Skocz do zawartości

Jakie tarcze? klocki?


8twardy318isCOUPE

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm wiem ze temat byl poruszany ale nie ma wmiare jasnej odpowiedzi.:( Doklanie rozchodzi sie o 4 tzw "komplety" 1.zwykle tarcze ATE+klocki ATE

2.tarcze nacinane ATE+klocki ATE

3.tarcze nawiercane zimermann+ klocki

4. tarcze brembo+klocki ferodo

A wiec moje pytanie brzmi ktora opcje wybrac ceny sa porownywalne a nie jestem pewien do jakosci wytrzymalosci itp. Czy ew. bede musial zmieniac zaciski badz jakis pierdoly po zmianie na nacinane? i jeszcze mam pytanie odnosnie czujnika, chyba do mierzenia stanu klockow hamulcowych, czy tez go bede musial wymienic:) z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup jedne z drozszych, ale jak masz jakies tansze nawiercane lub nacinane to kup lekko drozsze normalne a i wymien klocki razem bo pozniej bedzie ci drzala kierownica...

ja kupilem jakies tansze lukasa za 130 zl/szt i zaluje bo po 5 tysiacach lekko drzy kierownica juz, zrobilem blad

tarcze kupujesz na pare lat to mozna wziasc drozsze

PRANIE TAPICEREK SAMOCHODOWYCH 0 504 256 487
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma ATE wstawiala oryginalnie elementy ukladu hamulcowego do BMW wiec ja polecam opcje nr 1 jesli chodzi o czujnik to musisz sprawdzic czy ten sie jeszcze nadaje czy juz sie przetarl jesli tak to nalezy kupicz czujnik ale z tego co pamietam to ja za czujnik placilem 18zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzalbym zimmermany, sam sie nad nimi zastanawialem, sporo poczytalem i bylo wiele opini, ze pekaja wokolo nawiercen tak po ~ 10tys km.

 

Jesli cena pozostalych jest zblizona to jesli czesto hamujesz z duzych predkosci to nacinane tarcze bede lepiej odprowadzac cieplo i bedzie wieksza skutecznosc hamowania, do tego ATE to taki sprawdzony standard w BMW.

Jak szukasz czegos lepszego to sproboj Brembo, idelanie te rowkowane. W poprzednim aucie sprawdzal mi sie komplet Brembo + klocki Textara, ferrodo strasznie szybko schodzily a Textar starczal na duzo dluzej i hamowal rownie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecil firme TEXTAR. Osobiscie mam zamontowane tarcze i klocki tej firmy i jestem bardzo zadowolony. Co do nacinanych tarcz, jezeli naprawde jezdzisz bardzo agresywnie i szybko to moze spelnia swoje zadanie, lecz przy normalnej jezdzie w zupelnosci wystarcza wentylowane. Dodam, ze nacinane o wiele glosniej zachowuje sie przy hamowaniu. Wybor nalezy do Ciebie. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W swojej E36 miałem Brembo + Ferrodo, hamowały bardzo dobrze ale przyszedł moment, że zaczeły przeraźliwie piszczeć przez jakieś 5000km eksploatacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.