Skocz do zawartości

pytanie dot skrzyni biegów


Art

Rekomendowane odpowiedzi

czesc chciał bym sie cos dowiedziec czy u was tez biegi wchodza w e30 1.8i z takim stukiem ja w fast and furius :) i ciut ciezko czy to moze byc wina oleju??? - wiem ze auto stalo dosc dlugo z 3 lata w garazu olej w silniku wymieniłem a co do skrzyni i dyferencjału to jest stary :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień olej, i skrzyni, i w przekładni (warto, chociaż zapisy instrukcji mówią, że w przypadku skrzyni wystarcza sprawdzanie poziomu). Tylko lej smarowidło dokładnie takie jak firma przykazała (czyli niewysokiej klasy GL-4), bo wlanie lepszych olejów realnie grozi uszkodzeniem uszczelniaczy i wyciekami.

 

A wsteczny nie zgrzyta :?:

Bo jeśli tak, to na 100 % obstawiam lekkie zapowietrzenie układu sterowania sprzęgła.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna rzecz, że raz zgrzyta, raz nie. Przy lekko zapowietrzonym sterowaniu sprzęgłem biegi wchodzą lepiej przy zimnym silniku i gorzej przy rozgrzanym.

 

Odpowietrzanie - żadna filozofia. Procedura postępowania jak w przypadku hamulców. Chcesz przepis na priv :?:

Edytowane przez 130rapid

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 2 bieg jak jest zimna skrzynia to zgrzyta jak za szybko przelacze a wsteczny zgrzytnie tylko wtedy kiedy auto sie troche toczy....

 

To w takim razie sprzęgła lepiej nie ruszaj, bo działa OK, a tylko Pan Kierowca ma zbyt szybką rękę ;-) (procedurę odpowietrzania zostaw sobie na później, może się przydać). U mnie 2. bieg na zimno nie zgrzyta, bo daję mu się "zastanowić" przez 2-3 sekundy zanim łaskawie wejdzie. A po 1-2 km jazdy skrzynia przestaje się "zastanawiać".

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko ja mam problem z wrzucaniem dwójki na "zimno". Kiedyś mechanik polecił mi wlać olej ATF do skrzynki i pomogło. Jeżeli uszczelniacze będą trzymały to jest to dobra sprawdzona metoda. Wlałem ze 2 lata temu i bardzo pomogło jednak mam wycieki ze skrzynki i znów są opory z dwójką - pewnie mało oliwy.

Pozdrawiam

Krzysiek

Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sie ucieszylem ze nic zlego sie nie dzieje z moja skrzynia bo tez mam podobny objaw gdy jest zimna dwojeczka lekko ciezkawo wskakuje ,ale po nagrzaniu wszystko jest si i juz mozna startowac z pod swiatel :D

BMW czyli Bardzo Miły Własciciel

E60 523i 2007

(oo=[][]=oo)


Ex: BMW E-30 318iS M42 90'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

WItam jestem nowy.

BMW e30 320 z 1988 mam od 2 tyg.

Martwi mnie objaw opisany przez kolege na pocztku. Gdy wrzucam 2 albo 3 slychac jakby lomot (tak jak opisal kolega w tym filmie fast and furius) a nie zgrzyt. Nie jest to glosny dzwiek ale dosc irytujacy. Przy redukcji biegow nie ma tego efektu.

Dodam, ze biego wchodza lekko.

Ostatnio zauwazylem, ze jak wrzucam jedynke to sie pojawia czasami.

Co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to ja rozpocząłem ten topik:) ale w sumie poczytalem to co mi ludzie odpisali i poznalem jeszcze kilku posiadaczy e30 no i nic z tym nie robie tak widocznie ma byc nic nie wycieka nic sie nie psuje jezdzi sie ok w tym roku bylem nad morzem (rzeszow-hel = 740km)mialem 2 postoje i nic sie z autkiem nie dzialo biegi podczas trasy wskakiwaly ok super hym co jeszcze pryz wstecznym zgryzta czasem ale to hyba jak kolega mi napisala zbyt szybka reka kierowcy:) uwarzam ze naprawde nie masz sie czym przejmowac wiec ciesz sie bmką - ja tak robie

PS spiesyzlem sie wiec wybaczcie skladnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedziec... powtorze sie :) OLEJ, OLEJ i jeszcze raz OLEJ!

Fakt ze 2 bieg to chyba wada tego modelu (u mnie tez idealnie nie chodzi ale mam 334 tys przebiegu moze dlatego :twisted:)

Ale co do ciezkiego zmieniania biegow - wydaj te pare zlotych na porzadny olej dextron II conajmniej (ja mam III - ok 35 zł/litr) bo naprawde sie oplaca - inaczej maluszek Cie wezmie (bo na 1 daleko nie pociagniesz :D) gwarantuje ze bedzie o niebo lepiej :cool2:

Jak zmienisz olej to napisz czy pomoglo

Jeśli po zaparkowaniu samochodu nie odwracasz się, żeby spojrzeć na swój samochód to znaczy, że kupiłeś złe auto :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie,auto ma prawdziwy przebieg 210 tys.To że bieg 2 wchodzi ciężko w zimę też mnie zdziwiło,chociaż olej w skrzyni i dyfrze był wymieniany i nic się z tym nie zrobi. :evil: Odnośnie charakterystycznego łomotu,to potwierdzam,że jest coś takiego w mojej,nie jest to głośne,ale jest dość wkurzające może,chociaż biego wchodzą jak masło i auto było naprawdę nie katowane.Więc ja się tym nie przejmuję i zdążyłem się już przyzwyczaić do tego.U mnie silnik 1,8 skalany gazem,chodzi bez zarzutu jak mam ją od 2 lat i zrobiłem dobre 50 tys.Na autostradzie średnia prędkość utrzymywana to 160km a na maxa nie jechałem,aż sam się dziwię,ale z reguły robię trasę na krótkich odcinkach.Spalanie 10 gazu przy ostrej jeździe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.