Skocz do zawartości

318is ile pali


Rekomendowane odpowiedzi

Mi na 215/55 R16 pali ok 7,5-8 litrow.I to nie na trasie tylko srednio.Jazda w miare dynamiczna ale bez szalenstw.

 

wybacz kolego ale teraz to troche przesadziles, 8 litrow przy dynamicznje jezdzie IS w e36 nie spali, nie ma szans. Chyba ze na 70 km.

 

Tu nie chodzi kolego o to zeby pokazac czyje auto najmniej pali tylko kolega chcial znac realne wartosci a nie takie jak ty bys chcial miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio trasa 70% 120-160km miejscami 190km/h,(bardzo wczesne godzinny ranne ,zero ruchu)a reszta 30% miasto-wyszło 9,3l/100pb,a jeżeli chodzi o jazde tylko w miescie niech ktoś nie gada bzdur ze spali mniej jak 10l,ja nie jestem w stanie zejsc już od ponad pół roku,koła 16/205...wszystko szczelne i sprawne...moja dziewczyna ma nowa mazde 1.6 16V z przebiegiem 30tys i tez mi sie nia nie dało zejsc mniej jak 10 w tym samym miescie :duh: ,w obu przypadkach jazda spokojna bez szalenstw (2500-3000obrotów)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 45 litrach robie 600 km.Latwo obliczyc ile pali.Jezdze przewaznie po gorzystym terenie i rzadko przekraczam 100-110 km/h. NIE JAK EMERYT I NAPRAWDE TYLE MI SPALA.

A dynamicznie jazda wcale nie oznacza jazdy bez przerwy ok 5-6tys obr/min.

 

Nie mam zamiaru prowadzic tutaj jakiejs giga sprzeczki ale przeczytaj co pisza koledzy a potem powiedz mi czy to co ty piszesz jest szczere. Ja tez wyjezdzilem troche kilometorw IS-em i wiem ile mniej wiecej spala, ale twoj to jest jakis nadzwyczajny przypadek, moze masz jakies mega magnetyzery albo cos w tym stylu co pozwala ci zaoszczedzac tyle paliwa, bo jak inaczej wytlumaczysz fakt ze twoj IS spala przy dynamicznej jezdzie po gorach tyle samo co inne przy normalnej jezdzie na trasie.

 

Zgadzam sie ze jadac IS-em po trasie z predkoscia przepisowa na autostradzie spalisz ok 7-8 litrow ale na pewno nie w gorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik mam bez zadnych "udoskonalen"-to po pierwsze.Po drugie jezdze po terenie gorzystym a nie po gorach(okolice Bochni,Limanowej).

Opony(letnie) mialem 205/55 R16. 95% pokonywanego dystansu to drogi poza miastem-byc moze wlasnie dlatego w opini niektorych mam tak nie realne spalanie.Kolejna sprawa to fakt ze nie jezdze raczej na krotkich dystansach.I naprawde nikt mi nie musi wierzyc ale po zrobieniu ok 600 km tankuje przewaznie 45 litrow.(zima troche wiecej).Z reka na sercu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe stary sam jestem z limanowej i na oponkach 195/60/r15 nie da sie zejsc nizej niz 10l/100km w tej temp którą teraz mamy - ok 0st C

jazda spokojna

podejrzewam ze w lecie bedzie takie samo spalanie z powodu szerszych opon 205/50/r16 i mozliwosci osiągnięcia wiekszych prędkosci

Będziesz Mógł Wyprzedzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie ja mam betke na 17tkach 225/45/17 tył i przód i pali mi potworek po miescie ok 13 litrów........spokojna jazda fajnie????

BMW - marka stworzona dla radosci z jazdy

Bardzo Madry Wybor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
To teraz i ja się wypowiem. Mam od tygodnia IS'a, gaz jest założony ale staram sie jezdzic tylko na benzynie, komputer pokazuje przewaznie 14-15/100 po miescie, jazda spokojna, max do 3000obr/min. Kapcie mam 225/45/17 wiec moze dlatego tyle jara. A moze sonda zdechla? Nie wiem ;/
Life is simple. Make choices and don't look back... zwłaszcza z BMW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.