Skocz do zawartości

Jakie felgi do E60?


Mark_Wawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam E60 525D (211 KM) planuje kupić aluminiowe felgi, rozmiar 17", obecnie używam podczas zimy 16", jakie są Wasze opinie na temat większego rozmiaru? Zależy mi na komforcie, dość dużo jeżdzę. Więc chyba 17" to już max?

 

Czy ktoś zna dobry i umiarkowanie tani sklep z felgami? Jakiego producenta polecacie?

 

Z góry dzieki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hej. Skoro mowa o oponach i kolach to musze wspomniec, ze poruszam sie na 18tkach RF 275/35tyl a przod troche wezsze. Myslalem, ze bedzie tragicznie ale jestem mile zaskoczony. Pozytywy takiego rozmiaru to doskonala przyczepnosc, nie nosi na koleinach, bo opony szersze od kolein,maximum trzymanie boczne,auto jak przyklejone oraz wyglad. Sa i negatywy koszt jednej opony 1100, mniejsza amortyzacja dziur w jezdni a u nas na zulawach drogi sa jak ser zulawski.

Tak a propo mam pytanie. Jak zaloze do mojego autka np 16kola (opony nie RF) ale zwykle to komp bedzie wspolpracowal i powiadamial mnie o przebiciu lub niedostatecznym cisnieniu. Bo ten system opiera sie na absie. Jak to bedzie po zalozeniu innych kol? Z gory dziekuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System powiadomi Cię zawsze o różnicy obrotowej kół, bez względu co założysz.

Więc także wtedy gdy będzie za mało powietrza w kole lub jeśli jest przebite / z pewnym wyprzedzeniem, a nie jeśli już będzie na zero/.

Pozdrawiam :hand:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 to max? chyba na zimę,

spokojnie możesz 18stki lub max 19 włożyć,

przegięcie to 20 cali

taka gablota na 17 wyglada jak na kółeczkac od Rolek

 

Tez mi sie tak wydaje... Ja mam 18" i przy M-Pakiecie jest to za malo. 19" bedzie w sam raz.

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, ale nie jeździsz po Polsce za dużo, z tego co widać... Ja wziąłem 17 cali, tu gdzie mieszkam drogi raczej są tragiczne. I wolałem kupić dwa komplety nowych 7nastek. Wahałem się oczywiście między 18 cali, ale rozsądek wygrał i jestem zadowolony. Każdy ma jakieś inne postrzeganie komfortu i estetyki, ja wyszedłem z założenia że kupuję auto dla siebie, a nie dla ludzi idących chodnikiem, którzy i tak oglądają się za tym modelem niezależnie od tego na jakich kołach jedzie. Poza tym wystarczająco wytrzęsło mnie w poprzednim aucie, dlatego wolałem nie ryzykować.
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Od czasu zakupu e60 jeżdzę na 18tkach... Bardzo fajnie mi się jeździ;p Na lato zamierzam kupic 19tki. Jeżdżę tylko po Polsce. Nie mam porównania z mniejszymi felgami w tym modelu, ale wcześniej jeździłem VW Borą na 16tkach i komfort jazdy jest nieporównywalny :D (oczywiście na plus dla BMW).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie mam :

 

zima 245/45/18 jezdzi sie rewelacyjnie

 

Lato 245/35/19 275/30/19 run flat

 

Wyglad znakomity , komfort jak na 18 nie czuje roznicy czy to 18 czy 19

Raz BMW / / / Zawsze BMW http://img528.imageshack.us/img528/4160/motorsporticon0ms.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, rozglądałem się nieco i jest sporo do wyboru, dowiedziałem się, że do BMW, mogę stosować jedynie felgi z homologacją BMW czyli oryginalne, czy to prawda?

widziałem sporo ładnych felg np. Dotz, AEZ, Dezent,

 

http://moto.allegro.pl/search.php?string=bmw+17&us_id=1068579&country=1

 

lub

 

http://www.allegro.pl/search.php?string=5x120+17&us_id=6587882&country=1

 

lub oryginał BMW M5?

 

http://moto.allegro.pl/item334041723_17_bmw_m5_alufelgi_oryginalne_komplet.html

 

Jaka jest Wasza opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie znac, co myslicie o tych felgach? generalnie widzę, że to pewnie prosto z Chin :( ale wyglądają całkiem ładnie, tylko jak to się sprawuje na drodze ??

 

Słyszałem coś, że do BMW można używać tylko felg z homologacją, oryginał? Nie wiem co o tym myśleć,

 

Z góry dzieki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie nie do auta tej klasy. Jak już kupujesz taki samochód to kup dobre felgi -> pamiętaj ze one uświadczą o twoim bezpieczeństwie.. Ale to moje zdanie.

 

Popieram w 100%

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma takich siedemnastek w ogóle. Takie felgi występują tylko w rozmiarze 19 cali w M5. Jeżeli chcesz tego typu felgi 17 cali z oferty bmw to jest model Radialspeiche 244, V-speiche 245 ewentualnie Kreuzspeiche 144. Wierzyłeś że oryginalne nowe felgi BMW dostaniesz za 2000 zł komplet?
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym zalozyl orginalne 18'ki od M6 :cool2: Wszystkie fele ,no moze prawie wszystkie ktore byly w linkach wyzej sa ladne,ale nie w rozmiarze 17' :duh: Zaloz 18' i bedziesz zadowolony. Nie sluchaj ludzi,co pisza,ze drogi sa do bani na takie duze kola. To fakt,drogi sa do d....y,ale nie wszedzie :mad2: dla tych co nie umia jezdzic nawet 16'ka bedzie za duza . Ja w Alpinie mialem 19'ki z opona o profilu 35 i bylo dobrze :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.