Skocz do zawartości

zakup e32


młody27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Zamierzam kupić BMW E32 z silnikiem do 3.5 litra pojemności (bez gazu-ma to być drugie auto).Chcę przeznaczyć na ten zakup max 7.5 tys zł.Czy można coś kupić sesnsownego w tym przedziale cenowym i na co zwrócić uwagę przy kupnie?Jakie są wasze opinie o tym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te kwotę kupisz.

 

Na co zwrócić uwagę? No jak przy każdym aucie...

 

- Bezwypadkowy oznacza w praktyce brak problemów z korozją, po wypadku jest zwykle odwrotnie. Nie wiadomo za co się złapać. Roczniki 90+ są w ocynku, wcześniejsze chyba też.

- Brak gazu teraz i kiedyś, ew. sekwencja. Silnik M30 jest prawie niezniszczalny lecz da się go wykończyć partacko założoną instalacją.

- Posprawdzać "elektrykę": szyby, dach, lusterka, ew. fotele itp. Auto pod tym względem powinno być idealne.

- W przypadku automatu dobrze sprawdzić skrzynię (jak to zrobić jest na forum), bo naprawy nie są tanie.

- Sprawne zawieszenie, bo również naprawy nie tanie. Zawieszenie jest wielowahaczowe, a tanie zamienniki zwykle kiepskiej jakości.

 

Tyle ode mnie.

Trwa ładowanie podpisu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... ja za swoją jakiś czas temu dałem 4.5ooo PLN, skupiałem się na blachach (sprawdziłem przy pomocy znajomego rzeczoznawcy - takim specjalnym czymś ;) ) Miałem problem z benzyną (pompa padła, trochę nagrzebane w silniku)...

 

Wydałem dodatkowo około 5ooo PLN na remont: silnik + układ zasilania paliwem (pompa, regulacje, uszczelki, regulacje gazu [LPG]), skrzynia + sprzęgło (uszczelki, regeneracja tarczy i docisku)...

 

W sumie to mogłem za tą sumę kupić od razu autko w b.dobrym stanie... miałem jednak wątpliwości i wolałem być cwaniak :D

 

Bynajmniej nie żałuję, chociaż miało być znacznie taniej :mrgreen:

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam E32 bezwypadkowa to lada wyczyn kupując zwróć uwagę bez kompromisu na silnik i skrzynia automatyczna zawieszenie zawsze można zrobić nie są to astronomiczne koszty,podłożnice przednie i tylne oraz progi muszą być całe no i instalacja elektryczna bez jakichkolwiek przeróbek bo e32 to lider elektroniki.Jeżeli nie potrzebujesz wyścigówki to 730 wystarcza.Powodzenia w udanym zakupie :D

PASJONAT E32 posiadałem E32:730R6,730V8,750V12

......................................................................

POSIADAM E32 750 V12 SPRZEDAJE CZĘŚCI

TEL 513068207

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy majarację mówiąc o bezwypadkowym, ale musisz pamiętać że jeśli np widać że któyś błotnik był malowany to nie powinno Cieto przerażać, u mnie jest tak że całe auto jest bardzo ładne, ale ktoś kiedyś miał stłuczkę i zamiast założyć oryginalny nawet używany błotnik to go malowali i klepali, no ale wymiana błotnika nie jest droga.

 

kolejna spawa, przejedź sienią i sprawdź dwie rzeczy, jak jedziesz powiedzmy te 50 km/h to dość szybko wciśnij gaz do końca ale bez kickdowna (nie naciskaj przyciku pod pedałem gazu), jeśli w jakikolwiek sposób skrzynia bedzie miała problem z redukcją biegu, będzie ciągneła bez redukcji, to oznacza to problem z mocą silnika, mozna się co do tego upewnić rozpędzając troszkę auto i puszczajac powoli gaz, jeśli przy wrzucaniu wyższego biegu bezi szarpało to na bank auto ma problem z mocą. Z regóły problemy z mocą mają bardzo duże odzwierciedlenie w wysokim spalaniu.

 

No i bardzo ważna sprawa, nie rozpatruj tego auta w kategoriach rocznika, ja mam 88 rok a auto jest naprawdę świetne (troszke problemów z mocą ale prawie doszedłem co było przyczyną).

 

Acha może wystąpić paradoksalna sytuacja, jeśli sieokaże że nie słychać zworów na ciepłym a nie daj Boże na zimnym silnku to mijaj auto szerokimj łukiem bo prawdopodobnie wałek rozrządu już jest okrągły. Najlepiej jak słychać je bardzo delikatnie. Wiekszy luz zaworowy nic nie popsuje za to za mały bardzo szybko rozwali rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szykuj sie z kosztami, jezeli nie chcesz ladowac duzo w auto to moze pomysl nad seria 3cia, 80% auta to powypadkowe, 50% zagazowane zwykla lpg, nie zadbane, z ogromnymi przebiagami (cofnietymi), auto po tylu latach ma prawo juz sie sypac tym bardziej jak ktos nie dbal wczesniej, a przy tym wieku auta to wiele moglo z nim byc...

ja uwazam ze seria 7 to powinna byc seria 7 , komfort elegancja i moc a nie grzebanie przy silniku, przy elektryce itp...

ale jak trafisz naprawde zadbana i w dobrym stanie to pokochasz to auto, super komfort, moc, jezdzi sie tym naprawde super, na trasy lepszego auta nie znajdziesz za te pieniadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że masz jeszcze coś odłożone oprócz tych 7500. Każde auto używane, choćby było w dobrym stanie wymaga pewnych nakładów. Jeśli ktoś sprzedaje auto zazwyczaj przed sprzedażą nie wymienia zbyt wiele, także na pewno jakieś klocki, końcówki, gumy będziesz musiał porobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest fak że w każdym aucie, używanym a w szczególności w BMce trzeba na dzień dobry przednie zawiasy od podstaw zrobić. Wymiana tylko poszczególnych elementów to póśrodek i generuje później dodatkowe koszty w postaci niepotrzebnej dwukrotnej robocizny warsztatu, a wogóle to nie ma wiekszej przyjemnosci jak naprawa autka własnymi rękoma z pomocą kolegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak...nie patrz na rok bo wiele jest takich przypadków iż egzemplarz z 88r jest w duzo lepszym stanie niż z np 93.Moja jest 89r i chciałbym za nią trochę więcej niż 7.500.Niektórzy mogą sie dziwić-"Przecież to stare auto..." ale wiem co mam i wiem ile trzeba poświęcić czasu i pieniędzy żeby mieć E32 w bdb stanie.

 

Ktoś napisał że kupując E32 trzeba na "dzień dobry" coś dołożyć...nie zgodzę sie z tym!jestem pewny że jak byś kupił auto od prawdziwego fana bmw to przez min6miesięcy jeździsz 100% bez dokładania kasy.Ja właśnie kupiłem taki samochód i teraz też jak bym go sprzedał ktoś by po mnie nie miał kompletnie co poprawiać.Ma jeden malutki "bąbelek" na drzwiach ale jak na razie mi nie przeszkadza bo go jeszcze nie widać :wink:

 

Szukaj a znajdziesz :lol: tylko się nie napalaj bo to jest najgorsze :nienie:

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanych "łowów" :mrgreen:

Łukasz

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak...nie patrz na rok bo wiele jest takich przypadków iż egzemplarz z 88r jest w duzo lepszym stanie niż z np 93.Moja jest 89r i chciałbym za nią trochę więcej niż 7.500.Niektórzy mogą sie dziwić-"Przecież to stare auto..." ale wiem co mam i wiem ile trzeba poświęcić czasu i pieniędzy żeby mieć E32 w bdb stanie.

 

Ktoś napisał że kupując E32 trzeba na "dzień dobry" coś dołożyć...nie zgodzę sie z tym!jestem pewny że jak byś kupił auto od prawdziwego fana bmw to przez min6miesięcy jeździsz 100% bez dokładania kasy.Ja właśnie kupiłem taki samochód i teraz też jak bym go sprzedał ktoś by po mnie nie miał kompletnie co poprawiać.Ma jeden malutki "bąbelek" na drzwiach ale jak na razie mi nie przeszkadza bo go jeszcze nie widać :wink:

 

Szukaj a znajdziesz :lol: tylko się nie napalaj bo to jest najgorsze :nienie:

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanych "łowów" :mrgreen:

Łukasz

 

racja tylko prawdziwy fan tego modelu, ktory doinwestowal auto nie sprzeda go za kilka tysiecy , tylko za kilknascie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.