Skocz do zawartości

Wycena 730iA


Duro2005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrafi ktoś wycenic mniej wiecej ile dostane za swoja bmw 730iA bo niestety chyba bede miał szkode całkowitą ;(...

Więc tak:

Rok 1992, automat 3.0 r6 320tys. KM przebieg

- instalacja gaz. II gen.

- 2x poduszka pow.

- servotronic

- tempomat

- asc, abs

- klimatyzacja automatyczna

- webasto

- el. szyby, lusterka, fotele przednie (welur)

- spryskiwacze reflektorów

- telefon

- centralny zamek na pilota + dobry alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "ile dostane"?

 

Odszkodowanie to 100% kosztów naprawy samochodu o ile nie przekroczą wartości auta.

I oczywiście w gestii ubezpieczyciela jest wykazać jak najwyższe uszkodzenia i jednocześnie jak najniższa wartość auta tak, aby doprowadzić do uznania szkody całkowitej.

A Ty masz udowodnić jak najwyższą wartość auta, żeby naprawy jej nie przekroczyły. Wtedy jest najlepsze odszkodowanie, najszybciej i najprościej.

Wartość auta określa sie na chwilę, kiedy nastąpiła szkoda, więc jeśli było tam zamontowane audio za 5k pln i chromowane felgi za 15k, to wartość auta należy wyceniać na lekko ponad 20 patyków.

Trwa ładowanie podpisu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "ile dostane"?

 

 

A Ty masz udowodnić jak najwyższą wartość auta, żeby naprawy jej nie przekroczyły. Wtedy jest najlepsze odszkodowanie, najszybciej i najprościej.

 

Napisałem że raczej będzie szkoda całkowita bo koszty naprawy przekroczą wartośc, wystarczy juz sama maska, zderzak, błotniki, chłodnice, wisko, poduszki wystrzelone, nie mówie już o reszcie. Chodzi mi ile okolo beda chcieli mi wypłacic za nia, bo i tak jestem przygotowany że walna jakąś smieszna cene ;/ jak wtedy udowadniac wartośc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosną uznali szkodę całkowitą mojego Mercedesa 124. Wyliczyli wartość auta chyba na 8200 - oczywiście cena niższa niż tych giełdowych ale tak im wychodziło z taryfikatora. Wypłacili mi 4800 i zostawili rozbite auto. Za rozbite proponowali mi dodatkowo 2800 (jakiś niby przetarg urządzają i proponują najwyższą cenę jaką uzyskali), ale się nie zgodziłem i sprzedałem za 4000 przez allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi ile okolo beda chcieli mi wypłacic za nia, bo i tak jestem przygotowany że walna jakąś smieszna cene ;/ jak wtedy udowadniac wartośc?

Wartość udowadniać poprzez niezależnego rzeczoznawcę. Koszt 100-200 zł, ale to i tak na 99% odzyskasz wyciągając większą kasę od ubezpieczyciela.

W przypadku szkody całkowitej wygląda to tak:

 

Wartość auta przed szkodą: 10 000

Koszty naprawy: 20 000

 

Wobec powyższego uznaje się szkodę całkowitą, gdyż ubezpieczyciel nie może wypłacić odszkodowania wyższego od wartości auta i wtedy:

 

Wartość auta przed szkodą: 10 000

Wartość wraku: 4 000

Do wypłaty: 10 000 - 4 000 = 6 000

 

Tak to wygląda, choć ja upierałbym sie przy tym, że wrak jest wart 0 zł, gdyż skoro wg. nich naprawa jest ekonomicznie nieuzasadniona, to dlaczego mnie albo komukolwiek innemu ma sie to opłacić?

Druga sprawa: wrak, którego nie naprawiasz musisz oddać KOMPLETNY do stacji demontażu pojazdów, gdzie nie musisz za to dostać ani złotówki.

 

Czyli musisz udowodnić jak najwyższą wartość auta i jak najniższą wraku.

Szczegóły powie Ci tylko rzeczoznawca albo jedno z tzw. biuro pomocy poszkodowanym. Ubezpieczyciel myśli tylko i wyłącznie o wypłacie jak najniższego odszkodowania.

Trwa ładowanie podpisu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bunię z 88roku i mam AC w Warcie - załatwione bez problemu. Co do stłuczek: przedni pas, maska, grill, okulary na reflektory, lekko obtarty zderzak i wiatrak wisko dotknął chłodnicy - chłodnica cała wisko do wymiany. Wszystko w listopadzie ubiegłego roku - Warta wypłaciła szkodę całkowitą z ubezpieczenia OC sprawcy w wysokości 4800PLN ;) Fajnie
Obecnie AUDI S4 QUATTRO... do BMW wrócimy na wiosnę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zadbanego i wypasionego auta(np w drogie felgi) szkoda słów,, właściciel zawsze będzie się czuł oszukany i bezsilny

W przypadku sypiącego się wraka właściciel może nawet się ucieszy

 

Od tyle,,,

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.