Skocz do zawartości

xenony - kilka pytan... :)


czarek23

Rekomendowane odpowiedzi

witam. z gory przepraszam za kolejny temat o xenonach :)

przed chwila przeczytalem ich ze 20 i mam wielki metlik w glowie, po tym jak w kazdym temacie wszyscy sie kloca :)

 

mianowicie... chce zalozyc cos takiego do mojej e34 touring... glownie ze wzgledu lepszej widocznosci na drodze. dresem nie jestem i nie zalezy mi zeby zarowki swiecily na cukierkowy niebieski...ale nie powiem ze jasne swiatlo(leciutki odcien niebieskiego) ladnie wyglada...

 

mam kilka waznych pytan:

 

1. jakie kupic, co mozecie polecic, jaka firma, jakies linki/namiary ? kupilbym oryginalne lampy z xenonami, ale do e34 nie ma nigdzie( i chyba nie bylo nigdy)

 

na allegro pelno takich rzeczy, ale pewnie wiekszosc to chinska tandeta...dlatego chce spytac co dobre a co nie

 

3. Czytalem cos o jakichs dziwnych patentach z zamianami zarowek H1 na H7... czy warto?

 

2. jaka jest roznica miedzy xenonami, bi-xenonami i HID ( o ile to nie jest to samo :))

 

3. co zrobic zeby bylo legalnie? certyfikaty starcza, czy musza byc spryskiwacze i regulacje...jesli musza, to czy bardzo skomplikowane jest to zrobic?

 

soczewki w lampach z tego co wiem mam...

 

4. czy trudno jest cos takiego zamontowac lub ile kosztuje montaz w jakimkolwiek serwisie zajmujacym sie montarzem xenonow...?

 

5. czy barwa swiatla to tylko roznice w kolorze bialy-niebieski...czy tez jakosc, zasieg lub nasycenie swiatla?

 

inne potrzebne informacje mile widziane

 

prosze o wyrozumialosc, gdyz nie znam sie bardzo na motoryzacji...

naczytalem sie jak postow i zbaranialem po wszystkich opiniach :)

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli zbaraniałeś po tamtych opiniach to nie sądzę , że kolejne coś zmienią?

Ja dodam od siebie , że należało by jeszcze wziąć pod uwagę innych użytkowników drogi.

Jeśli masz soczewki to ostatecznie zestaw HID z zamiennikiem palnika można by zastosować.

Barwa światła powinna być niska < oryginał ma 4300K > Wyższe tylko pogarszają widoczność. PODOBNO ładniej wyglądają.

BI-Xenon to po prostu Xenon na światło mijania i długie.

Legalność...

Ale dodam od siebie , że mam oryginalny xenon a siostra ma lampy projekcyjne i żarówki vision + i czasem to lepiej jest widać u niej.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biore pod uwage innych... miedzy innymi dlatego pytam. Nie zalezy mi na niebieskim swietle, tylko bardzo bialym, a jak bedzie lekko blekitne to bedzie milo

 

mam soczewki... a jesli chodzi o barwe to myslalem cos nad 4300 - 6000

 

generalnie moje lipne zaroweczki tungsrama slabo swieca...nawet jak mam czysty klosz.

 

w sumie moglbym kupic komplet dobrych zarowek, ale wyniesie mnie to 6x 50zl...bo tyle kosztuja dobre zarowki(te wyzsze modele philipsa, osrama)...ale nie wiem... zastanawiam sie, bo dam troszke wiecej i bede mial duzo lepsze swiatlo w xenonach...

 

powiedz cos o swiatlach siostry :), czy lampy projekcyjne to to samo co moje soczeweczki w oryginalnych lampach?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro mowisz ze przeczytales tyle watkow to chyba malo uwaznie skoro tyl;e pytan masz. w skrocie to tak: xenony ktore zalozysz i tak nie beda legalne wiec tym sobie glowy nie zawracaj. kup jakis zestaw - najlepiej popytaj znajomych co zakladali i jesli nie narzekaja to kup u tego samego goscia- ja kupilem jakis czas temu za 420 chyba i swieca ladnie. Xenony zalozysz sam jesli nie amsz dwoch lewych rak, co tam jeszcze pytales... aa barwy szukaj 4300K- najlepsza- najwiecej swiatla daje a o to Ci przeciez chodzi (ja taka tez mam) i do tego nie beda sie tak rzucac w oczy panom w mundurkach. kup zestaw taki jak masz oryginalne zarowki- czyli jak masz H1 to kup tez taki xenon i to chyba tyle... pozdro! tylko po montazu sprawdz ustawienie swiatel i pamietaj ze isnieje pokretlo do regulowania wysokosci jak masz kilka osob na pokladzie :wink: pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh :)

 

dzieki za odp, o pokretle pamietam :)

 

JEszcze jedno... Te komplety to zazwyczaj same swiatla mijania lub mijania + dlugie.

 

Co z halogenami na dole?

W sumie troszke glupio zebym mial na gorze biale swiatlo, a na dole zolte :)

 

czekam na odp. pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w komplecie dostajesz dwa zarniki- a gdzie je wsadzisz to juz Twoj wybor. w e34 wszedzie masz H1 wiec mozesz dac w kazda lampe. z tym ze ja proponuje dac tylko na mijania- bo dlugie swieca wystarczajaco moim zdaniem a i tak nie jedzie sie cala noc na dlugich- to samo w przypadku halogenow- we mgle nawet leposze jest zolte swiatlo (tazke tez bym sobie darowal xenony do halogenow) a co do kwestii wizualnej- fajnie wlasnie wyglada xenon na krotkich i zolte halogeny(moje zdanie oczywiscie) pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, spotkamy sie w sadzie :)

 

dlatego kupuje kolor 4300. regulacje gore dol tez mam takze nie ma sie raczej do czego przyczepic...

 

ostatnio jak mnie policja skontrolowala, to sam pan policeman powiedzial zebym zrobil cos ze swiatlami, bo nie sa najlepsze, a do bialych lamp sie nie przyczepia raczej...predzej do niebieskich

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, spotkamy sie w sadzie :)

 

dlatego kupuje kolor 4300. regulacje gore dol tez mam takze nie ma sie raczej do czego przyczepic...

 

ostatnio jak mnie policja skontrolowala, to sam pan policeman powiedzial zebym zrobil cos ze swiatlami, bo nie sa najlepsze, a do bialych lamp sie nie przyczepia raczej...predzej do niebieskich

 

:D

 

poza tym lepiej nie, bo nie chcialbym w najladniejsza betke(e60) przywalic :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tyle tego przeczytałeś i nadal nie wiesz, co tym myśleć, to przeczytaj to jeszcze raz i to przemyśl. Poważnie. ;) Ja miałem podobny problem, ale przeczyściłem lampy, założyłem naprawdę fajne żarówki i jestem zadowolony. Nie założę ani w tym, ani w przyszłym samochodzie. Dopóki moja lampa nie będzie homologowana na xenon nie założę tego. No może po za jednym wyjątkiem - lampa będzie mocno zużyta.

Przemyśl to, bo ustawisz lampy super, tak, że nikogo nie oślepisz, będziesz oświetlał sobie super drogę, bez jakich kolwiek "strzałów" innym i spotkasz na drodze jakąś ofermę, która wjedzie w Ciebie ze swojej winy. I co, kicha, gość się może wykpić... Bo go oślepiłeś... To jest jeden z powodów, dla których odpuściłem.

jeśli mnie oślepisz to wrąbię w Ciebie i będziesz winien.

Także jest coś na rzeczy. Paweł poniekąd może mieć rację. Kiedyś słyszałem rozmowę u fryzjera. Facet na trasie szukał kogoś, w kogo można stuknąć na trasie. Ot taki kaprys... bo miał małe wgniecenie i chciał je naprawić minimalnym kosztem. :duh: Coś jest na rzeczy.

Oczywiście Paweł, nie twierdzę, że chcesz coś wyłudzać!! To taki przykład był. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mnie oślepisz to wrąbię w Ciebie i będziesz winien.

 

 

dziwie sie ze jeszcze jestes caly, tyle zuków i starych ciezarowek na drogach , którym swiatla oswietlaja niebiosa. codziennie powinienes miec ze dwa dzwony :duh: :duh: :duh: :duh: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe co Wy tu koledzy o oslepianiu mowicie :duh: w e34 jest soczewka i tlyko ona swieci- oslepia to mniej niz niejedne nowe swiatla w innych samochodach. a bajer z oslepianiem nie przejdzie- w przepisach nie ma napisane co ma byc zrodlem swiatla- tzn nie ma sprecyzowane ze 35 watowy zarnik nie moze byc. a soczewka kieruje snopem swiatla. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie jak są poprawnie ustawione.

 

Poaztym mam wrażenie że u mnie w pseudo ksenonach żarnik jest jakby w innym miejscu niż była pierwotnie żarówla przez co daje dużo światła rozproszonego. I tak aby nie oślepiać jadących z przeciwka musiałem je opuścic, tylko że z kolei jak je opuszcze żeby nie oślepiały to ta najjaśniejsza plama sięga nie dalej niż 10 metrów, a dalej jest tylko taki śmieszny półcień.

A o ile mi wiadomo prawdziwe, homologowane ksenony, charakteryzują się wyraźną granicą miedzy plamą swiatła a całą resztą.

 

BTW, poprzedni właściciel założył ksenonowy palnik do normalnego halogenu czego ja z przyczyn światopoglądowych nie moge zaakceptować. Nowy halogen kosztuje coś ponad 300 PLN (niewiem czy orginał czy zamiennik, ale raczej to drugie) natomiast mam możliwość kupienia orginalnych ksenonów z samopoziomowaniem, ale od modelu z 2001 roku z ringami za 800zł. Wiem że bedzie to wyglądac super, w tylnim zawieszeniu mechanik powiedział że jest czujnik do ksenonów, tylko nie wiem czy mocowanie tych swiateł jest takie samo i czy potem zamkne maske (mam model z 99 roku)

 

za wszelkie sugestie z góry dziękuje.

 

pozdrawiam

Łukasz

Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolege. Chcialbym jesli mozna cos powiedziec na temat xenonow w e34. Wlasnie wymienilem w moim autku obydwa komplety lamp na nowe Boscha poniewaz stare lustra juz umarly i oprocz tego pozwolilem sobie zafundowac xenony. Bede szczery----poprostu BAJKA----.Po pierwsze kupilem xenony z homologacja,czyli pelny legal,po drugie diagnosta kazal mi zamontowac spryskiwacze na zderzaku. Pomimo tego ze xenony emituja duzo mniej ciepla niz zwykle zarowki taki mamy popaprany przepis.Wiec wyjelem te spryski z klapy a na klape zamontowalem nowe takie ktore rozpraszaja mgle na cala szybe a nie tylko dwie struzki wody.Krotko mowiac teraz wedle przepisow jestem OK. Natomiast jakiej firmy te xenony to jakas niemiecka firma na opakowaniu pisalo LID.Acha jeszcze taki maly niuans MGLA dla mnie moze byc sciana mgly to na moja jazde nie rzutuje widze naprawde super.NIGDY nie zmienie xenonow na inne.To tyle POZDRAWIAM i SZEROKIEJ JASNEJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolege. Chcialbym jesli mozna cos powiedziec na temat xenonow w e34. Wlasnie wymienilem w moim autku obydwa komplety lamp na nowe Boscha poniewaz stare lustra juz umarly i oprocz tego pozwolilem sobie zafundowac xenony. Bede szczery----poprostu BAJKA----.Po pierwsze kupilem xenony z homologacja,czyli pelny legal,po drugie diagnosta kazal mi zamontowac spryskiwacze na zderzaku. Pomimo tego ze xenony emituja duzo mniej ciepla niz zwykle zarowki taki mamy popaprany przepis.Wiec wyjelem te spryski z klapy a na klape zamontowalem nowe takie ktore rozpraszaja mgle na cala szybe a nie tylko dwie struzki wody.Krotko mowiac teraz wedle przepisow jestem OK. Natomiast jakiej firmy te xenony to jakas niemiecka firma na opakowaniu pisalo LID.Acha jeszcze taki maly niuans MGLA dla mnie moze byc sciana mgly to na moja jazde nie rzutuje widze naprawde super.NIGDY nie zmienie xenonow na inne.To tyle POZDRAWIAM i SZEROKIEJ JASNEJ

 

 

 

witam w klubie "zadowoleni z HIDa :dance: :dance: "

 

 

mozna wiedziec gdzie kupic takie spryskiwacze kupic ,zeby cala szyba byla w plynie???

 

i ile cie kosztowały oryginalne lampy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiec jesli chodzi o spryski to zamontowalem te z maski i musze powiedziec ze bardzo ladnie pracuja "obsikuja" obie lampy bo mozna je tak ustawic. Wprowadzilem troche nie dokladne informacje jezeli chodzi o nazwe tych xenonow.Nie LID tak jak napisalem tylko HID a za lampy zaplacilem 400 za jedna strone.Byly tez dosc dobre podroby za 170zl za jedna strone ale za bardzo szanuje swoje auto zeby wkladac podrobki jakiekolwiek.POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze. Te niby spryskiwacze ktore robia -MGLE- na szybie to wielka lipa. Dwie struzki bez mozliwosci ustawienia. Poplynalem 50zl.Mam nauczke.PRZESTRZEGAM chetnych do zakupu na allegro tego hiciora.POZDRAWIAM

 

No właśnie to są uroki allegro.pl :roll: Dobrze, że tylko pół stówy. ;)

 

Wracając do HID-a.

 

HID-owi w lampach nie mam nic przeciwko ale pod tym warunkiem, musi być dobrze ustawiona lampa, etc!! Ale ...

mam wrażenie że u mnie w pseudo ksenonach żarnik jest jakby w innym miejscu niż była pierwotnie żarówla przez co daje dużo światła rozproszonego. I tak aby nie oślepiać jadących z przeciwka musiałem je opuścic, tylko że z kolei jak je opuszcze żeby nie oślepiały to ta najjaśniejsza plama sięga nie dalej niż 10 metrów, a dalej jest tylko taki śmieszny półcień.

A o ile mi wiadomo prawdziwe, homologowane ksenony, charakteryzują się wyraźną granicą miedzy plamą swiatła a całą resztą

Właśnie, Ty to zauważyłeś a ile jest osób, które tego nie widzą, lub co gorsza olewają. Powiem Ci Kolego, że mi zaimponowałeś!! :cool2: :mrgreen: Poważnie. Każdy zachwala te "ha jedynkowe" xenony, ale nikt nie napisał, że coś jest nie tak. Same pochwały, a właśnie w tym tkwi cały problem HID-a, w jakości wykonania.

 

Samą ogniskową możesz przestawić bardzo prosto. Domowym sposobem w 5 min. Przynajmniej w e36 tak jest. Niestety nie będzie to profesjonalnie. Popatrz na samo mocowanie żarówki na tym kołnierzu odbłyśnika. Tam można coś podłożyć, od Twojej pomysłowości i zaradności zależy cały efekt. Oczywiście koryguj wszystko na ścianie. ;) Ale to będzie coś w stylu druciarstwa, także postaraj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie poprzedni własciciel wstawiając oprawke z palnikiem zrobił to na .... silikon :duh: przez co niewiem czy jest tam jak to regulować. Pozatym jakbym tego nie regulował i tak bedzie lipa bo nieorginalne i nie homologowane. I wszystko bedzie dobrze do póki sie nie popsuje.

 

Przyznam że wywołują u mnie lekki uśmiech na twarzy stwierdzenia że ktoś już miał kontrole policji i nic policjanci nie powiedzieli na nieorginalne xenony. Zobaczymy co powiedzą przy kolicji, albo nie daj co, przy wypadku. WTedy nie bedzie czyja wina, tylko że sie oślepiło i konieć.

 

Takze osobiscie wolałbym jednak odrzałować i wymienić światła, tylko niewiem czy w wersji lajt za 300 zwykłe halogeny, czy za 800 uzywane orginalne xenony z samopoziomowaniem. JEstem ciekawy czy wtyczki są takie same, czy trzeba dużo rzeźbic, xenony są z samochodu z 2001 albo 2002 juz neie pamiętam. Czyli juz z ringami.

Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja tez mam zestaw HID od niedawna 6000 K. Światło jest optylamlnie białe, jasne ale nie niebieskie.

 

O co chodzi z tymi spryskiwaczami? Przecież wiele aut wyjeżdża z fabryki z ksenonami ale bez spryskiwaczy ...

 

%5B800%3A533%5Dhttp%3A//www.3card.net/download/sw/1.jpg

%5B800%3A533%5Dhttp%3A//www.3card.net/download/sw/2.jpg

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam zestaw HID od niedawna 6000 K. Światło jest optylamlnie białe, jasne ale nie niebieskie.

 

O co chodzi z tymi spryskiwaczami? Przecież wiele aut wyjeżdża z fabryki z ksenonami ale bez spryskiwaczy ...

 

%5B800%3A533%5Dhttp%3A//www.3card.net/download/sw/1.jpg

%5B800%3A533%5Dhttp%3A//www.3card.net/download/sw/2.jpg

 

Do xenonów są potrzebne spryskiwacze i samopoziomowanie !! Nie wiem czy wychodziły jakieś samochody bez spryskiwaczy ale wątpie w to !!

 

A ty wogóle masz w swojej soczewkę ?? Bo jak patrze po zdjęciach to raczej nie !! Więc nie wiem kto zakłada xenony do reflektórów refleksyjnych

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam soczewek, nie mam spryskiwaczy i nie mam samopoziomowania. Gdybym to wszytko miał - miałbym zapewne także ksenony fabryczne. ...

 

Ale nie jest mi jakoś specjalnie przykro z powodu tych braków....

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.