot działa tylko gdy kluczyk jest włożony do stacyjki i przekręcony na pozycję 1. Po wyciągnięciu kluczyka pilot nie działa i nie mogę go zaprogramować jak to zostało opisane wczesniej.

Nie mogę zaprogramowac być może dlatego że otwieranie i zamykanie samochodu jest na jednym przycisku.

Jak sobie z tym poradzic?

 

Na pilocie są jeszcze 2 dodatkowe przyciski które również działają ale tylko gdy kluczyk jest w stacyjce w poz.1.

Te 2 dodatkowe przyciski to 1-włączanie/wyłaczanie zapłonu i 2-palenie (kręcenie rozrusznikiem)

Samochód ma dołożone palenie z pilota.

 

 

I jak to zaprogramować? otwieranie i zamykanie samochodu na 1 przycisku pilota. Ogolnie wszystko na pilocie działa, ale tylko gdy kluczyk jest przekręcony na poz.1

 

 

 

http://s24.postimage.org/ogh0i44w5/2013_03_11_382.jpg

 

 

upload pics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam, mam taki kluczyk jak ten po lewo

http://bmwe32.masscom.net/ivo/remote_install/keys.jpg

, po rozładowaniu akumulatora doszczętnie padło mi sterowanie z kluczyka.

 

Próbowałem wszelkich kombinacji i nic. Jedyne co zauważyłem to że jak trzymam długo guzik od "otwierania" i później równocześnie wcisną 3x do zamykania i puszczę obydwa to miga kilka razy dioda na kluczyku, jak by się łączyła z centralką czy coś. Ale nic się nie dzieje.

 

Może rozwiązał ktoś już problem z programowaniem akurat tego kluczyka.

http://img338.imageshack.us/img338/4369/sygnaturka2w.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.