Skocz do zawartości

Pierwsza Betka

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Nosze sie z zamiarem kupna e39 520i z 1998/99. Jezdzil bede niewiele - ok 5 tys rocznie i glownie w krotkie trasy za Warszawe. Zarejestrowany bedzie tylko na mnie, czyli zadnych znizek nie bede mial. Chcialbym wydac ok 20 tys pln (moze bede go sprowadzac z Niemiec). Czy taki zakup bedzie w ogole mozliwy? Czy macie jakies uwagi dotyczace tego silnika, na co zwrocic uwage. Jak ksztaltuja sie koszty utrzymania, ile srednio w m-cu wydajecie pieniedzy oprocz kasy na paliwo? Dzieki z gory za pomoc.
Opublikowano
Nosze sie z zamiarem kupna e39 520i z 1998/99.Chcialbym wydac ok 20 tys pln

Czy taki zakup bedzie w ogole mozliwy?

ten rocznik w tych pieniądzach w przyzwoitym stanie to nie możliwe :?

Opublikowano
  • Autor
Bede mial mozliwosc wyjazdu do Niemiec po samochod ze znajomym. Ile w Polsce i za Odra bede musial wydac na auto w dobrym stanie? Slyszalem ze samochody z importu maja bardzo wyeksploatowane el. zawieszenia (przede wszystkim sparciale gumy - rowne drogi, wiec nic im nie stuka lecz sie starzeje) i po przejechaniu sie po polskich drogach duzo rzeczy bede musial wymienic. Chce sie zorientowac czy sprowadzenie nie wyjdzie mi czasem drozej niz zakup auta w dobrym stanie w Polsce.
Opublikowano

Cześć,

 

Tyle z granicą kosztują E39 w stanie, w którym nie wstydzi się ich sprzedawać dealer BMW:

http://ecom.bmwgroup.com/ecom32gahp/DE-GAHP/UVMBMW/de/pages/uvse/index.jsp;jsessionid=H7QN2LUVpSymg0vZDt2IRDlyPiUNzecfkoOE3uRpQD8wIcSZiQNN!-1285469210?process=uvse

 

pozdrawiam,

Andrzej

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Opublikowano
Jezdzil bede niewiele - ok 5 tys rocznie i glownie w krotkie trasy za Warszawe.

 

Kup BMW to w te krótkie trasy za W-we będziesz jezdził przez Poznan i moge sie założyć ze z tych 5 zrobi sie conajmniej 10tys rocznie :)

 

Czy macie jakies uwagi dotyczace tego silnika, na co zwrocic uwage. Jak ksztaltuja sie koszty utrzymania, ile srednio w m-cu wydajecie pieniedzy oprocz kasy na paliwo? Dzieki z gory za pomoc.

ja polecam silnik 2.8, pali "prawie" tyle co 2.0 a przyjemność jest dużo większa :) Wg mnie koszty utrzymania kształtują się proporcjonalnie do stanu auta, a za 20 tys to raczej rocznik 96/97 :)

 

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor
Nie wiem dokladnie czy powyzej 2 litrow, sa jeszcze jakies roznice w ubezpieczeniu (wiadomo ze 2.8 to wieksza radosc, ale jestem raczej i wyzsze oplaty). Na stronce, ktora podal vodka40 jest auto z marca '98 za 6,5 k euro, czyli ok 22 500 pln. Szukajac u bezposrednich osob a nie w komisach, mysle ze mozna z tej ceny zejsc ponizej 20 tys pln. Prosze jeszcze o informacje, jakie oplaty czekaja na mnie przy kupnie auta za granica (czy cos sie zmienilo jak jestesmy w schengen)
Opublikowano

Nie kupuj E-34 :) w tej cenie kupisz E-39 w niezłym stanie lecz nie z tego rocznika czyli nie 98/99. Ja kupiłem moje 523i za 18tys plus opłaty rocznik 1996 w dobrym stanie skóra itp itd, autko naprawde nieźle utrzymane i pod względem technicznym i wizualnym. Co prawda długo szukałem i również miałem przeznaczona konkretną kwotę pieniędzy. Wolałem wybrać dobrze utrzymane nieco starsze E-39 niż młodsze ale niewiadomo co?? Wiadomo ile ludzi tyle zdań. Ważny jest stan techniczny autka aby póxniej nie ładować w auto, w które i tak nieważne w jakim stanie by niew było i tak na samym początklu musisz władować troszke kasy w wymiany takie jak oleje paski płyny itp. Reasumując, w cenie 20tys nie kupisz dobrej z rocznika 1998/99. A ogólnie jesli będziesz jeździł niewiele i tylko głównie trasy to minimum 2,5 a najlepiej 528, ale 2,5 wystarczy rownież. Radzę poszukaj nieco starszego jesli to sztywna kwota jaką możesz przeznaczyć, albo ewentualnie za ok 15-17 tysięcy kupisz dobre E-34, nad którym też myślałem przed zakupem swojej, ale teraz za nic bym się nie zamienił to zupełnie inna stylistyka inne auto i w ogóle, choć nieco droższe w utrzymaniu niż E-34

Pozdrawiam

Opublikowano
co do ubezpieczenia, ja płacę 930zł/rok :mad2: (oc+nnw) zniżki mam ojca 60%, ale jako że jest on współwłaścicielem, a ja nie mam skonczonych 25 lat to jest jakaś zwyżka (chyba 30% ale nie jestem pewny)
Opublikowano
  • Autor
Dzieki za rady. E39 zdecydowanie bardziej mi sie podoba niz E34. Kwota ok 20 000 tys jest raczej sztywna i wolalbym jej nie przekroczyc. Chcialbym miec e39, wiec jesli nie z 1998 to moze byc rok starsza, najwazniejsze zeby byla i zeby byla sprawna:-) A co do tego kalkulatora, to czy przez ostatni rok nic sie nie zmienilo, bo dane sa z grudnia 2006.
Opublikowano

Spokojnie kupisz coś w tej cenie ale rocznik 1996 np:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4548796/

 

ta wydaje się być niezła w tej cenie, oczywiście specem nie jestem :mrgreen: wiadomo że zdjęcia a rzeczywistość to dwie różne sprawy, ale mozna poszukac i za granicą, oczywiście jesli masz czas jechac po auto itp

Opublikowano
Spokojnie kupisz coś w tej cenie ale rocznik 1996 np:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4548796/

 

ta wydaje się być niezła w tej cenie, oczywiście specem nie jestem :mrgreen: wiadomo że zdjęcia a rzeczywistość to dwie różne sprawy, ale mozna poszukac i za granicą, oczywiście jesli masz czas jechac po auto itp

 

tez mi się podoba - nawet jak ma w 90% skrecony licznik to bym go obejrzał

(OO)=== OO===(OO)
Opublikowano
po co mu 2.5 albo 2.8, toż to tylko większe opłaty przy rejestracji, ubezpieczeniu itp. bierz 520i
Opublikowano
po co mu 2.5 albo 2.8, toż to tylko większe opłaty przy rejestracji, ubezpieczeniu itp. bierz 520i

 

O ile wiem to po wyżej 2 litrów nie robi już różnicy.

Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
Opublikowano

jeśli byś oglądał tą z linku to sprawdź co jest pod pokrowcami

pewnie już niewiele zostało z foteli

Opublikowano
no właśnie.a w spalaniu też nie ma różnicy żebyś potem nie żałował :wink: zastanów się nad innym silnikiem chodź o 2.8 za tą kasę to w dobrym stanie raczej się nie kupi :?

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Opublikowano
jeśli byś oglądał tą z linku to sprawdź co jest pod pokrowcami

pewnie już niewiele zostało z foteli

 

przecież to nie pokrowce.to welur,ja miałem taki kiedys

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Opublikowano

dokładnie tak jak pisze Łukasz

to jest welur i też miałem taki w E-39 523i :8)

Opublikowano

to jest welur i to ten brzydszy taki gładki niestety, ale to kwestia gustu :D autko nawet nawet jak za ta kase, podałem przykład, a jesli chodzi o 528 w tej cenie to dobrej nie kupisz więc odpuśc, szczerze to wątpliwe czy ta 523i jest dobra za ta kasę, choc wygląda nieźle, ja tam mam skóre i bardziej odporna jest na uszkodzenia itp

Ps A'propos ubezpieczenia to powyzej 2,5 litra różnicy nie robi czyli od 2,5 wzwyż to juz takie same opłaty a 2,5 jeszcze się łapie chyba na tą niższą składkę. Do autora postu zastanów się i przemyśl, bo jesli trasy tylko robisz to moze pomyśl minimum nad 523i to juz niexle jeździ nawet, skoro już nie chcesz 528, której zreszta dobrej w tej cenie nie dostaniesz, chociaz okazje się trafiają ja długo szukałem i własnie 528 ale wolałem dobrą 523i niz zjeżdzoną 528 zwlaszcza ze jeżdze po miescie tylko krotkie odcinki a w takich warunkach jak u mnie( zakorkowane auto, krotkie trasy niedogrzany silnik często) to wiem ze 2.8 jest miej oszczedne niz 523 zdecyowanie

Opublikowano

to jest welur i to ten brzydszy taki gładki niestety, ale to kwestia gustu :D autko nawet nawet jak za ta kase, podałem przykład, a jesli chodzi o 528 w tej cenie to dobrej nie kupisz więc odpuśc, szczerze to wątpliwe czy ta 523i jest dobra za ta kasę, choc wygląda nieźle, ja tam mam skóre i bardziej odporna jest na uszkodzenia itp

Ps A'propos ubezpieczenia to powyzej 2,5 litra różnicy nie robi czyli od 2,5 wzwyż to juz takie same opłaty a 2,5 jeszcze się łapie chyba na tą niższą składkę. Do autora postu zastanów się i przemyśl, bo jesli trasy tylko robisz to moze pomyśl minimum nad 523i to juz niexle jeździ nawet, skoro już nie chcesz 528, której zreszta dobrej w tej cenie nie dostaniesz, chociaz okazje się trafiają ja długo szukałem i własnie 528 ale wolałem dobrą 523i niz zjeżdzoną 528 zwlaszcza ze jeżdze po miescie tylko krotkie odcinki a w takich warunkach jak u mnie( zakorkowane miasto, krotkie trasy niedogrzany silnik często) to wiem ze 2.8 jest miej oszczedne niz 523 zdecyowanie

Opublikowano

 

przecież to nie pokrowce.to welur,ja miałem taki kiedys

 

pewnie ze nie pokrowce :)

(OO)=== OO===(OO)
Opublikowano
Witam, niedawno zakupiłem 520i i zgadzam się z tym którzy twierdzą żebyś się zastanowił nad 523 bo rzeczywiście trochę mi brakuję mocy w 520, z drugiej jednak strony kupiłem śliczną 520 z 98 mieszcząc sie z opłatami w 20 tyś. Jeśli już będziesz ogklądał coś krajowego to zwróć uwagę np. na nr. rejestracyjne im starsze tym autko dłużej sie tłukło po naszych drogach. Pozdrawiam

http://img510.imageshack.us/img510/3346/mojecudenko2009.jpg

_____________________________________

"Anonimowość synonimem długowieczności"

Opublikowano
Ja też kupiłem piękną e39 w kombi z 1998 roku i z oplatami wyszla mnie 21200 :) 2.0 :D autko miodzio :D
brokat_
Opublikowano
czyli wychodzi na to, że można tylko trezba się rozejrzeć i nic na siłę poczekać poszukać i zastanowić się.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.