Skocz do zawartości

zawieszenie - zagadka


pittt

Rekomendowane odpowiedzi

traky, jak miałeś w ręku te wahacze to co w nich wyło nie tak (te stare)?? Bo jak mnie nerwy poniosą tp wypruję je z auta i oblookam te tulejki :)

Jeżeli chodzi o tuleje to one raczej nie stukają,jak już to walą jak diabli bo jacześciej są wyrwane i wtedy zaczyna mieć tendencje do ściągania,a stuki przy jeździe najlepiej słyszalne wlaśnie na progach i wbrew pozorom na mniejszych ale ostrych dziurach to swożnie.Niestety w przypadku swożni trzeba wymienić cały wachacz i najlepiej od razu dać nowe tuleje.Górne wachacze są sprzedawane bez tulei wlasnie ze względu na ich rożnorodność w zależności od silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś sprawdzałem górne wahacze, wyciągając je z auta. Tuleje faktycznie naderwane, ale jest jakiś minimalny luz na sworzniu, więc wymiana tulei jest daremna - jak to mówią szkłem tyłka se nie wytrzesz :D

 

w poniedziałek zamawiam dwa wahacze i zmieniam całość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danek 24 slusznie zaznaczyl,ze amory potrafia platac figle.Dzieki nim mam przednie zawieszenie cale nowe.Bilstein B6 ,po roku uzywania zlapal luz na okreslonej wysokosci.Luz nie do sprawdzenia.Amor ladnie trzymal bude ,nie mial wyciekow,kolysanie samo.nic nie zdradzalo.

Jedyna zecza po ktorej zdecydowalem sie na regeneracje,(oczywiscie gwarancja dozywotnia),po wymontowaniu i w cisnieciu go do srodka nie wychodzil samoczynnie.I mialem racje.

Stukot byl slyszalny w momencie wprowadzenia calego samochodu w ruch.Dopiero wtedy mial odpowiednie warunki do zdradzania swojej wady.

Masa auta +zgrabna dziura,prog=puk,puk.

Przy duzych wybojach amor wchodzil z duza predkoscia glebiej i nic niebylo odczuwalne.

Ile pali?Dwie radialki tygodniowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś próbowałem wybić sworznie , by wybebeszyć wahacze na zewnątrz i lipa :( tuleje wychodzą, śruby się odkręcają, lecz nie mogę wyciągnąć sworzni... mam pytanie do znawców tematu -

 

czy jest jakiś sposób (domowy) na wybicie tych sworzni z auta bez ściągacza?? nawet nie ma tam za dużo miejsca na przyłożenie niutonów z młotka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.